Seminar Maarjamaal: Fátima ime – 100 aastat ilmutusest

Sel laupäeval, 13. mail kell 13 toimub Tallinnas, Von Glehni Teatris Fátima ime sajandale aastapäevale pühendatud seminar teemal ” Neitsi Maarja kuvand kiriku- ja kultuuriloos ning ufoloogias”, kus ettekannetega ja vestlusringis osalevad Einar Laigna, Toomas Abiline ja Igor Volke, sündmust modereerib Kristo Viiding ja salvestab Raadio 2 saade ” Hallo, Kosmos!”

Neitsi Maarja sümbol ja tähendus, sellega seotud imed ja tema imelised ilmutused läbi aegade erinevais maailma paigus on olulised usuajaloo seisukohalt, kultuurilooliselt ja kaasaegse esoteerika seisukohalt. Popkultuur on jõuliselt vahendanud müütilisi signaale, loonud uusmüstilisi ja moemaagilisi kujundeid tekitades harripoteriaanliku maailmanägemise ja ihaluse.

Kultuuripsühholoog – ja mitte ainult, vaid ka nägemisjanunev “Mina” – tahab teada, mis on toimunud, mis toimub ja kuis edasi. Millised seosed ja sarnasused on kunagistel ja tänastel ilmutustel, teadvussfääri keskkonnaanomaaliatel,100 aastat tagasi toimunud imelisel keskkonnanähtusel ja kaasaegsel ufofenomenil.

Tänane inimene näeb väga palju rohkem kui kunagine, kuid kas ka mõistab enam? Selle nägemisavardamise ja süvendamise nimel kogunevad huvilised Neitsi Maarja ilmumise päeval – mis toimus 13. mail sajand tagasi Portugalis, kui sealsetele inimestele ilmutas end Fátima Neitsi Maarja – sel laupäeval, 13. mail Nõmmel, Von Glehni Teatris, et kuulata Einar Laignat, Toomas Abilist ja Igor Volket, kes sirvivad nähtuse sisu, Maarjamaaga seotuse ja ufoloogiliste lõimede lehekülgi. Moderaator Kristo Viiding avab veidi noosfääri ja ja nähtuse varjatud seoste võimalusi kohalolijatele.

Fátima ime – 100 aastat ilmutusest

Seminar Maarjamaal: “Neitsi Maarja kuvand kiriku- ja kultuuriloos ning ufoloogias”

Sel laupäeval, 13. mail kell 13-17 Tallinnas, Nõmmel, Von Glehni Teatris (Pärnu mnt 326, Nõmme keskuses)

Ettekannetega esinevad ja vestlusringis osalevad:

EINAR LAIGNA (ajaloofilosoof, teoloog)

TOOMAS ABILINE (ajaloolane, religiooniuurija)

IGOR VOLKE (ufoloog)

Modereerib näitleja Kristo Viiding ja salvestab Ingrid Peek Raadio 2 saatega “Hallo, Kosmos!”, oodatud on ka publiku küsimused ja mõtted.

Sissepääs 4 €, töötab karske baar, kohtade arv piiratud

Jaga sündmust sõpradega Facebookis.

Seotud