Suvekool “Inimese vägi ja looduse jõud” esitleb: tõhusad teraapiad , tervise ja enesearengu toetamise viisid

Augusti alguses, täpsemalt 7.-9. augustil toimub Sänna Kultuurimõisas Lõuna-Eestis juba traditsiooniks saanud suvekool”Inimese vägi ja looduse jõud”, kuhu on oodatud kõik terapeudid, massöörid, terapeudiks õppijad, aga ka lihtsalt tervisehuvilised, keda kõnetab terviklik lähenemine tervisele, inimesele ja maailmale laiemalt.

Suvekooli eesmärgiks on pakkuda kõigile osalejatele mõnusat võimalust vabas õhkkonnas jagada oma kogemusi ning luua harmooniat ja tasakaalu enda sees ja enda ümber. Selle aasta suvekool üllatab töötubade rohkusega – võimalik on osaleda enam kui 30 töötoas.

NB! Täispakettpileteid on võimalik soetada kuni teisipäeva, 4. augusti õhtuni.

Mõned nopped teraapiatöötubadest, loengutest ja sellega seonduvast, mida suvekoolis tutvustatakse:

* Muutunud teadvuseseisundid – inimese arengu kiirendajadAlar Tamming

Mis on muutunud teadvuse seisund? Mis tekitavad erinevaid muutunud teadvuse seisundeid – meditatsioon, vaimsed kogemused, psühhodeelilised kogemused, voo seisund, tippelamused, müstilised kogemused, kehast väljumise kogemused jms? Mis neid tekitavad ja millised on nende seisundite iseloomulikud jooned. Mida teadlased asjast arvavad?

* TRE stressi, pinge ja trauma vabastamise harjutusedElo Tuppits ja Ly Lobjakas

TRE (Trauma Releasing Exercises) on revolutsiooniline keha ja meele pingetest vabastamise meetod ja protsess, mis põhineb kehaterapeudi David Berceli (PhD) kogemustel ja uuringutel. Tegemist on kindlas järjekorras sooritatud keha vibreerima panevate stressist vabastavate harjutustega. TRE on tõhus eneseabi- ja töömeetodina abistavate elukutsete esindajatele, kes oma igapäevatöös puutuvad kokku teiste inimeste pingete, õnnetuste ja traumadega. TRE on efektiivne nii töö- kui traumajärgse stressi ja läbipõlemise korral. Töötoas osalemiseks on vajalik mugav riietus, võimlemismatt ja pleed.

* Hingeastroloogia – potentsiaalid meie sünnikaardisAnu Kallavus

Töötoas räägitakse kolmest integratsioonipunktist (keskmest) meie sünnikaardis:

  • Kuu (Hinge vangla, minevik)
  • Päike (Isiksus, integreeriv printsiip, tahe)
  • Tõusev tähtkuju, Asc (Hinge/teadvuse aspekt)

* Sünni ime ja selle toetus – Karita Mikko

Sündimine on ühtaegu müstiline kui ka kõige loomulikum protsess naise kehas. See on elukaart arvestades üks lühike periood, mille käigus naise keha ja meel teeb läbi tohutu muutuse… aga mitte ainult naine. Mis toimub lapses sündimise ajal? Kuidas tajub tema sündimise protsessi ja milliseid järeldusi ta sellest enda jaoks teeb? Töötuba annab vastused nii nendele küsimustele kui ka praktilisi ja teoreetilisi näpunäiteid sündimise protsessi toetamiseks nii, et sünd oleks kõigile osapooltele nauditav, rõõmus ja ilus kogemus.

* MänguteraapiaSirli Kivisaar

Mänguteraapia on teraapiasuund, mis on mõeldud just lastega tegelemiseks (3-16-aastased). Mänguterapeutilistest tehnikatest on abi näiteks kolimisest tingitud häiritud elustiili, õnnetusjuhtumite, haiguse, füüsilise puude, pereprobleemide, väärkohtlemise või hülgamise puhul. Mänguterapeutiline lähenemine võib olla kasulik ka lastele, kellel on pidevad probleemid koolis, kodus või teistes eluvaldkondades. Mänguterapeudi tööriistakasti kuulub palju erinavaid tööriistu – kasutatakse liiva, savi jt voolimismasse, käpiknukke, värve, looduses leiduvaid materjale, muusikainstrumente, loovat visualiseerimist, biblioteraapia elemente, maske jne. Töötoas räägime mänguteraapia olemusest, ajaloost ja sobitumisest Eesti psühhoteraapiate maastikule ning teeme läbi ka mõne mänguterapeutilise tegevuse.

