Septembris toimub esimene üle-Eestiline meeste tervisele pühendatud üritustesari Meeste Elustiilinädal

16.-23.09.2016 korraldab Leinatamme Fond SA esimese üle-Eestilise meeste tervisele pühendatud üritustesarja Meeste Elustiilinädal, mille raames toimuvad terviseteemalised seminarid 5 linnas – Tallinnas, Pärnus, Tartus, Viljandis ning Rakveres ja kontsertid Tallinnas ning Tartus.

Seminaridel saame vastuseid paljudele tervislikke valikuid puudutavatele küsimustele nii toitumise, liikumise kui ka vaimse tervise osas. Oodatud on kõik inimesed, kes oma tervise osas teadmisi laiendada soovivad. Ning kuigi üritustesari on suunatud meestele, puudutavad kõik teemad samaväärselt naisi.

Sarja peaesineja on Briti teadlane, ravitoitumise teadusharu looja ja vedaja, Oxfordi Ülikooli Toidu-, Aju- ja Käitumisinstituudi liige, Pecsi Ülikooli külalisprofessor dr Paul Clayton. Dr Clayton astub avalikus loengusarjas Eestis üles esmakordselt ning teda on Tallinnas, Tartus ja Pärnus võimalik kuulata sünkroontõlkega, kusjuures Tallinnas ka vene keeles.

Dr Claytoni loengud on huvitavad nii oma ala spetsialistide kui ka oma tervisest hoolivate inimeste jaoks. Ta on muuhulgas olnud ka Ühendkuningriigi Riikliku Ravimiohutuse komitee vanemnõunik ning tema vaatenurgad kogu praegusele tervishoiusüsteemile on seega väga paeluvad ja põhjapanevad.

Lisaks dr Claytonile astuvad oma loengutega üles ka paljud Eesti armastatud tippspetsialistid nagu füsioterapeut Indrek Tustit, spordibioloog Kristjan Port, meestearst Kristjan Pomm, dr Anneli Raave-Sepp Synlabist, Epp Kärsin Amare Lunast, Rene Bürkland ning noored ja karismaatilised ettevõtjad Toomas Väli ning Mikk-Alvar Olle, Teadliku Muutumise Kunstist räägib Lembit Loo ja meie ülesehitusest juba laialdaselt väga armastatud toitumiskoolitaja Kadi Helme.

Täpsete ajakavade ning lektorite loetelutega igas linnas saate tutvuda kodulehel Chalice!

Kontserdid toimuvad 22.09 Tallinnas, Estonia Kontserdisaalis ning 23.09 Tartus Vanemuise Kontserdimajas. Kõiki esitusele tulevaid avamänge on kunagi dirigeerinud ka Tarmo Leinatamm, kelle elukäigu ajendil on Meeste Elustiilinädal ellu kutsutud.

Kõik pääsmed on saadaval Piletilevist ja kohapealt. Kohtade arv on aga piiratud.

Leinatamme Fond SA loodi 2015. aastal dirigendi ja poliitiku Tarmo Leinatamme (1957-2014) tütarde ning abikaasa poolt eesmärgiga viia meesteni tervislike elustiilivalikute teavitustöö läbi tõlgitud teaduspõhiste artiklite ning seminaride.

Meeste Elustiilinädal toimub sel aastal esimest korda ja juba antakse selle raames välja ka auhind Mehe Tegu, mis antakse üle 23.09 Vanemuise Kontserdimajas Kuulake! kontserdi lõpus.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.