Täiuslik suhe: see on seiklus, harjutamine ja areng

Täiuslik suhe ei rahulda sind täielikult, sest see on arenev suhe. Igas koosolemises tuleb ette hetki, kus te ei suuda tei­neteist taluda, kuid see ei tähenda veel, et tegu oleks halva suhtega. Mida rohkem sa usaldad ja armastad, seda suuremad “dee­monid” sinust välja ronivad.

Näiteks mida rohkem sa sukel­dud oma naiselikkusesse, seda enam muutud sa hävitamise jumalanna Kali sarnaseks. Kui sa vihastad, võid muutuda täiesti metsikuks.

Täiuslik suhe pole alati rahumeelne. Ka siin võib regulaar­selt ette tulla arusaamatusi ja tülisid. Kui te aga olete teine­teisega rahul, siis teenivad need teie armastust. Lased oma tunnetel välja purskuda ning katsetad, kas oled suuteline eda­si arenema. Vahel sa ei teagi, kas saad hakkama või ei, kuid jätkad siiski. Jälgid teraselt omaenese puudusi ja armastad.
Intiimsuhe on seiklus. See muutub kogu aeg. Tähtis ei ole see, et sul on suhe, vaid igapäevane harjutamine ja areng. Näiteks kui sa teed hatha-joogat, võid lihase välja venita­da ning teha päevi joogat kange jalaga. Ka oma intiimsuhte “joogas” võib sulle mingi seik veel palju päevi haiget teha. See ei tähenda, et teie lähedus oleks halb, sest armastuse jooga on sulle siiski hea. Haige koht on lihtsalt valus. Selle jooga harjutamine on jätkuv armastuse avastamine, hoolima­ta valudest, tuleb selles lõdvestuda ja selle jagamist jätkata. Mõnikord on valu nii tugev, et oled kannatamisest kur­natud. Pideva harjutamisega suudad sa arendada eneses või­me isegi sellistel hetkedel armastust taaselustada.
Millega sinu partner su ligi meelitas? Armastusega. Armastuse enesega. Seega orienteeru uuesti armastusele. Tuleta meelde see kaunis tunne ning harjuta end uuesti armastust kinkima. Kui sa parajasti vihast keed või tunned end haavatuna ja hüljatuna, on see tõeline katsumus. “Täius­lik” suhe on lähedus, mis pakub sulle tuge ja annab teile või­maluse armastada.
Allikas: David Deida “Sellised need mehed ongi. Käsiraamat naistele meeste paremaks mõistmiseks”, kirjastus Pilgrim

Seotud