* ElektroülitundlikkusTarmo Koppel

Elektroülitundlikkus kui allergia elektromagnetväljade suhtes. Kuidas aru saada, et kannatad elektrostressi all või oled elektroülitundlik? Kuidas aru saada, et oled tugevate elektromagnetväljade mõjualas? Kuidas taastada tervis ja resistentsus elektromagnetväljade suhtes?

Uudselt välja töötatud testi abil saavad soovijad oma magnettundlikkust testida.

* Kehateadlikkuse kunstijoogaJaana Ojakäär

Kunstijooga on keha, meelt ja hinge hõlmav loov rännak – jõustav ajahetk iseendale. Kehateadlikkuse kunstijoogas toimub juhendatud meditatsioon, kerge mõnus liikumispaus ning kunstiline kehakaardistuse protsess joonistamisega. Kunstijooga taotluseks on märgata ning tunnustada oma keha ning kuulata oma keha sõnumeid.

* Sissejuhatus Rännaku metoodika maagilisse maailmaJoonas Saks

Rännak koondab endasse suure valiku erinevaid tööriistu, mida kasutatakse valdavalt meditatiivses seisundis sisemiste emotsionaalsete ja uskumuspõhiste blokkide tuvastamiseks ja tervendamiseks.

Rännaku koolitusi ja teraapiaid peetakse üheks sügavamaiks emotsionaalsemaid vabanemisi esile kutsuvaiks kogemuseks. Paljud inimesed on pärast rännaku läbimist “imeliselt” tervenenud meditsiini poolt ravimatuteks peetud füüsilistest ja vaimsetest vaegustest.

See töötuba on sissejuhatus Rännaku maagilisse maailma. Rännak lähtub kogemusel sündinud teooriast, et inimese elu ja eriti tema elu mitte teenivaid harjumusi ning probleeme juhivad sügaval allpool teadvuse piiri hoovavad alla surutud emotsioonid. Joonas viib oma kuulajad rännakule sisemistele emotsionaalmaastikele läbi teooria ja kerge meditatiivse kogemuse.

* Võti suguvõsa jõu, kui oma väe alliku juurdeKuiki Sulg ja Kaie Mölter

Sündides perekonda, saame ühe süsteemi – oma peresüsteemi liikmeks. Lähedased suhted, uus perekond ja töö toovad süsteeme, kuhu kuulume, aina juurde.

Millised on naised, kellega ma kokku puutun, millised on mehed? Milline koht on minu elus armastusel ja kust ammutan jõudu tegutsemiseks? Nendele küsimustele on põhjust vastuseid otsida, kui mõni aspekt meile tuska valmistab: jõudu ei jätku, armastust napib ja suhted meeste/naistega on keerulised. Konstellatsiooni töötoas püüame mõista, miks on nii nagu on…

Perekonstellatsioonid on rühmatöö meetod, mis aitab mõista seni nähtamatuks jäänud dünaamikaid. Töötoa eesmärk on tutvustada konstellatsioonimeetodit ühe teema kaudu.

* 5 elemendi tants alateemaga “Ühendumine”Hindrek Vou

Õhtusel tantsurännakul avastame ja väljendame oma ühendatust endaga, ümbritsevaga, elementide, looduse ning kaastantsijatega. Tantsime vabaks end piiravatest mõtetest ja taasloome ühenduse nüüd ja praegu hetkega. Tantsime enda ja teistega, jagame oma tundeid, rõõme ja eneseväljendust. Tantsurännakul toetavad meid hinnangutevaba seltskond, petsiaalne muusika, oma keha kuulamine, spontaanne liikumine. Varasem tantsuoskus pole vajalik, kuna äratame oma sisemise tantsija, kes teab niigi kõiki samme. Ühendumise loomiseks tantsime läbi tantsulaine, mis koosneb viiest elemendist (maa, tuli, vesi, õhk ja eeter).

* Õieteraapia – Eva Kuusk

See ōpituba sobib suurepäraselt kōigile, kes tunnevad huvi, kuidas aidata ennast ning toetada oma lähedasi ning kliente.

Meie heaolu sõltub eelkõige sellest, kuidas me ennast tunneme. Kui väärtuslikuks, edukaks, heaks, ilusaks ja teadlikuks end peame. Kõigest sellest sõltub omakorda, kuidas toimib meie reaalne maailm. Kui tundub, et tänane reaalsus on tasakaalust väljas ja me ei tunne end nii hästi kui sooviksime, siis siin on üheks tõhusaks vahendiks Bachi õiesüsteem. See on võimas vahend teekonnal meelerahu poole, aidates meil kohaneda muutuste ja elusündmustega, tasakaalustades meie emotsioone ning andes energiat jõudmaks selguse ja kohaloluni.

