Sinu tõeline süda ja seda ümbritsev kest

Kas oled valmis avatult kogema sügavat armastust ja naudinguid? Iga naine teab seda muinasjuttu, et tuleb leida vaid õige mees, pakkuda talle, mida ta tahab ja vajab, ning ta armastab sind elu lõpuni. Aga kui see müüt, mida sul on kästud uskuda, osutub valeks – kui sa tajud sügaval südames, et oled hakanud leppima vähemaga, kui tegelikult võimalik on – kuidas siis tõmmata ligi ja hoida enda kõrval meest, kes suudab pakkuda sulle seda, mida sa kõige kirglikumalt igatsed? Oma raamatus “Tõeline seksuaalsus” käsitleb David Deida põhjalikult naiseliku intiimsuse kõiki aspekte alates seksuaalsusest ja armatsemisest kuni perekonna, karjääri, emotsioonide, usalduse ja pühendumiseni.

Kui oled nagu suurem osa naistest, on su sünnipärases seksuaalses olemuses ülekaalus naiselikkus. Südames samastud sa pigem alati muutumises oleva eluga, mitte muutumatu surmaga – lapsena meeldis sulle mängida pigem kodu, mitte sõda. Sulle meeldis mängida nukkude, värvide, meigitarvete ja maitsetega. Sulle meeldis saada sünnipäevaks uusi riideid ja ehteid, mitte relvi ja osavust nõudvaid mänge. Sulle meeldis olla nähtav, sest sa samastud armastuse valgusega. Kõik, mis seda valgust kaunistab – litrid, sädelus, kilinad-kõlinad – teeb sind õnnelikumaks.

Noore neiuna võisid sa unistada mehisest päästjast: rüütlist valgel hobusel, popstaaridest, muinasjutulistest loomadest, olevustest või inimestest – tõelistest või kujuteldavatest -, kes suudaks sind viia mõnda uude, maagilisse paika. Sügaval südames igatsesid, et ühel päeval näeb üks mees sinu tõelist ilu, sinu tõelist valgust, sinu armastuse piiritut ookeani ja viib su sinu unelmatemaale, armastuse helgesse kuningriiki, kus kõik on kaunis ja avatud nagu tähine taevas kuuvalgel ööl.

Aga mingist hetkest alates ei usaldanud sa enam oma naiseliku südame igatsust. Vahest imasid endasse selliseid ühiskondlikke hoiakuid, mis ei toeta naiselikkust. Võimalik ka, et su pere rõhus tugevalt mehelikele väärtustele.

Ühel või teisel põhjusel süvenes sinus veendumus, et parem – jõulisem – on elumerel iseseisvalt seilata, selle asemel et lasta usaldavalt end armastusel kanda. Sa surusid endas alla soovi, et su armastuse valgust nähtaks ja jumaldataks. Sa hakkasid uskuma, et õigem on ise oma elu suunata, kui usaldada mingit hoomamatut armastuse tarkust, mis su südames loomulikult kiirgab ja voolab.

Vahest arvasid su vanemad, et sinu noorem õde on sinust kenam ja sa ehitasid oma murtud südame ümber mehelike ambitsioonide kaitsemüüri: “Õde võib ju kenam olla, aga minust saab teadlane!” Võib-olla tajusid, kuidas isa emale piiranguid seadis ja teda alandas ning sa kasvatasid oma haavatava südame ümber meheliku kaitsemüüri: “Minule ei ütle keegi, mida teha. Minust endast saab minu elulaeva kapten!”

Kui otsustad saada teadlaseks sel põhjusel, et armastad teadust, või juhtida ise oma elulaeva sel põhjusel, et see pakub sulle suurimat õndsust, siis on need otsused igati normaalsed ja see pakub sulle rahuldust. Aga kui otsustad hakata teadlaseks sel põhjusel, et su vanemad jätsid tähelepanuta sinust kiirgava sära ja su süda on murtud, või kui otsustad oma elu ise juhtida sel põhjusel, et ei taha samamoodi haiget saada nagu su ema, siis oled ehitanud hirmu tõttu kaitsemüüri ega ela sellist elu, mis lähtuks armastusest ja avatusest.

