Suvised ilunipid | Kuidas säilitada suvel kaunid ja terved juuksed

Kuigi suvi on üks ilusaim ja nauditavaim aastaaeg, mõjub see ometi meie juustele kurnavalt. Nii soolane merevesi, kui ka kuum päike kahjustavad neid ning muudavad tuhmiks ja hapraks. Loe, kuidas oma juukseid kaitsta ja tagada, et need oleksid siidised ja terved.

1. Kui viibid päikse käes, siis kata oma oma pea kas laiaäärelise suvekübara või rätiga. Kübar kaitseb lisaks juustele ja peanahale ka silmi ja näonahka liigse päiksekiirguse eest.

2. Välgi liiga kuuma fööni ja lokitange. Eelista suvel loomulikumat stiili ja tekstuuri, sest see väldib juustele lisakoormuse tekitamist. Vastasel korral võivad sind sügiseks ees oodata elutud, kuivad ja katkenud juuksed.

3. Väldi pusasid. Lahtised juuksed on küll imekaunid, kuid kui harrastad mõnd spordiala, kus on kaaslaseks tuul või lähed merele, siis seo oma juuksed parem patsi või kata rätikuga, et vältida hilisemat pusade lahtiharutamisega kaasnevat juuste katkemist.

4. Kaitse juukseid kloori ja soola eest. Enne meres või basseinis ujumist tuleks juuksed puhta veega märjaks teha, sest nii imendub juuksekarva vähem kahjulikku soolast või kloorist vett. Veelgi tõhusam on juuste kaitseks kasutada ujumismütsi.

5. Lõika regulaarselt juukseotsi. Suvel on oluline lõigata juukseotsi tihemini kui muidu (soovitatavalt iga 6 nädala järel), sest suvekuumus ja päike muudab juukseotsad poorseks ja kergemini lõhenevaks.

6. Tee toitvat juuksemaski. Kuna päike, tuul ja tihe pesemine muudavad juuksed hapraks, siis on väga oluline neid korralikult toita ja hooldada. Poest leiad kindlast endale sobiva maski, kuid võid katsetada ka näiteks mõnd meie vanaemade tarkust. Nt. Vanaema juuksemask konjakiga:

  • 1 munakollane
  • 1 spl oliiviõli
  • 1 spl mett
  • 1 spl konjakit

Sega koostisained, masseeri mask juustele ja peanahale, kata juuksed vannimütsi või rätikuga ja lase mõjuda vähemalt 15 minutit. Pese juuksed nagu tavaliselt. Peale maski näevad juuksed välja terved ja erakordselt kaunid!

 

 

Seotud