Töötoas on Sul vōimalus piiluda taimede vōrratusse maailma. Kui tavaliselt me naudime ōite ilu, siis paljudel neist on lisaks omamoodi vōimed, mida me sageli ei teadvustagi. Veedame koos aega taimede imepärases maailmas, kus naudime koosolemist ja protsesse teemadega, mis on täna esiplaanil. Maitseme ōietilku ja tunnetame rōōmsamat ja teadlikumat elu.

* Väärtuste pärlikee loomine Mari Viik

Väärtused – need on kui vundamendikivid. Uurime, kust ja kuidas me need saanud oleme, kuhu kaotanud ja kuis neid uuesti leida. Uurimine toimub ikka tegevuse kaudu ehk läbi rituaalse tegevuse.

* NaerujoogaEve Mander

Vanasõna ütleb: “Naer on parim ravim!” Inimlaps sünnib koos naeruga, paraku kiirustavas ja stressirohkes maailmas kaob naer tihtipeale meie elust. Selleks, et tuua naer tagasi, töötas India arst Dr. M. Kataria välja lihtsa meetodi, mis rajaneb uuringutel, et meie keha ei tee vahet tekitatud ja spontaansel naerul – mõlemail juhul tekivad kehas positiivsed muutused.

Me ei vaja nalju, huumorimeelt ega pea olema õnnelikud selleks, et naerda. Naerujoogas kasutame meis kõigis peituvat lapselikku mängumeelsust, jooga hingamisharjutusi, teesklevaid naeruharjutusi ja rütmilisi plaksutusi oma sisemise naeru leidmiseks.

Teatavasti on naer nakkav ja rühmas, kaaslastega silmsides olles on lihtne muuta algselt teeseldes tekitatud naer ehedaks naeruks. Naer tekitab õnne ja heaolutunde. Naerujooga eesmärk on tuua inimesed välja rutiinist, lagundada tõkkeid, kõrvaldada negatiivsed tunded ja tunda elust rõõmu.

* Louise L. Hay parema elu õpetusedMerike Kütt

Louise L. Hay tehnikad on aidanud miljoneid inimesi maailmas. Kõik need inimesed, kes on Louise L. Hay õpetustega kokku puutunud teavad, et kõik õpetused toimivad vaid siis, kui neid ellu rakendada ja kasutada.

Oluline on võtta vastutus oma elus toimuva eest ning leida kontakt elu loova sisemise jõuga enda sees. Seeläbi saavad paraneda nii Sinu enesetunne, tervis, suhted kui ka sissetulekud. Õpitoas suureneb avatus uutele väljakutsetele ja ideedele ning mis peamine – näed teed ainulaadse iseendani. Iseenda tundmaõppimine on suur töö ja paras väljakutse meile kõigile. Tegelikult on see eluaegne protsess, kuna elu toob meie teele ikka uusi ja uusi takistusi ning kogemusi.

* Kuidas mitte jääda iseendaks – Viigi Viil

Inimesel on talle omased mõtted, nendest tekkinud või nendega seotud uskumused, väärtused, oskused, tunded, reageerimine, käitumine ja kui ta kavandab tulevikku, teeb plaane, siis loob ta 95% ulatuses taas “vana” iseennast. Juttu tuleb nii ajus toimuvatest biokeemilistest protsessidest, mis takistavad muutusi – “kõik on kahe kõrva vahel kinni” – kui ka piesoelektrilisest efektist, mis abiks vertikaalsel mõtlemisel.

* Väljendumine helides ja liikumisesMerle Pärle ja Hindrek Vou

Liikumise ja muusika vägi aitab meil inimestena väljendada seda, kuhu sõnad lõpuni ei ulatu – meie tundeid ja emotsioone. See teadmine on tänapäeva liikumis- ja muusikateraapiate alustala. Väljendades oma tundeid ja emotsioone läbi spontaanse liikumise või aktiivse helide tekitamise (improvisatsiooni – kasutame kergesti kasutatavaid rütmipille, mille mänguoskus ei ole vajalik), anname sõna oma alateadvusele ja kehateadvusele. See aitab vabastada meisse takerdunud tundeid ja seda, mis pole mingil põhjusel lõpuni väljendunud. Puudub võimalus teha midagi valesti. Kõik, mida inimene väljendab, on kahtlemata õige, sest see tuleb tema enese seest. Musitseerimine annab võimaluse turvaliselt väljendada ka kõige ebameeldivamaid tundeid, mida sageli näiteks sõnadesse ei taha või isegi ei julge panna. Meid toetab turvaline kaasosalejate ring, et ennast vabalt väljendada. Anname oma tunnetele ja emotsioonidele sõna ja avastame, kuidas on neid väljendada läbi liikumise ja helide.

