Siis, kui su unistused täituvad…

Unistused on justkui õhupallid – sa lased nad lendu, aga nad lendavad ise edasi, valides oma raja ja tempo. Kas me laseme õhupalle lendu? Kui tihti me seda teeme? Pole oluline, kui suur või uhke on sinu õhupall – riski, lase ta lendu ja vaata, mis elul sulle pakkuda on.

Unistustega on kummaline lugu. Nad lihtsalt on olemas, ükskõik, kas sa oled blond või brünett, paks või peenike, naine või mees – sul on unistused. Meil kõigil on oma unistused. Unistustega on veel üks kummaline lugu – nad täituvad. Oled sa selleks tõeliselt valmis? Oled sa valmis selleks, et ühel päeval pisarad silmis märkad, et kõik sinu unistused on täitunud?

Minu kõrvus kumiseb lause: ”Ole unistustega ettevaatlik, sest need võivad täituda.” Minu iga uus päev on selle tõestuseks. Kui sa midagi soovid ja tahad, siis see kõik ei lähe kohe täide. Sa ei saa soovida praegu armastust ning järgmisena kuulda, et armastus koputab uksele. Igale unistusele on määratud oma aeg. See, kas sa jaksad ära oodata või ei, sõltub juba sellest, kui väga sa seda unistust soovid.

Mina märkan alati hiljem, kuidas unistused täituvad. Mäletan hetke, kui soovisin nii väga saada ühe moekonkursi finaali. Kui nägin oma nime finalistide hulgas, tabas mind tõeline nutupuhang, sest ma olin õnnelik! Samuti jalutades ühes Euroopa suurlinnas tundsin, et see, millest unistasin, on täide läinud. On olnud väikeseid ja suuri unistusi. Ka praegu saan aru, et veel üks minu unistus on täide läinud. Ja elus juhtubki kõik nii kummaliselt…

Ühes joogatunnis, mida külastasin, oli teemaks – “millist elu me tahame”. Mäletan väga selgelt, mida sel hetkel soovisin ja tahtsin. Kas te usute, et vaid kuu aega hiljem on see minu elus? Kuu aega tagasi tegin otsuse, et kui järgneva kuu jooksul midagi väga-väga head ei juhtu, siis pakingi asjad ja lähen üheotsa piletiga. Lähen Indiasse ja otsin üles selle, kes ma tõeliselt olen. Kui midagi head juhtub, siis jään siia, ehitan endale tuleviku, võtan koera ja viin kodus remondi lõpule. Teen autokoolis juhiload ära ning üritan kolida linnast eemale. Ja nüüd nii ongi! Korraks tekib tunne, et kas julgengi enam edasi unistada, kui nii läheb. Olen Eestlane ja minus on ka piisavalt hirmu, kaalun tükk aega, kas sellest üldse kirjutada, kas julgen rõõmustada või kas julgen tunnistada, et nüüd nii ongi. Võtan selle riski, sest elu ongi üks risk. Elamine on risk.

Unistused on täpselt nagu õhupallid, sa lased nad lendu, aga nad lendavad ise edasi, valides oma raja ja tempo.

Meil kõigil on unistused, aga millal me lõpetasime teadlikult unistamise?

Tänapäeva maailm sunnib inimesi üha tihedamalt oma unistustest loobuma. Olgu põhjuseks siis kiire elutempo, väline surve või raha puudumine. Teisalt on põhjused peidus meie endi sees. Mugavustsoon tundub meile turvaline ja soe pesa, kust väljuda ja uut proovida on kõhe. Meile endile märkamatult võib olla meie elus inimesi, kes mõjutavad meie unistusi ning nende täitumist. Hirm muutuse ees tekitab nii mõneski meis judinaid ning paneb meid unistustest loobuma. Kes siis meie elu ja unistusi siiski juhib? On see mugavustsoon, väline surve või hirm? Kas me tõesti laseme millegi või kellegi pärast oma unistustest lahti?

