Sul on alati valikuvõimalus – kasuta seda!

Mida teha siis, kui suur pimedus sind enda alla matab ning kui on tunne, et enam ei jõua, ei suuda ja ei taha? Marelle Kaelep kirjutab oma Facebooki postituses, et alati on võimalus. Võimalus valida positiivsus.

See tume pilv võtab su täiesti üle, sa kaod selle sisse ja muu maailm kaob. See võtab su üle ja eemaldab su täiesti reaalsusest, see värvib terve su maailma tumedaks ja peidab selle alla kõik väljapääsud ning see tundub lootusetu, see tundub olevat täesti võimatu, see on nii raske, et sa ei jõua end selle all enam liigutada, see võtab su kaasa ja röövib kõik muu maailma sinult, jättes sulle vaid selle pimeduse, kattes kogu su maailma ja eraldades sellest viimsegi valguskübeme…

Ning sa jääd selle sisse.. sa jääd, kuniks su sees toimub võitlus, kuniks sa püüad sellega võidelda. Sa pead lõpuks tunnistama, et ta on taas saabunud ja su endasse haaranud. Ja aksepteerima täielikult, et sa oled mässitud üleni tema sisse…

Kuid midagi juhtub kui sa aksepteerid selle olemasolu, kui sa aksepteerid, et oled täiesti kaotanud end sellesse. Sa tunnistad ja tead, et oled selle sees. Ning nüüd ta on kohal, sa jääd selle sisse. Ja sa rahuned selle kõige keskel, sa ei jõua enam võidelda. Ja sel hetkel kui sa rahuga võtad selle kõik vastu, sel hetkel kui sa lõpuks lubad tal olla ja astud kõrvale. Sa järsku avastad, et sul on siiski võimalus. Peale endale selle sügavamaid põhjuseid tunnistades, lubades endal mõista selle olemust, sa saad sellest välja astuda.

Pimedus tuleb alati sõnumiga, iga kannatus on vaid sõnumitooja. Ning sul on valikuvõimalus. Sul on võimalus valida kas jääda kannatama või nimetada see ümber ülesandeks ja leida lahendus. Sul on võimalus ületada see test ja astuda sellest välja, sest sa taipad, et sina oled ju kõige selle keskel, ehk et sina oled. Sa oled. Sa oled siiani siin. See pimedus ei kustutanud sind. Sa oled siiani olemas, siiani selle kõige keskel, elad, hingad. Sul on võimalus sellest välja astuda.

Sa ütled endale, et sa ei suuda, et see on liiga raske ja sa ei suuda. Sa ütled endale, et sa ei saa sellega ise hakkama, sa ütled endale, et sa ei saa sellest välja, sa ei saa sellega hakkama. Kuid need mõtted ei kuulu sulle. Need pole sinu mõtted. Need tulevad kaasa selle pimedusega, need ei ole sinu mõtted. Ära võta neid vastu, ära kuula neid. Sest sa suudad. Sa ei oleks selles olukorras, kui sa ei suudaks sellest välja tulla. Sulle ei anta kunagi rohkem kui sa kanda suudad. Sa suudad! Sa saad! Sa oskad! Usalda ennast. Sa tead. Sa tead, kuidas sellest välja tulla, sul on juba vastus sees kõlamas. Sa tead ja sa suudad. Kuula…

Sul on alati võimalus teha enda jaoks midagi, mis annab sulle hea tunde. Sa saad võimaluse hakata toitma endas elavat elu, endas elavat valgust. Sa tead, mis sind särama lööb! Sa tead, mis sind elama paneb. Sa tead, mis sulle alati hea tunde loob ja sa valid seda teha. Sinu valik! Sa valid heaolu, sa teed selle väikese sammu, mida sa hetkel selle nimel teha saad ja see hakkab rulluma kui lumepall, sa hakkad liikuma taas valguse poole, taas selguse poole. See rahu sinus, see sügav aktsepteerimine ja lubamine, äratab sind su õrnusele, mis on puhas valgus. Sa näed ennast kui oma kaitsealust ja näed ennast kui oma kangelast, oma päästjat. Te koos astute sellest välja, sa võtad endal käest kinni või haarad enda jõuetu hapruse endale sülle ja astute koos sellest välja. Sa tõesti oled iseenda kangelane. Sa oskad ja suudad enda eest hoolitseda. Ja sa valid seda teha!

Valikuvõimalus… Milline imeline kingitus.

Mis paneb sind särama? Mis paneb su elujõu voolama? Mis paneb su südame rõkkama? Mis paneb sind tõeliselt elama?

Tee seda! Vali teha seda. Vali toita seda sära endas, et ta saaks taas sinus ellu ärgata ja näidata sulle, kuidas imed juhtuma hakkavad.

Vali elu. Igal hetkel.

Autor: Marelle Kaelep

Allikas: Õnnelik aju: 4 tehnikat, kuidas suurendada oma elus õnnetunnet

Sügava rahu leidmine iseendas

Taevased sõnumid: 11 head soovi sinu kaitseinglitelt

Seotud