* Lugude Dojo ehk teadlik töö oma tee ja looga Kati Orav

Kas oled vahel küsinud, kuidas leida see päris oma tee ning jõuda unistamisest tegutsemiseni?

Lugude Dojo ehk töö lugudega on väga praktiline ning teadlik protsess oma arengu mõtestamiseks, fookuse seadmiseks, uute võimaluste või valikute teadvustamiseks. Erinevate harjutuste, vestluste ja peegeldamiste kaudu ootab sind ees rännak iseendaga, mille tasu on isiklik ning tulevikku vaatav (ja jaatav).

* Vesi ja selle energetiseerimineMercedes Merimaa

Vesi armastab liikuda just nimelt niisamuti, nagu laps armastab mängida. Liikumisvabadus on veele sama tähtis kui meile endale. Niiviisi kogub ja jagab vesi energiat kogu oma teekonna jooksul. Ehkki looduses valib vesi tihtipeale pikema tee, jõuab ta alati pärale suurema energiakogusega kui lühema ja sirgema marsruudi valimisel. Keerised aitavad luua vees jõulisemat molekulstruktuuri, sundides molekule paigutuma kõige energiasäästlikumal viisil ehk vedelkristallina.

Väga hästi on struktureerunud allikavesi, vihmavesi ja sulavesi. Viimane on oma struktuuri poolest kõige lähedasem organismi rakkudevahelisele vedelikule. Samuti sobib organismile hästi taimsetes toiduainetes sisalduv struktrureeritud vesi.

Terves inimkehas on suur osa veest vedelkristalses olekus (see on nn korrastatud vesi). Paljusid keha “ehitusklotse” (nt kollageeni ja rakumembraane) peetakse samuti vedelkristallideks. Sellised koed teevad veega koostööd, et luua viimse kui ühe rakuni ulatuv infovõrk. Kuna vesi on korrastatud vedelkristalliks, edastatakse signaalid ja muu bioloogiline informatsioon peaaegu silmapilkselt. Igapäevane struktureeritud vee tarbimine toetab tervenemist ning hoiab organismi tasakaalus ja tervena.

Räägime vee kasutamisest ja puhastamisest kodustes tingimustes käepäraste vahenditega ning tutvustame vee struktuuri muutmise aparaati.

* Liblikmassaaž – Ly Lobjakas ja Elo Tuppits

Liblikmassaaž on üks paljudest leebe bioenergeetika (LBE) praktikaist, mis on välja töötatud dr. Eva Reichi poolt.

Liblikmassaaži kasutatakse eluenergia suurendamiseks ja ergutamiseks. See meetod avab kehas olevad blokeeringud, et eluenergia saaks vabalt voolata ja pulseerida.

Liblikmassaaž on õrnade ja leebete puudutustega massaaž, mis toetab energiavoo taastamist peale õnnetust või haigust, tugevama sideme loomist laste ja vanemate või elukaaslaste vahel, hüperaktiivsete laste rahustamist, spirituaalse ühenduse arendamist kehas, haigete ja ka surijate vaevuste leevendamist.

Sobib õppimiseks kõigile, kel soov jagada oma pereliikmetele ja sõpradele õrna puudutust. Samuti on heaks tööriistaks kõikidele professionaalidele, kes oma töös kasutavad keha- ja meeletööd. Liblikmassaaži tehakse tavaliselt läbi riiete.

* VaikuseminutidLiina Jaska ja Kärolin Šults

Vaikuseminutite värske algatus tegeleb olulise tühikuga meie kasvatus- ja haridumaastikul, õpetades kasvatajaid, õpetajaid, lapsi, noori kasutama lihtsaid ja lühikesi tähelepanu ja meelerahu harjutusi märkamaks paremini enda sees ja ümber toimuvat. Harjutused aitavad olla tähelepanelikum ja hoolivam nii enda kui teiste suhtes ning arendavad oskust häälestuda ja olla täiel määral käsiloleva tegevuse juures.

