Sinu mõtete ja tunnete vägi

Sul on võime muuta nii oma elu kui ka suhteid, sest sa suudad mõelda piiramatult positiivseid mõtteid. Kui mõtled sellele, mida soovid ja armastad, tood sel viisil enda ellu kõik hea, sealhulgas ka head inimesed ja head suhted!

Külgetõmbeseaduse kohaselt on sinu mõtted kõige sinu elus juhtuva peamiseks aluseks. See hõlmab sinu tervist, tööd, rahalist olukorda, elutingimusi ja kõiki suhteid. Ükskõik, millele sa mõtled, seda ka ligi tõmbad, mis tähendab, et kõik selles maailmas nähtu ja kogetu on üksnes tagajärg. Selle põhjuseks on alati sinu mõtted.

Kui kardad, et mõni juhuslik pähe turgatanud mõte võib muuta sinu elukäiku, siis ole mureta. Sa mõtled iga päev arvukalt selliseid mõtteid, mis suurt midagi ei tähenda, sest need mõtted ei tekita sinus tugevaid tundeid. Sinu mõtted võimenduvad, kui neile lisanduvad tugevad tunded. Ja kui usud, et sinu mõtted on õiged, siis on sinu tunded alati tugevad!

Luba seda seletada nõnda: kujuta ette, et sinu mõtted on kui kosmoserakett ja sinu tunded on selle raketi kütus. Rakett ise on liikumatu sõiduvahend, mis ei suuda ilma kütuseta midagi teha, sest just kütus on see jõud, mis raketi kõrgustesse viib. Sama lugu on ka sinu mõtetega. Ilma tunneteta ei ole sinu mõtetel samasugust jõudu. Kuigi sinu mõtted on endiselt kõige juhtuva peamiseks põhjuseks, on sinu tunded justkui süütevedelik, mis aitab sinu mõtetel kiiremini lahvatada. Mida tugevamad on sinu tunded mingi konkreetse mõtte kohta, seda rohkem jõudu sa sellele mõttele annad ja seda kiiremini see sinu elus avaldub.

Sinu tunnetel on ka teine eesmärk: need aitavad sul mõista, milliseid mõtteid mõtled. Head mõtted tekitavad alati häid tundeid, halvad mõtted aga halbu tundeid. Nii et kui tahad teada, kas mõtled positiivseid või negatiivseid mõtteid, siis teadvusta lihtsalt endale, kuidas end tunned. Kui tunned end hästi, siis võid olla kindel, et ka sinu mõtted on olnud head. Kui sa end hästi ei tunne, siis on tegu märgiga sellest, et oled mõelnud negatiivseid mõtteid ja sul tuleks pöörata oma mõtetele rohkem tähelepanu.

See, milliseid tundeid mis tahes suhe sinus tekitab, on samuti tingitud sinu mõtetest selle suhte kohta. Kui tunned end näiteks tänu suhtele õnneliku või tänulikuna, siis tead, et oled mõelnud selle suhte kohta positiivseid mõtteid. Kui aga suhe tekitab sinus viha või pahameelt, siis tead, et oled mõelnud selle kohta negatiivseid mõtteid.

Kui mõtled: „Ma ei talu oma ülemust,“ siis kaasneb tõenäoliselt selle mõttega ka tugev negatiivne tunne ja külgetõmbeseaduse kohaselt tõmbad sa ligi olukordi, kus sinu suhe ülemusega halveneb veelgi.

Kui mõtled: „Ma töötan oma töökohal koos võrratute inimestega,“ siis kaasneb tõenäoliselt selle mõttega ka tugev positiivne tunne ja tõmbad ligi olukordi, kus sinu suhted töökaaslastega muutuvad veelgi paremaks.

Või lihtsamalt öeldes: mida rohkem häid mõtteid mõtled, seda paremini sa end tunned ja seda paremaks muutub su elu.

Kui muudad oma mõtteviisi mingi suhte kohta, siis muudad ühtlasi ka oma mõtteid ja suhe peab vastavalt muutuma, et sinu uut mõtteviisi peegeldada. Nii lihtne see ongi.

Isegi kui sa ei suuda ette kujutada, kuidas teatud suhe positiivseks saaks muutuda, siis tea, et see on võimalik!

Kui sul on kellegagi keeruline suhe, siis on olemas üks väga lihtne ja võimas harjutus, mida võid igapäevaselt kasutada ja mis nõuab vaid paari minutit. Lihtsalt tunne oma südames armastust selle inimese vastu, seejärel ava oma süda ja saada see armastus universumisse. Ainuüksi selline tegevus aitab kõrvaldada igasuguse pahameele, viha või negatiivsuse, mis võib sul selle inimese suhtes olla.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Rhonda Byrne’i raamatust „Armastuse, tervise ja raha saladus“.

Seotud