Lapsepõlvest teismelise ikka jõudes võib kerkida veel ükskaitsemüür. Sa tahad, et poisid sinu vastu huvi tunneksid. Ometi jääb sinu naiseliku kiirguse ligitõmbav sära peitu hirmul põhineva maskuliinse kesta alla, mis ümbritseb su murtud ja tunnustuseta jäänud südant. Seega hakkad sa aja jooksul tekkinud meheliku kaitsekesta peale ehitama pinnapealset naiselikkust väljendavat kesta. Sa ostad sellised teksased, mida kõik kooli popid tüdrukud kannavad, ja kontrollid peeglist, kuidas su tagumik pükstes välja näeb ning mõtled, kas oled neis pükstes poiste jaoks ihaldusväärne. Sa ostled tundide viisi ja proovid mitte ainult rõivaid, vaid ka ehteid, parfüüme ja meiki mitte selleks, et ehtida armastavalt oma külluslikku kiirgust, vaid seetõttu, et tunned armastuse puudumist. Sa tunned end nähtamatu ja väärtusetuna, sest lapsepõlves omaks võetud maskuliinne kest varjab su südame külluslikku armastust ja tõelist sära.

Sinu naiselik ja haavatav, armastusest kiirgav süda – mis su lapsepõlves murti või mida eirati – on kasvatanud enda ümber maskuliinse hirmukesta: “Kuna minu armastuse valgus pole kõlblik, suunan oma elu edurajale, sest olen ehk nõnda armastust väärt.” Teismeliseaastatel lisandub naiselikule hirmukestale veel arvamine: “Kui ma oma välimust särama ei löö, siis poisid ei märka mind.”Juba teismeliseeas peidad oma tõelise naiseliku olemuse, oma armastuse ja kiirguse meheliku kaitsekesta alla, meheliku enesekindluse ja karmuse alla; omaette kesta moodustab pealiskaudne “vaata mind”, vähene eneseväärikus ja varjatud manipuleerimine meeste tähelepanuga.

Kõigi nende kestade all sügaval on su süda alati tulvil armastuse valgust. Nii et kõige ekstaatilisem ja tõelisem elamisviis on näidata end avatuna nagu valgus ja voolata avatuna nagu armastus. Aga sinu omandatud kestadel on oma hääl: “Ilu on ainult väline.” “Meel on tähtsam kui keha.” “Mehi ei saa usaldada.” “Kui tahan mehe armastust pälvida, pean panema teda mind tahtma.” “Tööalased sihid on õnne seisukohalt palju tähtsamad kui see, kes mu kõrval on või kui palju armastust ma oma elu ja iga hingetõmbega jagan.”

See kõik on vale ja sügaval oma naiselikus südames sa tead seda. Ometi ajab see sind segadusse, sest kestad võivad olla väga kõvad. Sa võid hakata kestade valesid uskuma ja elada seetõttu kogu elu eitades oma kõige sügavamaid soove – et sinu valgust tunnustataks, et su armastust ja kiirgust jumaldataks ja imetletaks, et saaksid pakkuda oma armastust tõeliselt mehelikule mehele, anda end tema kätte, et lasta armastusel täita oma südame sügavaimaid soppe ja avaneda jumalale.

Oled ehk kõigest hoolimata püüdnud mõnda meest usaldada ja too jättis su ikkagi maha. Taas tundsid end reedetuna, nii et jälle, hirmust ajendatuna, ehitasid veel ühe uue kesta – “iseseisev tööle pühendunud naine” – ja loodad, et see kaitseb sind edaspidi haigetsaamise eest või et nüüd sa ei jää enam külma kätte, kuna ei seo end enam ebausaldusväärsete meestega. Kui töine karjäär väljendab sinu tõelist armastust, siis saab su süda tööst täieliku rahulduse. Aga kui rajad oma karjääri hirmule taas haiget saada ja hüljatud olla, siis on sinu valikute alustaladesse juba sisse ehitatud hirm ja sinu karjääri varjutavad kahtlus, üksindus, stress ja rahulolematus.

Sinu naiselikku armastust kiirgav süda võib nüüdseks olla ümbritsetud meheliku edasipüüdlikkuse kestaga (sest su õde oli sinust kenam või olid mehelikud väärtused sinu perekonnas tähtsamad), mida omakorda ümbritseb naiselikkuse lakikiht (sest välimus on ju see, mida poisid sinu juures vaatavad), mida omakorda ümbritseb mehelike ambitsioonide kest (sest sa kardad mõnest mehest rahaliselt sõltuda). Need kestad on su kehas niivõrd kõvaks muutunud, et su orgasmid on pinnapealsed ja nägu pingetest kortsuline. Kaitsekestad ajavad su meele oma vastuoluliste soovidega segadusse: kord soovid iseseisvust ja turvatunnet, kord tahad, et sind rabaks jalust mõni ohtlik mees, kord jällegi tahad ise edu saavutada. Kestad sulgevad ehedate emotsioonide voolu, nii et mõnikord on sul tunne, nagu tammuksid paigal, mõnikord oled tuim, mõnikord raevunud, mõnikord hüsteeriline, aga sinu sügava armastuse ookeanis kerkib harva vabu ja piiramatuid, südamest tõusvaid laineid, mis kajaksid vastu universumis või mõnes mehes.

