Täna toimub Kumu auditooriumis kodumaise rännakumuusika lipulaeva uue heliplaadi ja video “Hinge Kodu” esitluskontsert

Täna, 5. juunil kell 19.30 toimub Kumu auditooriumis imeline kontsert, kus helilooja Indrek Tammoja rõõmustab kuulajaid oma kolmanda helialbumiga “Hinge Kodu”, kuhu on koondunud laululooja viimaste aastate looming ja elutee.

“Hinge kodu” on tervikalbumina sisekaemuslik rännak, mis viib läbi erimaiguliste helimaastike meie kõigi isiklikele elulehekülgedele. “Kolmas album on kindlasti enesekindlam ja julgem ka isiklikus arengus muusiku ja lauljana,” lisab helilooja Indrek Tammoja, kes pillimängu ja laulukeelt õppinud omal käel.

Plaadil löövad kaasa ja lisavad helipilti maitsekat vürtsi suurepärased Eesti muusikud Jonas Kaarnamets, Mihkel Mälgand, Paavo Eensalu, Iiris Vesik, Eno Kollon, Kristjan Jõemägi, Gerda Nurmeots, Johanna Mängel, Raun Juurikas, Kelly Tomson ja teised.

Mahe kosmilise kõlaga seisundimuusika puudutab maailmamuusikat, jazzi, poppi, etnot – selles on säilinud Eesti ürgsest pärimuskultuurist pärit loitsu rituaali ning regilaulu hõngu. Tosina emakeelse laulu autoriks on Indrek Tammoja, olles ammutanud inspiratsiooni ka selliste kodumaiste autorite nagu Timo Maran, Andres Lehestik ja Katrin Kuldjärv luulest.

Muusika on produtseeritud koostöös Peeter Salmelaga tema hubases Kalamaja stuudios 2019. aasta jaanuarist maikuuni. Helile on antud omapäraselt pehme ning ajatu atmosfäär.

“Hinge kodu” muusikas on säilinud Eesti ürgsest pärimuskultuurist pärit loits ja rituaal, mis on kohandatud tänapäevasele helikeelele ja on omakorda selgelt mõistetav kaasaegsele kuulajale. Lihtsad ja tihti kordustele üles ehitatud viisiread loovad mõnusa atmosfääri ühtelaulmiseks ning need väelaulud on justkui eesti vanad regilaulud, mis viivad rännakule meie juurte olemusse.

Ansambli Rändaja eestvedaja ja loomingu autor Indrek Tammoja ütleb, et “Hinge kodu” kannab tänases infomaastikus mitmetähenduslikku sõnumit: “Albumi looming viitab olulisusele vaadata taas hetkeks “suurest pildist” lähemale, iseenda teedele ja tegemistele, tajumaks, milline on meie ühendus iseenda sisemise hinge ja südamega.

See plaat on oluline täna, sest me vajame üleminekut uuele ajastule, kus oleme võimelised senisest palju suuremal määral lahti laskma eelkõige liigtarbimisest, iganenud majandusmudelitel baseeruval võidujooksul mitte kuhugi ning muidugi keskkonnamuutuste kontekstis.”

Heliplaadil “Hinge kodu” kõlav muusika on kerge, kuid samas sügavamõtteline, kus iga lugu räägib justkui elulist kogemust, milles igaüks võib endki ära tunda. Helisevad lood on head mõtiskluseks ja sobivad igasse ajahetke, jutustades lugusid meie iidsetest traditsioonidest ja ilmaruumis kohatud kogemustest. Austus looduse ja suure maailma müsteeriumi vastu loob kuulajale maagilise ja erilise kogemuse.

Uus album rändab nii jazzi, maailmamuusika, etno kui ka popi radadel, jäädes oma olemuselt mahedaks seisundimuusikaks, mis sobib nii meelt kui keha tervendavaks kosmiliseks rännakuks, aga ka märkamatuks pealelõunaseks helitaustaks.

Rändaja muusikalised rännakud eluteel

Indrek Tammoja on muusik ja helilooja, kelle autorimuusiku karjäär sai avaliku alguse kuus aastat tagasi, kui ta Amazonase vihmametsades rännates iseenda sisemiste hirmude ja elu algolemuse lihtsusega kohtus.
Sellest ka nimi Rändaja, mis ei tähenda alati füüsilist, vaid pigem hingelist või elurännakut, milles me kõik kaasteelised oleme.

Indrek selgitab, et tema muusika kõnetab vajalikul ajahetkel seda isiklikku maailmajagu, mida mööda kuulaja parasjagu astub. “Sellepärast ei kahtle ma hetkekski, et me kõik inimestena ühte sammu astume, ühel samal maakamaral ning sellesama sinitaeva all, ikka selleks, et jõuda oma hinge koju. Mõnikord on teeots lihtsalt ununenud. Ja nii me pusime, igaüks meist ennastunustavalt ise oma elulõngakera harutamas, kuniks ots ongi käes,” jätab Indrek salapärase mõtte igaühele mõtestada.

Rändaja hoiab oma lauludes ja muusikas olulisel kohal inimeseks olemise lihtsuse, aga ka sügavuse tähendust, vajalikku kooskõla looduse ja kaasaegse maailma vahel. “Ma tunnen, et loon muusikaga sidet inimese teadvuse ja hinge, ihade ja vajaduste vahel. Inimestena peaksime looma sidet ja hoidma tasakaalu looduse ning tehnoloogilise, iidse ja moodsa vahel,” lisab teraapilise maailmamuusika looja.

Rändaja albumi “Hinge kodu” ja uue video esitlus toimub sel kolmapäeval 5. juunil kell 19.30 KUMU auditooriumis erakordse ansamblikoosseisuga:

Indrek Tammoja – laul, akustiline kitarr

Jonas Kaarnamets – elektri- ja akustiline kitarr
Mihkel Mälgand – bass, kontrabass
Paavo Eensalu – analoogsüntesaator
Gerda Nurmeots – kromaatiline kannel
Arno Kalbus – löökriistad
Johanna Mängel – tšello
Kelly Tomson – vokaal

Ekraanile tuleb ka plaadi nimilaulu „Hinge kodu” video esmaesitlus (režissöör Triin Ruumet, operaator Janar Hakk, montaaž Jette Keedus, kangelanna Ilona Maria Abiline).

Vaata ka https://www.facebook.com/randajamusic/ ja www.randaja.ee

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.