Taimetarkus: putukahammustusele saab looduslikku leevendust oma aiast

Suvi on imeline, kuid koos soojade ilmade saabumisega ilmuvad välja ka sääsed, parmud, herilased ja muud putukad, kellega kokkupuutumine võib lõppeda mitte just kõige meeldivamalt. Õnneks leidub aga looduses tõhusaid sügeluse ja paistetuse leevendajaid. Loe, millised taimed on parimad sääsehammustuste ja mesilase nõelamise puhul.

Suur teeleht

Kompress. Valmista teelehest toorpuder ja määri seda putukahammustusele. Lase mõjuda 10 minutit.

Lehetõmmis. Vala 1 sl kuivi peenestatud teelehti üle 1 klaasi kuuma veega. Keeda segu 15 minutit ja kurna. Pane marli sisse ja aseta putukahammustuse kohale. see aitab ära hoida ka hammustusest tekkivat turset.

Mähis. Purusta 10 teelehte ja lisa 2 sl külma vett. Aseta segu linase riide sisse ja pigista sellest välja võimalikult palju mahla. Niisuta lapp mahlaga ja aseta hammustuskohale.

Raudrohi

Tinktuur. Täida väike purk kohevate raudrohuõitega ja kalla need viinaga üle. Lase segul kaanega suletud purgis kolm nädalat pimedas seista, aeg-ajalt raputades. Kurna ja säilita hiljem jahedas. Määri tinktuuri putukahammustusele.

Nõges

Tinktuur. Kalla 0,5-1 liitrit viina 1 dl peenestatud nõgeselehtedele ja lase segul 15-kraadise soojuse käes nädal aega seista. Vahepeal loksuta. Lõpuks filtreeri vedelik läbi filterpaberi. Tilguta tinktuuri putukahammustusele ja hõõru laiali. Seda tasub hõõruda iga 5 minuti tagant mesilase pistekohale, nii kaovad valu ja paistetus.

Kortsleht

Kompress. Aseta värske kortsleht putukahammustusele ja hoia seni, kuni valu annab järele.

Mähis. Võta 1 sl peenestatud kortslehti ja 1 klaas vett ning keeda tasasel tulel. Kurna. Kasta riidetükk vedelikus märjaks ja aseta putukahammustuse kohale.

Allikas: Tiiu terviseraamat “Ravi loodusest”, 2016

 

Seotud