Soovid suitsetamist maha jätta? Proovi neid looduslikke nippe!

Seda, et suitsetamine mõjub tervisele halvasti, teab igaüks. Samas on aga teada ka see, et suitsetamisest loobumine võib olla vägagi raske. Siin on mõned tõhusad nipid taimeriigist, mis aitavad kogu protsessi pisut valutumaks muuta.

1. “Kloostri tee”

Vaja on 2 spl aedvaagi juuri, 2 spl kibuvitsa marju 1 liitri vee kohta.
Lasta keema minna ja jätta siis tasasele tulele 20 minutiks.
Seejärel lisada 2 spl punet, 2 spl naistepuna ning 1 tl musta teed ning jätta veel 1 tunniks sinnasamma potti väga tasasele tulele.
Siis kurnata tõmmis ära ja juua nagu tavalist teed, lahjendades veel keeva veega.
Juua ära päeva jooksul. Võib lisada ka mett või sidrunit maitseks.
Iga päev teha hommikul värske tee.
Kuur 3 nädalat, aastas 2 korda.

Tee annab lisaks ka jõudu juurde, tõstab organismi toonust, meeleolu.

2. Suitsunälga vähendav tee

Võtta võrdsetes osades sookailu ja harilikku naistepuna, mõlemat 1 spl. Keeta 800 ml vees tasasel tulel 20 minutit. Jätta tõmbama 3 tunniks. Juua nagu tavalist teed ikka, aga lahjendada veel keeva veega pooleks.

See tee vähendab suitsuisu. Lisaks parandab soolestiku, põie ja neerude tööd. Pikemal tarbimisel muutub ka näonahk ilusamaks, pehmemaks, puhtamaks. Ja mis peamine suitsetaja jaoks…. puhastuvad kopsutorud.

Tee on toatemperatuuril tarvitamiseks kõlbulik 3 päeva jooksul. Muutub seistes maitsvamaks.
Tee aroom aga värskendab toa õhku, eemaldab halbu lõhnu.

Tuleb arvestada, et naistepuna ei tohi tarvitada järjest üle 2 nädala. Vahepeal teha paus 7-10 päeva. Samuti ei tohiks naistepuna tarvitada lapseootel ja imetavad emad

3. Tee

Võetakse 1 osa islandi samblikku, 2 osa põldosja, 2 osa kirjut kõrvikut, 2 osa ahtalehist kõrvikut, 3 osa kõrvenõgest, 1 osa linnurohtu.
Sellest segust võetakse 2 spl ja valatakse üle 1/2 liitri keeva veega. Hoida veel 10 minutit tasasel tulel. Siis jätta tõmbama 1 tunniks. Kurnata. Võtta 1/3 korraga 3 korda päevas peale sööki.

4. Tõmmis

Võtta 2 spl peenestatud kaeraterasid, valada üle 1 klaasi keeva veega. Keeta nõrgal tulel 5 minutit, siis lasta tõmmata 1 tund. Kurnata. Võtta 1/3 klaasi korraga 3 korda päevas enne sööki. Kuur 1 kuu.

5. Kalarasva kuur

Iga päev, hommikul ja õhtul võtta 1 tl kalarasva koos leivaga. Kuur 1 kuu.

6. Sigaret paislehe õitest

Hiina meditsiinist pärit õpetus. Võetakse kuivatatud paiselehe õisi ja topitakse nendest sigaret. Seda suitsetatakse vastavalt soovile 2-4 korda päevas. Paiselehe õite suitsetamine ravib visa tugeva köhaga astmat ja bronhiiti, vähendab röga hulka, soodustab selle eritumist ning vähendab köha

7. Kalmuse juurika närimine

Närida nii kaua, kuni maitset on. Siis sülitada välja ja võtta uus tükike. Päev läbi. Aitab ka kopse puhastada ja elustada.

8. Tikud noorest toomingast

Kes tahavad suitsetamist maha jätta, lõigaku endale noorest toomingast tikke ja närigu neid suitsunälja tekkides võimalikult kaua.

PS! Kõige parem oleks alustada suitsetamisest loobumist väekal kaduneljapäeval!

Kogunud ja vene keelest tõlkinud Ingrid Prass

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.