Suhe küllusega: kuidas lubada rahal oma ellu tulla?

Me kõik teame, et raha on eluks vajalik. Praktiliselt kõik sammud maksavad midagi, me elame materiaalses maailmas ja kui sa midagi tahad, sa kulutad ressursse. Sa võid otsida informatsiooni, kuidas omada raha, kuidas olla finantsiliselt edukas, kuid tulemused puuduvad. Miks? Sest info kogumine ei too kasu. Rahaga tuleb suhelda, kirjutab teadjanaine ja kanaldaja Alexis Varnum oma postituses.

Suhted rahaga on sama, kui sa lood suhet inimesega, kes sulle meeldib. Esialgu lihtsalt mõista, et raha ei garanteeri sulle armastust, õnne, tervist ja edu. Kuid ka elamine töötasust töötasuni ja stressamine selle pärast, et puudub raha, ei tee sind õnnelikuks, ei tugevda sinu suhteid, ja ei too sulle tugevat tervist.

Meie sees on hirmud, me kardame iseennast, oma tarkust, oma jõudu, ja me kardame lubada endale rohkem. Kui sa poleks seda kartnud, siis sa elaksid teisiti. Viga seisneb selles, et sa ei tea, milleks sa vajad raha. Kui sul on väikesed tahtmised, sa piirad ennast pidevalt, siis sa ka vastavalt sellele saad. Kui sa lihtsalt tahad raha, see ei tule. Sul puudub siht, raha iseenesest ei saa olla siht, see on vahend. Sa pead täpselt teadma, milleks sa vajad konkreetset rahasumma. Tavaliselt inimene mõtleb, mille peale talle ei jätku raha, näiteks reisimine, elukoha muutus, uued riided või muu. Sellega ta juba piirab enda finantsilisi võimalusi, unistusi ja soove ning tulemuseks on see, et unistustest jäävad vaid pisarad.

Unista ja planeeri seda, mida sa reaalselt tahad, ja ära mõtle sellest, et on finantsiline puudus. Kui sa lubad endale rohkem, sinu finantsid ise hoolitsevad sinu eest. Kui sa pole nii varem teinud, tasub proovida, unista globaalsemalt ja luba endale rohkem. On üks ainuke reegel, planeeri ja alusta tegema seda, millele sa tõesti vajad raha. Võib-olla sa mõtled praegu: “ma tean, milleks ma vajan raha,“ kuid mõtle hoolikalt: kas tõesti ongi nii, et sa täpselt tead, millele sa raha vajad. Sul on alati olemas valik: jääda istuma oma vastupanus, negatiivses suhtumises ja laiskuses või teha midagi konkreetset. Vastupanu tekkib sellest, et sinu sees istub hirm elada paremini ja ka lubada endale ilusamat, toredamat ja imelist elu. Sa pole harjunud sellega, et sa saad lubada endale enamat. Parem küsi enda käest ja ürita saada ka ausat vastust. Kas sa kardad endale midagi lubada või planeerida? Kas sa kardad püstitada suuremad sihid ja teha suured plaanid?

Selleks, et raha tuleks sinu ellu, on vaja konkreetset ülesannet või sihti. Võib-olla täna ongi see päev, kui sulle avaneb võimalus lihtsalt mõelda ja panna ka kirja, milleks sa raha vajad? On sul olemas mingid plaanid? Mida sa tahad saavutada? Kui sa fikseerid kõike paberil, siis sa suhtud oma sihtidesse ja ülesannetesse tõeliselt. Samas jälgi, milliseid emotsioone tekitavad sinus sihid ja ülesanded. Raha tuleb kiiremini siis , kui sa tunned positiivseid emotsioone ja mõnusat sisemist seisundit. Kui sinus on vastupanu, ebakindlus ja hirm, siis tuleks veel kord üle vaadata oma sihid ja ülesanded ja muuta oma suhtumist. Sa ise tekitad endale blokeeringud. Lihtsalt mõtle, miks sa ei usu oma sihte? Kas sa mõtled, et need on vaid sinu fantaasiad, siis ütle “nägemist“ oma unistustele. Sa takistad ise endale seda, mida sa tahad.

Mõista, et läbi enda emotsioonide, tahtejõu, kavatsuse võid sa endale lubada kõike, mida sa oma elus tahad. Vali, otsusta ja alusta liikumist oma sihtide poole. Aeg, informatsioon, teadmised ja kontaktid on ressurss, mis aitab sul realiseerida mida sa tahad, aga siis ole avatud sellele, mis tahab tulla sinu ellu. Saabub hetk, kui kõik on olemas, tingimused, võimalused ja ressursid, aga sa ikka keeldud ja ei luba endale seda, mida oled tahtnud. Taas tekkib ebausaldus, ebakindlus ja taas tekkib hirm. Sind takistab süütunne, et sa tahad midagi endale lubada ja sellega sa alateadlikult karistad ennast. Need summad, mida sa planeerisid kulutada enda peale, võivad ootamatult kaduda, sest kindlasti tekivad olukorrad, mis vabastavad sind sellest summast. Näiteks ootamatu auto rike või uputus kodus või olme tehnika remont. Tegelikult sa ise oled endale loonud selle situatsiooni. Sinu enda alateadvus on võlur, kes on loonud ootamatu sündmuse. Sa ju tundsid süütunnet, et sa kulutad raha enda peale. Pole raha-pole probleemi.

Mõtle, kui palju sa oled valetanud iseendale, kui palju sa oled endale midagi tahtnud lubada ja pärast seda muutnud, sest oli kahju või sa kartsid vaadata teiste inimeste silmadesse või kuulda nende arvamust. Kui sa ennast piirad, kaob sellega lisaks sinus usk imedesse, sa ise endale blokeerid oma püüdlused ja saavutused. Ei tohi nii endaga käituda. Kui sa endale midagi lubad, siis luba seda ka reaalselt, eriti siis kui on olemas selleks vahendid ja ressursid. Luba rahal tulla sinu ellu ja sa näed kui palju võimalusi sulle avaneb, rohkem rõõmu ja õnnetunnet, eriti kui sa ise oled selle loonud ja väljunud piirangutest.

Autor: Alexis Varnum

Allikas: Kaheksa feng shui nippi, mis aitavad küllust ligi tõmmata

Maagilised nõuanded, kuidas raha ja rikkust ligi meelitada

Napoleon Hill: 12 tõelise rikkuse ja õnne allikat

Selgeltnägija Mai-Agate Väljataga: kui me oleme endasse sisse kodeerinud, et rikkus on paha, siis on see takistuseks küllusele