Töötoas tehakse üheskoos läbi Vaikuseminutite harjutusi ning saab lähemalt kuulda algatuse olemusest, plaanidest ja tehtud katsetustest eesti koolides.

* Spektrogramm ehk mini-maailma koostamine – Svetlana Pärnsalu

Spektrogramm on üks visuaalkunstiteraapia meetoditest, mille eesmärgiks on aidata kliendil parandada oma eluga toimetulekut.

Pablo Picasso on öelnud, et: “Kunst on pettekujutlus, mis kõneleb tõde.” See, milline on “tõde” meie endi kohta, võib inimene avastada läbi loominguliste tegevuste. Teraapias loome ja korrastame oma maailma ja iseennast selles.

Spektrogrammi abil on võimalik uurida suhteid (ka iseenda psühholoogilisi aspekte, nt. mina ja julgus, mina ja partner, mina ja haigus, mina ja hirm jms). Luues spektrogrammi, toimub probleemist distantseerimine ning uute tähenduste leidmine.

* The Work that Reconnects – Joanna Macy taasühendustööToomas Trapido

Kas oled tundnud, et midagi on maailmas valesti, püüdnud midagi muuta ja ilmselt ka muutnud? Kas oled tundnud vastuseisu, arusaamatust, toetuse puudumist, masendust, meeleheidet? Kas tunned mõnikord, et sinu tegemistest ei tõuse tulu ning need on nagu tilk kuumale kerisele?

Nendest küsimustest lähtudes pakume Joanna Macy elutööl põhineva ‘taasühendumise töö’ tutvustust, mille eesmärgiks on ühiselt saada kontakti nende sügavate küsimustega, valu aktsepteerida, seeläbi näha laiemat pilti ning koguda jõudu edasiseks teekonnaks.

* Viis elementi Tiibeti meditsiinisSilva Soobik

Kuidas tekib mateeria, meie keha ja emotsioonid sinna sisse? Kuidas emotsioonid loovad keha ja keha emotsioone? Kuidas tekivad kehas haigused ning kuidas meel haigustega seotud on? Nende kõikide küsimuste vastuseks on “viis elementi” – ruum, õhk, tuli, vesi, maa. Nad kõik on seotud meie kehaga, seda ümbritseva mikro- ja makrokeskkonnaga, meele ja emotsioonidega, haigustega. Loengus räägime läbi tiibeti iidse pärimuse, kuidas saada oma viie elemendi peremeheks, suunamaks ise oma keha ülesehitust, haigustest paranemist ning meelelisi probleeme meid ümbritsevas viie elemendi virr-varris.

* EFT ehk emotsionaalse vabaduse tehnika Kairi Rebane

EFT (emotsionaalse vabaduse tehnika) ehk koputamine on võimas töövahend parendamaks oma elu erinevatel tasanditel – mentaalsel, emotsionaalsel ja füüsilisel. EFT on maailmas väga populaarseks osutunud, olles üks kiire ja tõhus meetod nt ärevuse, hirmu ja valu vähendamiseks. Töötoas saame teada, kuidas koputamine täpsemalt töötab, milliseid probleeme koputada saab ja kõik saavad ka iseenda peal kohe järgi proovida.

* SaunateraapiaHipe Rohila

Räägime sauna mõjust kehale ja seeläbi ka hingele. Teeme endale väeviha erinevatest taimedest! Õpime hingama erinevate taimede väge enda sisse. Proovime taimseid kehakoorijaid. Räägime saunateedest ja saunameest. Vihtleme ja teeme muid saunateraapiaid!

* JoogateraapiaAnne Kalvi ja Erna Tamm

Jooga on materiaalsete tõendite põhjal vähemalt 4000 aastat vana õpetus. Joogateraapia on üks oluline osa joogaõpetusest, eesmärgiks inimeste kannatuste leevendamine. Joogateraapia kui protsessi käigus toimub eneseväestamine, st oma sisemine vägi ehk elujõud tuuakse peidust välja.

Eesmärgistatud harjutus on alati:

  • isiklik ja isikupärane – st tegeleb kindlale isikule omaste terviseprobleemidega;
  • mitmetasandilise lähenemisega;
  • pikaajalise protsessi käigus astmeliselt arenev.

Harjutus on kombineeritav ravimitega ja reeglina teiste teraapiatega.

7.-9. augustil Sänna Kultuurimõisas toimuva suvekooli “Inimese vägi ja looduse jõud” programmiga saab tutvuda SIIN

Pääsme suvekooli saad soetada SIIN

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.