Pealegi tõmbavad need kestad ligi samalaadsete kaitsekestadega mehi, kes on juba ammu kaotanud sideme oma südamega, oma sügava mehelikkusega, tõelise eesmärgi ja puhta armastamisega. Valedest kestad ümbritsevad su murtud südant ja sa tõmbad ligi mehi, kelle süda on samuti murtud ja keda ümbritsevad valed. Sellised mehed ei valeta mitte ainul sulle, vaid ka endale. Need mehed elavad vales, nii nagu sinagi.

Südamepõhjas unistad võib-olla sinagi terviklikust mehest, kes pakuks armsamana sulle sellist hoolitsust, tugevust, huumorit, tarkust ja sügavat armastust, et saaksid teda üdini usaldada, talle alistuda ja avaneda, et siis suures õndsuses veelgi rohkem avaneda ja lasta end läbiraputaval jõul võtta, nii et su südame kõige sügavamad sopid oleksid valla võtmaks vastu igavest jumalikku rõõmu ja su keha lööks jumalikest ja ohjeldamatutest naudingulainetest õitsele.

Muidugi võib sul olla tunne, et oled hästi tasakaalus – et lähtud võrdselt naiselikest ja mehelikest ajenditest -, sest sa oled kogu oma elu oma südant petnud, eirates tema sügavamaid soove ja ehitades hirmukestasid, mis tekitavad segadust ja neutraliseerivad su südame kõige sügavamaid igatsusi. See kest, mis on ehitatud hirmust kellestki sõltuda, tõukab sind emotsionaalset iseseisvust saavutama ja ainult enda peale lootma.

Teine kest, mis on ehitatud hirmust, et sa pole piisavalt veetlev, paneb sind end teiste naistega võrdlema, riietuma ja käituma meestele ligitõmbavalt, olgugi et sa ei usalda enamikku meestest ega lase neil – kaitstes oma südant ja keha – endasse niikuinii siseneda, isegi kui pingutad meeste tähelepanu pälvimiseks kõigest väest. Sa tahad vabadust riietuda nii, nagu isu tuleb; sa tahad, et mehed austaksid sind kui inimest ega kohtleks sind nagu mõnd asja; sa tahad, et mehed peaksid sind seksikaks, kuid ei ahistaks sind; sa tahad, et usaldusväärne mees pühendaks sulle oma armastuse; sa tahad, et mees annaks sulle ruumi ja austaks sinu otsuseid; sa tead, et oled võimeline sügavalt armastama; sa kammitsed oma armastust, sest su süda kardab jälle haiget saada; sind paneb liikuma maskuliinne sihiteadlikkus, et saavutada majanduslik iseseisvus; sa oled väsinud ja stressis ja su naiselik keha januneb armastuse järele, mis ületaks usaldamatuse – kõik su kestad sulavad ühte ja neutraliseerivad sinu tõelise seksuaalse olemuse annid. Nii et kui mees sind tunnetada püüab, ei tunne ta enam sinu armastuse sügavust, vaid sinu kaitsekestasid. Mingil hetkel tajub ta sinu iseseisvussoovi ja iha olla tahetud. Teisel hetkel sinu tõukeid ja tõmbeid. Ta tunnetab hetki, mil su süda alistub ja laseb end võtta, ja ta tunnetab hetki, mil kaitsekestad varjavad su südant haigetsaamise eest.

Mees on arvatavasti segaduses, püüdes aru saada enda sügavaimast eesmärgist, nii nagu sind ajab segadusse sinu sügav armastuseiha. Ja selle asemel et järjekindla pühendumusega end siduda, sinu vastupanukestasid kiht kihi haaval maha koorida, armastavalt püüelda sinu tõelise seksuaalse olemuse avamise poole, et sinul oleks võimalik pakkuda oma südant jumaliku annina – selle asemel naudib mees nagu möödaminnes seda, mis võimalik, ja läheb siis lihtsakoelisema naise juurde; pealegi näid sa ju niigi olevat kiindunud oma iseseisvusesse.

