Suhteeksperdi nõuanne meestele: kuidas teada saada, kas sinu kallim on just see “üks ja ainus õige”

Maailmakuulus suhteekspert John Gottman nendib: “Maailmas on umbes 10 000 naist, kellega sa võiks rahuldustpakkuvasse ja elupõlisesse pühendunud suhtesse astuda. Mis tähendab, et pole “ühtainumast”, vaid on mitmeid potentsiaalseid variante.”

Kui naine tekitab sinus ebakindlust või tekitab tunde, et sa pole piisavalt hea, ilus ja atraktiivne ja hoopis tunned end tõrjutult, eemaletõugatult või tunned, et sind halvustatakse – sel juhul ei ole tema üks neist võimalikest õigetest sinu jaoks.
Kui ta tekitab suurepärase tunde, sa tunned end ihaldatu, atraktiivse ja imelisena ning sa suudad teda naerma ajada, on ta üks potentsiaalsetest partneritest. Ja sama kehtib selle kohta, kuidas tema end sinuga tunneb. Ära seda unusta. Ja kui sa oled koos temaga ja tunned, et oled koju jõudnud – siis on ta sinu jaoks õige.
Kui naine on sinu jaoks see õige, tunned sa end vabalt ja mugavalt, nagu sa lebaks soojas voodis, mis on vaid sulle ehitatud. Kui koos olles on kõik halvasti ja voodi paneb sind sügelema, ei ole ta ilmselt sinu jaoks. Hea suhe pole see, kus negatiivsus kasvab. Muidugi tuleb ette konflikte, mida lahendada tuleb, kuid kui naine on sinu jaoks õige, tunned sa end elavamana, rõõmsamana, seikluslikumana.
Kui suhe pole õige, tekivad viha ja abitus, võimalik, et ka alkoholi ja muude ainete väärkasutuse probleemid. Kui sa tunned end halvasti, pole ta sinu jaoks.
Enamus mehi teab, kui on kohtunud “selle õigega”. Selleks et olla ainus ja õige, peab naine tunduma nii õigena – ta kas lõhnab, tundub, maitseb või näeb välja nii õige.
Armastusel on kolm etappi ja kõik need on väga selektiivsed. Sa ei saa igaühte armuda ja igaühega ei saa suhtest asja. Esimene etapp (sõge armumine) kestab reeglina mõned kuud ning see pole õige hetk, mil otsustada, kas naine on sinu jaoks see õige või mitte. Teise etapi teema on usaldus ja kas te toetate teineteist kõiges. Kolmas armastuse etapp kätkeb endas lojaalsust ja pühendumist.
Teil ei pea olema sarnased huvid selleks, et paarina toimida, kuid te peate sobima selles, kuidas te konflikte lahendate, emotsioone ja armastust väljendate. Ta on sinu jaoks õige, kui ta paneb sind tundma end paremana, elavamana, seikluslikumana, rõõmsamana ja armastatumana.
Allikas: John Gottman, Julie Schwartz Gottman “Mida naised tahavad”, kirjastus Pilgrim

Seotud