“Seks ei ole oluline” on enesepettus! Suhe ilma füüsilise keemiata on sama kui oma õe või vennaga korterit jagada

Üks mu sõber avaldas arvamust, et eestlased seksivad häbematult vähe. Olen mõelnud, miks see nii on. Ja jõudsin koleda järelduseni, analüüsides läbi enda kogemused ja kõrvalt nähtud suhted: seksist keeldumise põhjusteks ei ole naiste valutavad pead ega meeste tööstress, vaid inimesed elavad paduvales ja enesepettuses, on kirjutanud Kadri Luik oma raamtus”Julgus mõelda, julgus öelda 3″.

Ma olen näinud noort naist, kes on ahastuse äärel, sest mees keerab õhtuti tuimalt selja, jookseb igal vabal hetkel trenni või venitab tööpäevad poolde öösse. Ei, ta ei ole kõrvalsuhtes, ta lihtsalt armastab teist naist. Ta süda ja mõtted on mujal.

Ma olen näinud, kuidas naine mõtleb igal õhtul välja mõne vabanduse, et oma partnerile mitte anduda. Ka temal pole armukest, aga tal pole tundeid. Paljud inimesed on suhtes sellepärast, et neil on hirm. Hirm jääda üksi.

Vahel ma vaatan neid perekondi, kus vanematel pole silmis enam mingit sära. Naised närbuvad nagu veeta jäetud roosid vaasis ja mehed otsivad lohutust tööst, spordist või pitsipõhjast. Mis elu see on? Kõik koledad haigused ja stress saavad alguse sellest, et me elame elu, mis ei tee meid õnnelikuks.

Loomulikult pole seks suhtes A ja O, aga see osa näitab suuresti suhte kvaliteeti. Kui inimesed on rahuldamata, siis energiad seisavad, kui füüsilises kontaktis ollakse kohusetundest või poolvägisi, on inimene pinges.

Me võime ju teha head nägu ja öelda,et seks pole oluline. Et loeb see, et on millestki rääkida, pere püsib koos, üür on makstud jne. Aga kas te ise usute seda juttu? Kes on see, kelle kõrval tegelikult ärgata sooviksite? Julm on olla suhtes, mis ei pane hommikuti särama ega too naeratust näole.

Mitu elu sul õigupoolest on? Ühel Eesti psühholoogil oli õigus, kui ta väitis, et seks paneb asjad paika. Keeldudes seksuaalsest rahuldusest, pöörad sa tegelikult selja tõele. Kui voodis ei klapi, siis astu edasi …

“Seks ei ole oluline” on enesepettus! Elu ilma füüsilise keemiata on sama kui oma õe või vennaga korterit jagada ja siis rääkida, kui paduõnnelikus suhtes sa oled.

Kõik mehed on ilusad ja head, aga mitte iga võti ei ava iga mehe südant.

Kui keegi räägib mulle, et tema mees pole lillekinkija tüüpi või tema mees ei viitsi õhtuti rääkida või tema mees ei taha nädala sees üldse seksi, siis asi pole selles, et mees ei oska lillepoest roosi osta või on tal potentsiprobleemid. Mees lihtsalt ei ole piisavalt motiveeritud. Naistele meeldib luua illusioone, miks nende mees ei ole romantik või ei ütle ilusaid sõnu. Mehele ei peagi lilled meeldima, aga kui talle meeldib naine, kellele lilled meeldivad, siis ta läheb korjab või ise metsast need piibelehed või tellib kulleriga roosikimbu naisele koju, aga ta teeb seda.

Mina ka varem uskusin, et mõni mees pole ehk seda tüüpi või et kõik mehed ei suudagi oma tunnetest rääkida, kuni kohtasin inimest, kes polnud ka seda mitte kunagi teinud, aga ühe naisega hakkas tegema. Siis sain aru, et varem polnud asi suutmatuses, vaid tahtmises. Samamoodi olen näinud,kuidas mõni mees oma naisega ei käi kinos ega teatris, sest väidetavalt talle ei meeldi kinos käia. Seksida ka ei meeldi, reisile ka ei taha minna … aga armukesega tegi suurima heameelega kõiki neid asju.

Naised, ei ole olemas ebaromantilist meest! Mees, kes naist tõsiselt võtab ja päriselt kaaslaseks tahab, ei hakka jaurama, et abielu on vanamoodne või lillepood liiga kaugel. Nõrgad leiavad vabandusi, tugevad võimalusi. Mees teab alati, mida ta tahab, iseasi, kas ta seda elult nõuda julgeb.

Katkend on pärist kirjastuselt Pilgrim ilmunud Seksuaalne tervenemine: tõeline seksuaalsus avab meile hedonistlikud naudingud ja rõõmu, mis on meile igapäevaselt kättesaadavad

Armastus ja kirg saavad suhtes otsa, kui me ise unustame olla armastuse ja kire kandjad

Naise keha on kui imedemaa