Täna õhtul kuuleb ja näeb Katusekinos kosmost!

Täna, 25. augusti õhtul esitleb Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!” Katusekinos filmiõhtut: linastub Patricio Guzmáni hinnatud meistriteos “Nostaliga de la Luz”, Igor Volke räägib viimaste vaatluste uudiseid, DJ Ott Kelpman mängib kosmilisi helisid ja Martin Välliku teleskoobist saab taevalaotust uurida.

“Nostalgia de la Luz” (“Nostalgia for the Light”, 2010) on Ladina-Ameerika ühe tuntuima dokumentalisti Patricio Guzmáni liigutav filmitaies, mis on samas personaalne, poliitiline kui ka filosoofiline, olles siiski kerge ja pretensioonitu vaadata. Maailmakino meistriteos võtab vaatluse alla Tšiili rahva valusa mineviku taustal küsimused ajast, mälust, olulistest küsimustest elu ja eksistentsi kohta. Tõeline haruldane filmipärl viib vaataja maailma kõige kuivemasse kohta – astronoomiliste vaatluste jaoks ideaalsesse Atacama kõrbe, et mõtiskleda seal mineviku ja oleviku ning kahe väga erineva otsingu tähendusrikka paradoksi üle.

Katusekino viimast tegutsemisnädalat avav Guzmáni poeetiline meistriteos, mis valiti 2010. aasta Cannesi festivali võistlusprogrammi, ühendab astronoomide taevalikud ja lihtinimeste maised otsingud mineviku soppides, et leida tähendust olevikule. See on poeetiline, liigutav, visuaalselt lummav – üks viimaste aastate parimaid dokkfilme, mis on saanud filmikriitikute portaalilt Rotten Tomatoes 100%-lise heakskiidu. Filmil on eesti ja inglise keelsed subtiitrid.

Katusekino avab esmaspäeva õhtul oma uksed kell 20 ja kostitab külalisi DJ Ott Kelpmani kosmiliste helidega. Kell 21 saab sõna neli dekaadi taevalaotuse müsteeriume uurinud Igor Volke, kes mõtiskleb taevalaotusse vaatajatele südamelähedastel teemadelt ja kellelt uurib viimasteaegade põnevate vaatluste kohta saatesarja “Hallo, Kosmos!” autor Ingrid Peek ning peale filmi saab publik läbi Martin Välliku teleskoopide taevalaotust uurida, kust võib näha kaksiktähte Luiges, leida Herkulese ja Andromeeda udukogud ning ehk näha ka mõnd langevat tähte.

Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” filmiõhtu:

PATRICIO GUZMÁN “NOSTALGIA DE LA LUZ”

Esmaspäeval, 25. augustil Katusekinos

Kell 20 – uksed & DJ OTT KELPMAN
Kell 21 – Ingrid Peek & IGOR VOLKE viimaste vaatluste uudistest
Kell 22 – Patricio Guzmáni dokumentaalfilm “NOSTALGIA DE LA LUZ”
Peale filmi saab taevalaotust uurida Martin Välliku teleskoobist

Filmil on eesti ja inglise keelsed subtiitrid.
Pileti hinnad 6 ja 8 eurot

Vaata filmi kohta lähemalt SIIT

Vaata sündmuse kohta facebookist

“Hallo, Kosmos!” koduleht

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.