Olen igapäevaselt ühenduses inimestega, kes tahavad, soovivad ja proovivad oma elu muuta. Nende sees on nii palju imelisi ja ilusaid unistusi, kuid ikka jääb väike tõuge puudu ja kerkib mõni takistus sellel teel ette. Neis on hirm ja teadmatus. Esimene asi, mida märkan on see mõte ja tunne, mida nad endast välja saadavad. Tea, et kui sa mõtled, tunned, ütled või kirjutad: “Ma ei saa”, “Oleks see siis nii kerge” või “Mul ei ole piisavalt raha”, siis sellega oled sa teinud juba esimese sammu teel, kus su unistused ei täitugi. Kõik saab alguse meie mõtlemisest ja veel suurem jõud on sõnadel. See, mille saadame maailma võib täide minna sama lihtsalt. Muuda oma mõtteid ja hakka ütlema: “Ma saan, suudan, tahan.”

Teisalt ma usun, et asi on selles, et vanemaks saades rikub maailm meid ära ja võtab võime unistada. Me lõpetame unistamise täpselt sellel hetkel, kui me saame suureks. Meenuta hetkeks, kui palju sul oli väikesena unistusi. Pole oluline, et need olid väga lihtsad unistused nagu näiteks pulgakommi saamine või uuest mänguasjast unistamine. Sul olid unistused ja sul oli oskus, kuidas unistada. Siis aga said sa suureks. Sinu soove, unistusi ja tahtmisi hakkas kujundama ümbritsev maailm ning inimesed. Sa pettusid oma unistustes, asjad ei läinud alati nii nagu sa soovisid. Ühel hetkel sa lõid käega ja mõtlesid: ”Ah ma ei unista siis enam, nagunii ei täitu.”

Inimesed teevad pidevalt oma eesmärke saavutades ühe vea – nad annavad alla valel ajal. Nad annavad alla just sellel hetkel, mida ületades jõuaksid nad tõeliselt lähedale soovitule. Nii me siis lõimegi ühel hetkel käega. Tõsi, ka meie unistused muutusid. Suureks saades hakkasime unistama uute mänguasjade asemel ilusamast autost, paremast kallimast ning unistuste tööst. Unistused muutusid ja said suuremaks, kuid kas me oskame ja julgeme unistada?

Kuidas reisida jälle unistuste maale?

Unistamine on justkui muinasjutumaa, kuhu me igaüks sooviks vahel reisi teha. Iseasi, kas me võtame selle reisi ette ning oleme valmis selleks, mis see tuua võib?

Mina otsustasin riskida, sest unistamine ongi riskimine. Sa unistad, aga sul ei ole kunagi garantiid, et soovitu ka täide läheb. Kui palju meil üldse elus garantiid on? See on nagu pokker, sa paned panused lauale ning siis lased saatusel otsustada. Elamine ongi justkui õnnemäng. Kuid mina tean, et unistused täituvad! Ma olen seda näinud, tundnud ja kogenud. Samuti usun et, kui unistused ei täitu, siis järelikult on kuskil ootamas hoopis suurem ja uhkem õhupall, mis mul on vaja lendu lasta.

Unistuste teostamine nõuab kindlasti muutusi. Iga muutus toob meis kõigis esile kõheda tunde ning alguses streigib iga keharakk meis muutuse osas. Muutused on elu lahutamatu osa. Kui me mõistame muutuse olulisust ning normaalsust, vabaneme paljudest ebavajalikest hirmudest. Iga sekund muutub maailmas miski. Märka muutust oma elus – kes olid sa eile ning kes oled täna. Elu on pidevalt voolamises, kus suur roll on muutustel. Sa ei saa ujuda vastuvoolu, sest siis peatub maailm ja elu sinu jaoks. Sul on ainult üks valik – ujuda vooluga kaasa ja võtta muutusi vastu kergusega.

Vabasta endast hirm, mis on siiani takistanud sul uskumast ja unistusi ellu viimast. Hakka igal hommikul ärkama selle nimel, et jõuda oma unistustele lähemale. Ole ise osa unistusest.

Olgu selleks siis armastus, õnn, rahu või rohkem raha – unista! Unista kõige väiksematest ja suurematest asjadest

Autor: Tuuli Mäemat

Vaata ka kirjastus Pilgrim poolt välja antud Tuuli Mäemati raamatut “Otsingud”.

Seotud