Selgeltnägija Mai-Agate Väljataga: kui me oleme endasse sisse kodeerinud, et rikkus on paha, siis on see takistuseks küllusele

Miks mõned inimesed elavad külluses ja neil on olemas kõik võimalused ja vahendid selleks, et kogeda maiseid rikkusi? Kuidas saaksid ka sina küllust ligi tõmmata ja eemaldada takistused, mis pole sul seni lasknud seda teha?

Küllusest ja vaesusest
Külluse all mõistame seda, et kõik minu vajadused on rahuldatud. Aga need pole mitte esemed ega asjad ega suur pangaarve – need kõik on maine rikkus.

Külluse põhimõte on selles, et ma luban energiatel endast läbi voolata ja kõik vajalik sellel hetkel saab loodud.
Mul on oma emotsionaalseteks vajadusteks olemas vahendid. Tahan teatrisse, reisile – ma saan seda teha. Selle kaudu saan ma kogeda oma uusi emotsioone. See on emotsionaalne vajadus. Et neid tundeid käivitada, pean ma liikuma, suhtlema, pean midagi ette võtma. Kui ma ei tee seda, siis olen emotsioonidevaene ja muutun rahulolematuks, sest hing tahab pidevalt kogeda uusi emotsioone.
Et küllust ligi tõmmata, pead endale ühe olulise asja lahti mõtisklema. Piiblis on kirjas lause, et ennem pääseb kaamel läbi nõelasilma kui rikas taevariiki. Aastatuhandeid on inimkonnas valitsenud hoiak, et rikas inimene on paha ja kuri ja väärtusetu, ta on petis ja suli ega vääri taevariiki.
Praegusel ajahetkel püüdlevad paljud vaimsuse poole – me teeme seda alateadlikult, sest meie hing tahab areneda. Aga kui meie rakkudesse on sisse kodeeritud energia, mille taga on hoiak, et rikkus on paha, siis see on suur takistus küllusele – sedasi me ise ei võimalda tal oma ellu tulla. See inimene hakkab ise endale vastu töötama, sest talle võib tunduda, et vaimsus ja raha ei käi kokku ning et tema ei vääri arenemist ja Jumala armastust.
Teine asi, mis töötab rikkuse vastu, on meie hoiak rikaste inimeste vastu. Kui meil on kasvõi ühe inimese vastu selline hoiak, siis me ei lase küllusel enda juurde tulla. Siis sa ei salli ju rikkust, sest sinu sees istub hoiak, et rikkus saadakse ainult petmise abil. Aga sina tahad ju olla hea inimene, järelikult peadki olema vaene.
Vaesus on valik
Kui tuled maale, tahad ju kogeda kõiki eluaspekte – kuningast kerjuseni ja mõrtsukast ohvrini. Mingites eludes inimene ise valib vaene olla. Tema sees istub siis vaesuse teadvus. Ta ei tõmba ligi midagi, mis aitaks tal küllust luua. Siis ta tahab kogeda seda, kuidas on olla vaene. Tal puudub see külluse väli. Aga seda kogemust on võimalik ühe elu jooksul ka ringi teha, kui mõista, kuidas asjad käivad. Valikuid on kogu aeg, aga teine inimene ei saa kedagi valima sundida.
Kui inimest tabab trauma või tragöödia, mis ­muudab tema elu, siis tuleb lasta nii minna. Pole mõtet vastu võidelda. Kui me tuleme Maale, siis on meil elustsenaarium, mida me tahame siin teha ja kogeda. Ja kui plaan ja kokkulepped teistega toimuvad, siis sündmused, mis muudavad elu, tähendavad, et see oli minu planeering. Kui ma ei hakka endaga tööle ega ennast muutma, siis ma panen oma elustsenaariumi kirja midagi, ­mis aitaks mul seda teha. Kõigepealt tuleb sellega leppida. Kuigi meile sundseisus ja pingelises olukorras näib, et probleemist välja võib viia vaid üks tee, siis tegelikult on alati mitmeid teid.
Jää seisma ja lase ennast lõdvaks.
Lase energia enda sees, uskumused ja hoiakud, voolama. Olukord laheneb iseenesest. Ainukene füüsiline võte on: lase vabaks! Ära ketra edasi, vaid lase füüsiliselt vabaks!
Allikas: Mai-Agate Väljataga “Elutarkuse terad”, kirjastus Pilgrim

Seotud