Täna on 4.04! Mis on selle numbri ajalooline, vaimne ja numeroloogiline tähendus?

Numeroloogia on põnev teadus ja inimesed on läbi ajaloo uskunud, et üks või teine number kannab ka erinevat tähendust ja vibratsiooni. Loe, millist energiat hoiab endas tänane päev.

Number neli on kõige väiksem number, mida saab rühmitada paaridesse. See on ka esimene astmeline number. Võibolla sundisidki need omadused Kreeka pütaagorlastel number nelja jumalikuks ja kosmiliselt tähtsaks pidama.

Üle kahe tuhande aasta hiljem pööras arvude olemuse aluseid täpsustanud psühholoog ja psühhiaater Carl Gustav Jung sellele erilist tähelepanu. Unenägude tõlgendamisel arvestas Jung nelja kui ühe keskse numbriga, mis pidavat väljendama inimese psühholoogilist tervikut.

Jungi järgi moodustab nelinurk täiusliku kujundi, niisamuti suhtuti sellesse ka juba antiikajal. Täiusliku kujundina kujutab nelinurk kõike sisaldavat tervikut. Leonardo da Vinci kujutas täiuslikku inimest nii, et joonistas inimese nelinurga sisse ja lisas sellele veel ka ringi, kus keskpunktiks sai inimese naba.

Muinasroomlased olid maalähedased ja nende jaoks kujutasid neli ja nelinurk kaubandusjumalat Mercuriust, keda peeti maailma isandaks ja kõige külvajaks. Roomlased pidasid aga nelja maise universumi numbriks. Egiptlased arvasid, et taevas toetub neljale suurele sambale.

Neli on ka korra number, mis sümboliseerib kindlust, püsivust ja seaduspärasust. Ka aastaaegu ja suuremaid ilmakaari on just neli. Paljudes kultuurides on valitsejatel just nelja-aastane valitsusaeg, mis rõhutab võimu jumalikku päritolu.

Number neli on erinevates kultuurides tähistanud nii õnne kui ka õnnetuse numbrit. Neljaleheline ristikuleht on väga tuntud õnnetoova sümbolina. Samas, Hiinas ja Lähis-Ida riikides aga pigem välditakse number neljaga seonduvat, kuna see ei too nende uskumuste kohaselt õnne.

Nõid Anete on kirjutanud number 4 kohta nii: “Number 4 ühendab endas juba päris mitut numbrit, mõnikord viitab number 4 sellele, et lähiajal on ees ootamas mõni pidulik sündmus, sageli on tegu rõõmsa perekondliku sündmusega, nt kihlumine, abiellumine, kodu rajamine, lapse sünd jne. Samas on igal numbril ka negatiivne pool, number 4 võib sümboliseerida ka risti või kirstu. See number on tihedalt seotud suguvõsa ja juurtega, läbi selle numbri võidakse anda märku, et oleks õige aeg uurida oma sugupuud. Kui elus esineb probleeme, mida ratsionaalse mõistusega lahendada pole võimalik, siis number 4 soovitab uurida eelmisi elusid ja suguvõsa lugusid. Üldiselt sümboliseerib number 4 siiski positiivseid eesootavaid sündmusi.”

4 elutee numbrina

Liida kokku oma sünnikuupäev, kuu ja aastaarv. Seejärel liida kahekohalise arvu numbrid omavahel veelkord kokku, saad ristsumma. Näiteks inimese, kes on sündinud 20.12.1997 elutee: 2 + 0 + 1 + 2 + 1 + 9 + 9 + 7 = 31; seejärel 3 + 1 = 4.

Positiivsed omadused: organiseeritus – aus, praktiline, organiseerimisvõimeline, kannatlik, kindel, kõva töötegija, tasakaalukas.

Negatiivsed omadused: laiskus – kitsi, kitsarinnaline, väiklane, sallimatu, dogmaatiline, toores, lipitsev, pahatahtlik, pika vihaga, matslik, taktitu, vägivaldne.

Karmaülesanne: rahuldumine

4 inglinumbrina

Kui näed alatasa number 4, 44 või 444, siis on see märguanne taevastelt jõududelt. See näitab, et inglid ümbritsevad sind, kinnitades, et armastavad ja aitavad sind.

4.04 on sündinud ka mõned tuntud inimesed:

Andrei Tarkovski (vene filmilavastaja), Anthony Perkins (ameerika näitleja), Gary Moore (Põhja-Iiri kitarrist), Aki Kaurismäki (soome filmirežissöör), Vahur-Üllar Kersna (eesti ajakirjanik), Robert Downey Jr. (ameerika näitleja), Ene-Liis Semper (eesti lavakunstnik), Heath Ledger (austraalia filminäitleja).

Põnevat päeva!

 

Seotud