Ava külgmenüü

Tagasihoidlik teeleht on väekas ravimtaim, mis leevendab nii verejooksu kui kõrvavalu

Teelehte kui ühte vanemat ravimtaime tunnustab ka tänapäeva meditsiin. Tema raviomadusi tundsid juba vanad kreeklased ning selle taime nime esineb väga vanas arstiteaduslikus kirjanduses ja folklooris, vahendab Telegram.ee.

Teeleht on tagasihoidlik taim, mida võib leida kasvamas peaaegu kõikjal. See ääristab kruusa- ja metsateid ja asustab koduaedasid ning linna muruplatse. Teeleht on üks väheseid taimi, mis talub hästi tallamist. Sarnaselt paljudele teistele umbrohuks ristitud taimedele tunneb ta ennast hästi vähese viljakusega pinnases ning on väga vastupidav – muru sees kasvades kohandub ta kiiresti niitmisega, kasvatades väiksemaid lehti.Teelehtede perekonnas on mitu liiki, millest kõige tuntum on suur teeleht (Plantago major). See on levinud peaaegu kõikjal Euroopas, Põhja- ja Kesk-Aasias. Sageli kasvab ta koos võilillega kohtades, kus loodus püüab taastada pinnase viljakust. Põhja-Ameerika indiaanlased kutsusid teelehte Valge Mehe Jalaks, kuna täheldasid, et see taim armastab kasvada kohtades, kus eurooplastest vallutajad radu sisse tallasid.Leevendab mesilase ja sääse nõelamistPaljud meist on juba lapsepõlvest peale kuulnud, et mesilase nõelamise koha või kriimustuse peale tasub panna teeleht.

Ilma kontota saate ühes kuus lugeda kuni 5 tasuta artiklit. Selle artikli edasi lugemiseks logige sisse või liituge Alkeemiaga luues endale tasuta konto.