Söö peterselli iga päev, see reguleerib ainevahetust ja aitab kehast liigset vett välja viia

Aedpetersell ( Petroselinum crispum) on kaheaastane sarikaliste sugukonda kuuluv rohttaim. Petersell tugevdab südant ning temast valmistatud vein aitab ka väga raske infarkti järelravis.

Keskaegsel ravitsejal Pühal Hildegardil on petersell üks tähtsamaid ravimtaimi.

Ta ütleb: “Petersellil on jõuline natuur ja ta sisaldab soojust ja külmust ja kasvab tuule ja mulla niiskuse abil. See on inimesele toorelt parem ja kasulikum süüa kui keedetult, sest kui teda keedetakse, saab tema mõjujõu tugevus natuke kahjustatud.”

Hildegardi järgi tugevdab ja ravib petersell südant, alandab palavikku, vähendab mao- ja podagravalu, samuti neerukividest tekkinud valu.

Petersell tõstab silelihaskonna toonust ning sobib menstruatsioonihäirete korral. Petersellil on ka meeste eesnäärmepõletiku vastane toime. Sobib põiepõletiku, neerukivitõve puhul ning uriinierituse häire korral, aidates kehast liigset vett välja viia. See aitab tasakaalustada veresuhkrut ning kaitseb maksa ja veresooni, vähendab põletikke ja vähiriski, tugevdab immuunsüsteemi ja võitleb haigustega. 

Kõige eelmainitu vastu on Hildegardil antud täpsed retseptid. Eriliselt on kiidetud peterselliveini, mis aitab ka väga raskete infarktide järelravis. Retseptid, sh ka peterselliveini retsept on ära toodud raamatus “SIIT.

Seotud