Spetsialistid uurivad Põlvamaa metsas toimunud enneolematut olendi ilmumise juhtumit

Põlvamaal, Mooste vallas asuvas metsatukas juhtus esialgsetel andmetel eile ajavahemikus 14-14.30 šokeeriv ja arusaamatu intsident, mille käigus viieliikmeline matkagrupp oli väidetavalt tunnistajaks tundmatu olendi ilmumisele ja sellele järgnenud sündmuste ahelale. Juhtunut on asunud uurima spetsialistide meeskond koos Eesti Kaitseväe ja Kaitsepolitseiga.

Seni selgunud andmete põhjal leidis ennekuulmatu sündmus aset kella kahe paiku päeval, mil viis noort inimest vanuses 20-25 eluaastat viibisid Mooste valla metsas kevadmatkal.

“Kõndisime rivis mööda metsarada, kui äkki nägi meie grupijuht meist umbes nelja meetri kaugusel formeerumas üle kahe meetrist võigast olendit,” kirjeldas toimunut matkagrupi üks liikmetest Mihhail.

“Nägin, kuidas kahe puu vahele ilmus justkui tühjast kohast pikka kasvu sisalikku meenutav elusolend. Tal oli seljas mingisugune rituaalset rõivastust meenutav tumepunakas kapuutsiga keep. Kuulsin alguses tugevat võsa raginat, nägin erekollaseid välkuvaid silmi ja siis tema soomuselise nahaga käsi, mis keebi alt paistsid. See kõik juhtus nii kiiresti! Ta seisis paar sekundit kahel jalal ning hüppas siis sekundi murdosa vältel mitme meetri kõrgusele ja haihtus puuokste vahele. Käes oli tal mingi joogikarikat meenutav anum, mis kukkus maha, kui ta kadus. Lisaks tundsime me kõik õudsat mädamuna haisu. Ma ei suuda ega taha rohkem midagi rääkida,” kommenteeris juhtunut vapustunud olekus grupijuht Olev.

“Ma ei oska seletada, mis juhtus ja kuidas see üldse juhtuda sai,” rääkis täielikult traumeeritud matkagrupi liige Anneli.

Kaitseväe uurimisgrupi esindaja keeldus kategooriliselt juhtumi kommenteerimisest. Hetkel pole juhtunust rohkem andmeid. Kohalik elanikkond räägib, et kummalisi nähtusi on sealkandis varemgi kogetud, aga nii markantset olendit pole enne nähtud. Toimunut uurib ja analüüsib põhjalikult vastav asjatundjate ja uurijate grupp. Noored viibivad psühhiaatrilise järelevalve all.

Seotud