Talvise pööripäeva maagia: tee müstilist uute alguste rituaali

Täna, 21. detsembril on talvine pööripäev. Teispoolsuse jaoks on pööripäevad väga olulised ajad – siis on igasuguseid kummitusi, ingleid, haldjaid, metsavaime ja muid sarnaseid “olendeid” oluliselt rohkem ringi liikumas. Nüüd on paras aeg ette võtta ka üks maagiline rituaal.

Talvine pööripäev ehk talvine päikeseseisak on ööpäev iga aasta 21. või 22. detsembril, millal on põhjapoolkeral lühim päev ja pikim öö. Juba iidsetest aegadest on talvist pööripäeva peetud aasta tähtsaimaks ja maagilisemaks sündmuseks, kus ühel pool on surm ja teisel pool on sünd – lõpp läheb üle alguseks. See on eriline aeg, kus lõpetatakse kõik see, mis peab minema ja on meie jaoks täitnud oma ülesande. Nüüd peab tulema see, mida me oleme oodanud ja tahame tuua oma ellu nii energeetilisel tasandil kui ka materiaalsel.

Selleks, et pöörata oma elus uus lehekülg ning lasta lahti oma aja ära elanud sündmustest, suhetest ja asjadest, tee maagilist pööripäevarituaali.

Maagiline pööripäevarituaal uuteks algusteks

Vajad:

Valge küünal (võid kasutada teeküünalt)
Vesi
Sool
Väike kauss
Hõbedast lusikas (segamiseks)

Parim aeg rituaali sooritamiseks on vahetult peale pimeduse saabumist. Enne rituaaliga alguse tegemist võta endale hetk, et mediteerida ja rahustada oma meel. Kui tunned, et oled valmis, siis puista paar näpuotsatäit soola vette. Soola on kasutatud vaimseks puhastumiseks ning halva eemale tõrjumiseks juba aastasadu. Sega soolavett hõbelusikaga, lase soolal lahtuda ja lausu:

Vabastan end mineviku taagast,
jätan olnu seljataha!

Piserda iseennast soolaveega üle, veendu, et vett läheks kindlasti pealaele ja talla alla.

Seejärel süüta küünal ning lausu:

Olen valmis kõigeks uueks, mis elul on mulle pakkuda.
Võtan muutused vastu positiivselt ja ootan parimat.

Nüüd ole pisut vaikuses ja rahus, mõtle nendele positiivsetele muutustele, mida sa soovid oma ellu. Lase küünlal lõpuni põleda. 

Autor: Katrin Oidra

Seotud