Seitse tõhusat vene loodusravi retsepti külmetushaigustega võitlemiseks

Vene rahvameditsiin käsitleb külmetushaigusena tervet rida haigusi: gripp, ülemiste hingamisteede katarr, bronhiit, kopsupõletik, ristluuvalud, reuma, kolmiknärvi neuralgia ehk kõiki neid, mis tekivad või ägenevad külma tõttu. Allpool toodud vanad vene rahvameditsiini nõuanded ja retseptid külmetuse, nohu, köha ja palaviku vastu ei ole ka tänapäeval oma aktuaalsust minetanud. Head katsetamist!

Esmalt soovitused külmetuse esimeste sümptomite tõrjumiseks:

  • Külmi jalgu froteerida seni kuni need punaseks muutuvad ja siis panna jalga sokid, mille sisse on puistatud sinepipulbrit.
  • Seejärel juua 2-3 tassi musta teed, millele on lisatud 1 spl vaarikamoosi, poole sidruni mahl ja 1 sl rummi.
  • Panna rinnale võimalikult kaela ligidale sinepiplaastrid.
  • Pärast seda heita voodisse ja katta end korralikult kinni.

Pärast ärkamist on reeglina kõik külmetusnähud kadunud.

Seitse nippi külmetushaiguste raviks:

1. Küüslaugupuder külmetuse raviks

3 purustatud küüslauguküünt, 1 sl sula searasva.

Segada küüslauguküüned ja searasv ühtlaseks massiks. Määrida rinnale ja abaluude vahele. Tarvitada esimeste külmetusnähtude ja nohu raviks.

2. Vaarika ja pärnaõie tõmmis palaviku alandamiseks

1 spl pärnaõisi ja 1 spl vaarikamarju.

Valada pärnaõite ja vaarikamarjade segule 2 klaasi keeva vett. Lasta 15-20 minutit termoskannus tõmmata, kurnata ja jahutada. Juua kuumalt enne magama heitmist.

3. Karamellsuhkur ärritusköha tõrjumiseks

Ärritusköha kaob kohe, kui juua pool klaasi vett, milles on lahustatud 1 tl värskelt põletatud suhkrut.

4. Aniisiseemnekeedis köhale

1 tl mett, 2 spl aniisiseemneid, näputäis soola.

Segada mesi, aniisiseemned ja sool omavahel, valada segule 250 ml vett, ajada tasasel tulel keema, jahutada ja kurnata. Võtta 1 spl sisse 6-8 korda päevas. Võib tarvitada märja ja kuiva köha ravimisel.

5. Seapekk pipraga köhale

1 tl punast pipart, 2 spl searasva.

Jahvatatud punane pipar segada sulatatud searasvaga. Enne magama heitmist sisse määrida rinnakorvi piirkond ja abaluud. Segu on mõeldud köha välispidiseks raviks.

6. Soojaravi nohule kõvaks keedetud munadega

Päevalilleõli, 2 muna.

Äärmiselt tulemuslik on soojendada põsekoobast kõvaks keedetud munadega. Selleks mähkida soojad munad taskurätikusse ja hoida nina mõlemal küljel, kuni munad hakkavad jahtuma. Umbes 20 min pärast määrida punetavat nahka päevalilleõliga.

7. Jalavannid sinepiga nohule

Teha 1 spl sinepipulbriga jalavanni, kuni laubale ilmub higi. Algul temperatuur vannis 36 °C, järk-järgult tõsta kuni 42 °C. Vanni kestus ca 20 min. See ravitõte on 100 %-liselt mõjuv eeldusel, et see võetakse kasutusele kohe esimeste külmetusnähtude ilmnemisel.

Esmakordselt on võimalik nüüd ka Eestis vene loodusravi õppida alates märtsikuust. Vaata lisainfot Tarkustekool.ee kodulehelt.

Seotud