Šamaan Anu lihtsad õppetunnid, kuidas oma elu maagiliseks muuta

“Eesti selgeltnägijate tuleproovi” finaali jõudnud neljast tegijast üks on šamaan Anu, kes saab väge kontaktist loodusega, rakendab oma elus indiaanitarkusi ja wicca nõiakunsti ehk valget maagiat. Loe, kuidas oma elu maagiliseks muuta.

Mis on maagia?

Maagia on inimese riituslik käitumine, mille abil soovitakse mõjutada nähtamatuid jõude ehk loodusjõude. Oma eesmärkide saavutamiseks on juba aegade algusest proovitud üleloomulikke jõude endas arendada ning loodusjõude ning teisi inimesi enda tahtele seeläbi allutada, sest inimese elu peamiseks juhtivaks jõuks on soov omada kontrolli. Maagia ja maagiline ei piirdu vaid risti ette löömisega, musta kassi nägemisel üle õla sülitamisega või mõne muu taolise ebausu või toiminguga.

On palju võimalusi, kuidas maagia abil oma elu paremaks muuta. See on valge maagia. On ka musta maagiat, mida kardetakse ja mille eest nõidade ja nägijate juures kaitset otsitakse. Maagiat, ka musta maagiat, saab kasutada nii heaks kui halvaks. Vahel kasutatakse seda ka enesekaitseks.

Iga inimene on maag – sõnad on tema loitsud. Iga kord, kui klatšime kedagi, loome musta maagiat. Iga kord, kui ütleme midagi head, loome tervendavat maagiat. Nii endale kui ka teistele.

Analoogiamaagia näiteks teeb sellist riitust, mille käigus mingi tegevuse matkimisega usutakse kutsuvat seda sündmust esile ka tegelikkuses. Meremeestel on uskumus, et vilistamisega on võimalik tuult esile kutsuda, samuti voodoo-vahanukku nõelte torkimine ja selle nuku mõtlemine konkreetseks isikuks peaks tooma inimesele valu, haigust või koguni surma.

Kontagioosne maagia usub, et eemalseisva isikuga või olendiga on võimalik kontakti saada temaga kokku puutunud või talle kuulunud eseme kaudu, sest kõik talletab energiat. Nii näiteks võib inimese kehaeritistest “armujoogi” valmistada või tema juukseid või küüsi kasutades talle needuse peale panna.

Ka psühholoogiat võib pidada maagiaks, sest käib ju erinevate tehnikate abil inimese alateadvuse mõjutamine.

Mina nimetaks kogu meie elu siin maailmas üheks maagiliseks eluks.

Meie oleme suure ema preestrid ja preestrinnad, kes tegelevad maagiaga moodsas maailmas. Igaühel on vastutus määrata oma isiklik tee ja uskumus, mis on just õige temale. Kui kuulad rohkem oma sisemist mina, jätad kõrvale suure egoismi, siis see sobibki sulle. Tee oma loitsud ja rituaalid, kuulates oma südant, armastust, ja püüa olla eetiline. Kui viha ja vihkamine hakkab sind mõjutama, oled astunud oma loitsuga üle piiri.

See, mida teed endale, teed ka teistele.

Lihtsad õppetunnid, kuidas oma elu maagiliseks muuta

1. Õpi aktsepteerima oma isiklikku jõudu

Väga tihti surume oma isikliku võimu ja jõu alla. Tundub, et elame ühiskonnas, kus võimukad inimesed, eriti naised, tunduvad kavalad, petlikud ja vahel isegi õelad. Tõde on aga see, et kui me õpime tundma oma isiklikku jõudu, siis me õpime seda aktsepteerima ja omaks võtma. Me hakkame seda hindama, mis tähendab, et me kasutame seda hästi ära ja anname ka vähem ära.

Liiga tihti anname ära oma võimu, laseme teistel inimestel meie eest teha otsuseid ja sellega surume end nurka, kuna me kardame võimu omada ja enda eest seista. Kogu maagia, mida sul vaja on, on sul endal sisemuses peidus. Nagu Buddha ütles: “Mida me mõtleme, selleks me saame.” Tea, et sinu mõtetes on jõud, sinu emotsioonid on energiat täis, ja kui see energia satub maailma, siis see kujundab kõike, mis sinu ümber on. Kui sa sellest aru saad ja näed seda jõudu tegutsemas, siis see muudab sinu elu.

2. Õpi elama olevikus

Kui me elame hetkes, siis anname vähem aega ja tähelepanu sellistele tunnetele nagu hirm, ootustele ja pettumustele. Kõik need asjad tulevad siis, kui tähelepanu on suunatud tulevikule või sellele, mis minevikus juhtus. Kui me töötame maagiaga, siis on meil vaja olla keskendunud olevikule. Kui me tahame elada rohkem maagilises ja magnetilises elus, siis peab tähelepanu olema suunanud olevikule. Nii on meil lihtsam seda teha. Niisamuti ei too me siis enam oma ellu negatiivseid emotsioone ja muresid, mis nullivad meie positiivsed kavatsused.

Võta aega, et hingata sügavalt sisse, mediteerida ja olla teadlik sellest, milliseid energiasagedusi sa maailmas lood. See on maagia tegelik olemus.

