Täna tähistatakse Eestis hõimupäeva kontsertide, näituste ja töötubadega

Laupäeval, 17. oktoobril on hõimupäev, mis on pühendatud ühise kultuuripärandi teadvustamiseks ja hõimurahvaste toetuseks. Ehkki me elame piirangute ajastul, on traditsioonidele endiselt ruumi. Nii toimuvad ka sel aastal Hõimupäevad! Enamik piiride tagant kutsutud külalisi jääb küll tulemata, kuid neilgi on võimalus videosilla vahendu sel üles astuda ning festivalikavast osa saada. Kuna 2020. aasta on Eestis kuulutatud digikultuuri aastaks, siis tuuakse hõimupäevade peakontsert otseülekandena kätte kogu soome-ugri maailmale, riigipiiride avatusest ja viiruse levikust sõltumata, vahendab fennougria.ee.

Kaunis tava tutvustada oktoobrikuu kolmandal nädalal hõimurahvaid ja nende kultuure sai alguse 1931. aastal, kuid katkes nõukogude ajal. Traditsioon taaselustati 1988. aastal ning märtsis 2011 võttis riigikogu vastu otsuse tähistada oktoobri kolmandal laupäeval hõimupäeva riikliku tähtpäevana. Nii heiskame hõimurahvaste auks ka riigilipud – sel aastal 17. oktoobril.

Hõimupäevad 2020 pakub nädala jooksul valiku soome-ugri rahvaid tutvustavaid kontserte, näitusi, konverentse, kirjandusõhtuid ja õpitubasid kõikjal üle Eesti.

Vaata hõimupäevade kava SIIT


Tee akkuna avõõ!*
www.fennougria.ee

Hõimupäevad on kõige olulisem soome-ugri rahvaid tutvustav ja koostööd edendav avalikkusele suunatud sündmustesari Eestis. Hõimupäevad kuuluvad rahvusvahelise folklooriühenduse CIOFF festivalide hulka.

_________

*Vadjakeelne väljend, mis eesti keeles tähendab: tee aken lahti! Väljendi lihtsuse ja mitmetähenduslikkuse tõttu sai sellest seekordsete Hõimupäevade tunnuslause.

Seotud