SpaceX lükkas ajaloo võimsaima raketi katsetamise edasi

Ettevõte SpaceX lootis esmaspäeval orbiidile saata ajaloo võimsaima kanderaketi Super Heavy Rocket ja kosmoselaeva Starship. Rõhuprobleemi tõttu otsustati aga katse edasi lükata ja rakett loodetakse teele saata 48 tunni jooksul, vahendab Novaator.err.ee.

Koos Starshipiga peaaegu 120 meetri kõrguse raketi alumine aste on ligikaudu kaks korda võimsam, kui 1960. aastatel astronautide Kuule toimetamiseks kasutatud rakett Saturn V. Samuti ületab see oma kandevõimelt kõiki tänapäevaseid kanderakette.

Ühtlasi paneb ettevõte katsetuse käigus proovile kosmoselaeva Starship, mis peaks tegema kava kohaselt Maa ümber peaaegu ühe täistiiru. Ettevõtte juhi Elon Muski sõnul kavandati kapsel täielikult taaskasutatavaks. Kaugemas tulevikus võiks nõnda saata inimesi ja satelliite orbiidile mitu korda päevas.

Eelnevate katsetuste käigus on teinud Starship väikseimaid hüppeid. Neist kõige kõrgem küündis 12,5 kilomeetrini. Enamikel juhtudel on aga laev maandudes plahvatanud. Esmaspäevase katsetuse näol on tegemist korraga, kui Starship stardib kanderaketi turjal.

Loe täispikkuses artiklit lehelt Novaator.err.ee.

Seotud