3. Õpi lahti laskma

Kui me töötame maagiaga, nii rituaalide näol või lihtsalt keskendudes omaenese energiatele või meie kavatsustele, peame õppima lahti laskma. See tähendab mitte panna ootusi sellele, kuidas asjad välja kukuvad või kuidas nad punktist A punkti B jõuavad. Kui me keskendume oma kavatsustele ja kujutame ette asju, mida me tahame, loome energiat, mis on täis meie lootusi ja ihasid. Nüüd peame sellest lahti laskma, et see saaks vabalt tegutseda ja teha seda, mis meid aitaks. Kui me seda energiat lahti ei lase ja hoiame seda endas, siis mitte midagi ei juhtu või head asjad juhtuvad meiega väga aeglaselt, mitte nii, nagu me seda lootsime. Mõned ütlevad, et “lase lahti ja lase jumalal tegutseda” või “lase lahti ja vaata, kuidas maagia tegutseb”.

4. Õpi olema tänulik

Tänutunne on eduka maagia nurgakivi. Me peame näitama üles tänulikkust selle eest, mis meil juba praegu olemas on. Me peame näitama üles tänulikkust oma hingelistele liitlastele, kellega koos tegutseme, nad peavad meid hoidma oma heas nimekirjas. Samuti on hea teada, et mida rohkem on meis tänulikkust, seda suurem on võimalus seda juurde saada universumist. Kui me töötame maagiaga ja oleme tänulikud iga väikse muutuse eest, on meil võimalus teha suuremaid edusamme. Kui me töötame, et suurendada oma sissetulekut, ja me märkame, et mõned nädalad hiljem on meie sissetulek suurenenud kas või 10 euro võrra, siis meil tuleb olla selle eest tänulik. Kui me oleme sellele keskendunud ja elame harmoonias maailmaga, meil on helde süda, siis me näeme, et 10 eurost saab 100 eurot ja nii edasi.

5. Õpi olema avatud

Üks suurimad vigu, mida me teha saame, proovides elada maagilist elu, on mõelda, et kõik, mida me palve, meditatsiooni või rituaaliga soovime, täitub täpselt nii, nagu me seda ette kujutasime. Nagu Mick Jagger ilusasti laulab: “Sa ei saa alati seda, mida sa tahad, aga kui sa üritad, siis mõnikord sa võid leida seda, mida otsid.”

See on maagia moto ‒ sa ei tea alati, mida sa saad, aga sa pead üritama ja usaldama, et see võib olla midagi, mida sul tõesti vaja on. See tähendab olla avatud kogemustele ja õppetundidele, mida universum sinu teele toob, mis iganes see ka olla ei või.

6. Õpi märkama märke

Tänapäeva maailmas, kus elatakse kiiret tehnoloogilist elu, võtab mõni meist hoo maha ainult nii palju, et vahepeal mediteerida kas joogatunnis või veeta nädalalõpp maamajas. Isegi need, kellel on regulaarne meditatsiooniharjutuste kava, jätavad need oskused matile või altari ette ja ei kasuta intuitsiooni oma igapäevaelus. Kui me õpime märkama märke, sõnumeid meie hingelistelt liitlastelt, siis terve maailm avaneb meie ees oma võimalustega. Universum saadab meile märke ja signaale kogu aeg, ning silmad ja süda peavad alati olema avatud, et nendest aru saada ja neid vastu võtta.

7. Õpi tundma end jumalikuna

Meie praegusel hingelisel maastikul, eriti uue aja hingelises maailmas, põlgame ära ühe kindla keele. Me ei räägi jumalast, vaid universumist. Me räägime jumalikkusest abstraktsete mõistetega. Sisetunne ei saa tihtipeale aru, mis jumalikkus on, selle energiaga on raske toime tulla. Puutudes kokku jumala, jumalanna, ingli või ülima olendiga, aitab see meil mõista, mis jumalikkus meie enda sees endast kujutab. Me oleme kõik ühenduses, me oleme kõik energia ja kui me sügavalt ühendame ennast jumaliku arhetüübiga, kui me näeme ennast selles energias, õpime me ühtlasi mõistma omaenda jumalikku jõudu luua ja kujundada kõike, mida me tahame.

8. Õpi oma energiast hoolima

Kui meie tšakrad on välja lülitatud, siis on seda ka meie ümber toimuv, isegi meie tervis. Kui me ei tea, kuidas tulla toime stressi ja ärevusega, eriti meie hirmu täis mõtetega, tõrjume minema kõik hea, mida me üritame oma elus luua. Õpi oma energiat tundma, õpi seda suunama ja kaitsma ning sinu elu muutub kardinaalselt. Tõde on, et sina ise oled kõige suurem maagia, mida sa ise lood. Sa oled elav, hingav maagiline riitus, mille kallal töötatakse 24/7. Sina oled maagia, sina oled ülim. Ela niimoodi ja suurepärased asjad juhtuvad.

Autor: šamaan Anu

Šamaan Anu nõiatarkusi leiab raamatust “Nõiakatla tarkuseterad” ning kuuleb pikemalt Raadio 2 saates “Hallo, Kosmost!” SIIT.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.