Tamm – maagiline puu, mis kaitseb kurjade jõudude eest, toob viljakust ja pikaealisust

Tamm on kõige majesteetlikum puu, mis on saanud maagilised volitused. Loe šamaan Anu Pahka õpetusi tammepuu kohta ja saa teada, milline on tamme energia ja kuidas teha teha rituaale, mis kaitsevad, tervistavad ja toovad õnne.

Rituaale viiakse tavaliselt läbi tammikutes. Puuvõõrik on valge osa, mis kasvab tamme küljes. Sellega sooritatakse rituaale, puhastatakse õhku ja põletatakse. Tammest saad teha suurepärase võlukepi ning tammepuitu kasutades viia läbi maagilisi rituaale.
Tammetõrusid kogutakse tavaliselt päevasel ajal, lehti ja koort öösel. Tamme võib maha raiuda vaid kahaneva kuu ajal. Tamm sümboliseerib võimu ja stabiilsust. Tammepuust asjad kestavad kaua, annavad tema valdajale kindlustunnet ning on staatuse sümboliks nagu näiteks kuningatel trooniks. Kaunistuste ja nikerdustega tammepuust mööbel lisab selle omanikule autoriteeti.
Tamm esindab jumalat ning aitab sul tema tarkusest ja õnnistusest osa saada. See puu aitab ka energiat tõsta ning oma eesmärke saavutada. Tamm kaitseb kodu mitmesuguste kriiside ja finantskrahhide eest ning kasvatab su professionaalset edu, et võiksid edeneda karjääriredelil. Kui tahad kutsuda külla mõne tähtsa inimese, siis on hea ehtida maja tammeokstega. Amburile ja Kaladele sobib see puu eriti hästi. Tamm kingib külluse, rikkuse, viljakuse ja kaitse ning äratab selgeltnägija võimeid.
Tamm ei sobi kuidagi kokku kuusega. Kuusest jõulupuud ei tasu kunagi panna tammepuu peale. Vähemalt võiks panna nende vahele mõne muu materjali mõjude neutraliseerimiseks. Nende kahe puidu halb koostoime tekitab peredes intriige ja negatiivseid tundeid ning viib alla moraali.
Tamm on võimas puu, mis sümboliseerib tohutut elujõudu, pikaealisust. See puu on seotud pühapuu jumala Thori või Perunaga. Tamme loetakse doonorpuuks: kui olla tammega otseses kontaktis, saab palju eluenergiat. Ei tohi unustada, etta on tugev ja kindel ja ka jõuline puu. Tema aura võib mõjuda võimsalt ja seda võtavad vastu ainult terved inimesed. Raskelt haigetel ja neil, kes põevad kroonilisi haigusi, ei ole vaja olla kontaktis selle puuga. Suhtlemine tammega laeb inimest, aktiveerides tema enda energia, ja rahustab hinge. Juba ammu pandi tähele, et kes kõn-nib läbi tammeallee, sel normaliseerub vererõhk. Märgatud on ka positiivset mõju südamele ja närvisüsteemile. Tamm aitab kroonilise väsimuse korral ning aktiveerib elujõudu. Tamme on alati eelistanud sõdurid, võitlejad, tugevad ja terved inimesed. Ta ravib haavata saanud võitlejaid ja tervendab sõduri hinge. Veteranid, endised sõdurid, saavad sellelt puult abi, võimu, kaitset, vastupidavust, julgust ja lojaalsust.
Tammega seostatakse tihti mehelikkust, samuti äikest ja piksejumalat, välku ja tulekahju. Kristuse sümbol tamm oli kui jõud, mis avaldub hädas, tugevus usus ja vooruses. Paljude legendide järgi oli Jeesuse rist tehtud tammest. Druiididel on ta püha puu, mis sümboliseerib meesprintsiipi. Kevad- ja suvepühi tähistatakse samuti tamme all. Kreeka-Rooma traditsioonides pannakse võitjatele tammepärjad kaela.
Puu energiad on seotud globaalsete protsessidega, inimeste ja rahvaste saatusega. Inimesed, kes on saanud tammega sõbraks, saavad nii enda kui teiste saatust juhtida. Tammikud on ajast aega olnud ka Eestis pühapaigad. Jumaluste kummardamiseks on kirikuid ja altareid ehitatud just tammest. Inimesi on ravitud just tammepuu all. See on puu, mis ühendab sind universumiga.
Kui inimene on loonud tammega kontakti, annab puu hästi palju, ta võib õnnistada kuni viis põlvkonda ette. Et temaga sidet luua, tuleks teha rohkem jalutuskäike tammikutes ja kasutada tammest tehtud asju igapäevaelus. Eriti suur jõud on sellel kodul, kus on tammepalgid või tammeparkett.
Tammel on võime edastada teavet suurte vahemaade taha. Tammele meeldivad tugevad, jõulised, otsustuskindlad ja energilised inimesed. Ta ei kannata haletsemist. Tamm sümboliseerib pikka kooselu. Ta on soovide puu, mis on nagu jumalikkuse kohalolek. Naistele ei ole see energia eriti soovitatav. Kui kasutada seda puud, siis suhted meestega on neil väga rasked. Tammepuu ei ole naiste puu. Naistele on suhete hoidmiseks vaja õrnemat puud. Mehed kardavad väega ja maagilisi naisi.
Tamme loetakse ööpuuks. Ta ärkab hommikuti aeglaselt ja päeval kolmest viieni läheb rahulikku unne. Kui saabub õhtu, on ta välja puhanud ja võib hakata jagama oma energiat peale kella kuut õhtul. Siis tõuseb energiatase ning inimesed hakkavad selle toimel looma. Jõudu annab ta üheksa paiku ning ravib inimesi ja parandab nende saatust just sel ajal. Varahommikul kella kolmest läheb puu taas magama, et lõunaks ärgata. Need kellaajad mängivad rolli maagidel ja inimestel, kes suhtlevad tammega.
Tamm stabiliseerib inimese energiat, avab ülemisi tšakraid, tuues sinna tasakaalustatud tule energiat. Tamme energia on võrdsustatud neerude energiaga. Tamm aktiviseerib meie organite tööd ja ravib neerusid. Samuti kasutatakse tema energiat südamehaiguste ja põiepidamatuse puhul. Tema energiaga hakkavad tööle ka sugurakud. Mehed, kes suhtlevad tammedega,on võimelised kõrges vanuses eostama terveid ja tugevaid lapsi. Tammetõru suurendab viljakust ja on seetõttu väga hea abi viljatuse vastu. Et rasestuda, tuleb kanda endaga kaasas tammetõrusid. Tammetõru annab ka võime säilitada nooruslikkust, aitab intiimsuhetes ja on hea haiguste ennetamiseks. Kui riputada tammetõru aknale, siis aitab see kaitsta maja kurjuse jõudude ja halbade mõjude eest. Mitu sajandit tagasi kandsid nõiad kaelas tammetõrudestkeed, et tuua oma tegudesse looduse jõudu. See oli eriti populaarne talvekuudel. Mehed kandsid tammetõru, et suurendada oma seksapiilsust ja julgust või ravida impotentsust. Kui te kogute tammelehti, tammetõrusid, koort või oksi, tuleb tamme tänada. Seda saab teha lihtsa toiminguga – valada tema juurtele veini.

Autor: Anu Pahka

Kuula šamaan Anu mõtteid maagilisest maailmast pikemalt Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”

Allikas: Anu Pahka “Nõiakatla tarkuseterad”, kirjastus Pilgrim

Seotud