Su seksuaalne olemus võib tõesti olla ehedalt tasakaalus – väikesel protsendil naistest on – aga väga võimalik, et tegelikult on need feminiinsed ja maskuliinsed hirmukestad, mis sa elu jooksul omandanud oled, kiht kihi haaval su tõelise seksuaalsuse neutraliseerinud, nii et sinus on tekkinud segadus ja sa ei saa enam aru, mis on su suurim südamesoov.

Kui oled seksuaalselt naiselik ja ehe, siis sa tahad, et sind tõeliselt nähakse ja su südamesse sisenetakse; tahad armastusena avaneda ja armastuse valguse saatel tantsida. Sa oled praeguse hetke jumaliku ilmutuse aspekt, mis näitab end armastuse kiirgusena, ja muidugi januned sa usaldusväärse mehe järele, kelle jõud on läbiv ning jõuab sinusse sügavamalt ja avaramalt, kui sa õndsalt taluda suudad. Samamoodi igatseb mees sinu valgusega ühte sulada. Sa tahad, et kallima iha sinusse sisenedes sind läbi raputaks ja su südamega ühte sulaks ning tema tahab tunda sinu alistumist ja kutset, näha su keha naudinguid ja su südant, mida sa võtmiseks, sisenemiseks ja piirituks avamiseks pakud. Nii tajuvad kaks keha täielikult avatud armastust, see on nagu teadvuse ja valguse jumalik ilmutus, mehe ja naise läbipõimitus igal hetkel. See on tõeline seks ja jumalikkus.

Tõeline seks on jumaliku intiimsuse armulaud, südamete vastastikune kummardamine teineteise ees, armastuse õndsuses avanemine, teineteisele oma suurimate andide kinkimine. Selline kahe keha seksuaalne põimumine valmistab sind ette ennast ületama, nii et sul oleks võimalik pakkuda oma suurimat andi igal hetkel kõigile elusolenditele, et su armastuse valgus liiguks justkui läbi kõigi elusolendite.

Harjutades õpib mees olema avatud sügavale armastusele igal hetkel, kartmatult ja kestvalt, ning sina õpid võtma igat hetke täielikult ja sügavale südamesse – nii võtad sa vastu vapustava jumalikkuse, mis sind külluslikkusest tiine naudinguga avanema “sunnib”, see sunnib sind alistuma ja jagama oma kiirgust, et valgustada maailma elava ja ohjeldamatu armastusega.

Kui sa külluslikke armastuseande jagades üha avatumaks muutud, on sul võimalik endiselt nautida karjääri ja edu ja seda, millises suunas su elu iganes ka kulgeb, ent sa ei unusta oma südame suurimat soovi – mitte kunagi enam eitada igatsust armastada ja olla armastatud, avada end jumalale, jagada oma armastust avatuse ja valgusena läbi kõigi elusolendite südamete.

Lõpuks saad sa aru, et iseseisvus on üleminekuperiood. Sa ei vastuta mitte ainult enda eest, sa vastutad kõigi eest. Sinu süda avaneb ja tunneb koos teiste südametega. Sinu süda reageerib loomulikult teiste südamete igatsusele. Selle asemel et eitada oma vajadusi või piirata oma armastust, lootes ainult endale ja oma iseseisvusele, mõistad sa, et tegelikult on su suurim igatsus elada, pühendudes avatuna armastusele. Kas oled valmis tundma enda südame kõige sügavamat igatsust ja kõigi südametes olevat igatsust: olla armastatud, ise armastada ja elada armastuse heledaima valgusena?

Vahest oled otsustanud olla firmajuht, jurist või pagar. Vahest oled otsustanud lapsi kasvatada, õppima minna või mõnd organisatsiooni juhtida. See, mida sa oma eluga teed, ei ole nii tähtis kui see, kuidas sa seda teed ja kuidas elad: kas hirmukestadesse kammitsetuna või laialt avatuna, võttes vastu jumala üüratut armastust, mis raputab sind kõige sügavama hingesopini; tundes sügavalt iga hetke jumalikku intensiivsust ja ehedust, lastes oma armastusel valgustada sind ümbritsevate südameid, sealhulgas oma kallima südant.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud David Deida raamatust “Tõeline seksuaalsus”.

Seotud