RETSEPT | Probiootiline võlusmuuti, mis tagab nooruse ja ilu!

Kirjastuselt Pilgrim ilmus smuutikuninganna Eelika Maraniku uus raamat “Probiootilised smuutid”, kust esimesena jagame tänasele naistepäevale kohast tervisliku ja maitsva võlusmuuti retsepti. Proovi järele!

See, et hea seedimine aitab hoida keha tervena, on teada juba ammu. Vähem teatakse aga seda, et soolestiku mikrofloora mõjutab tugevalt ka immuunsüsteemi, energiataset, meeleolu, keskendumisvõimet, toitumist, kehakaalu ja elukvaliteeti.

Kuidas siis häid soolestikubaktereid stimuleerida?

Eelika Maranik tutvustab raamatus vanarahvatarkusi ning jagab heldelt oma parimate kääritatud jookide põhiretsepte. Ta õpetab valmistama kombucha’t, keefirit, iduvett, jogurtit ja paljusid teisi jooke. Vürtsid ning puu- ja köögiviljad segatakse probiootiliste koostisosadega. Nii valmivad maitsvad ja väge täis tervislikud smuutid, mis kannavad selliseid toredaid nimesid nagu “Energiarikas elueliksiir”, “Taevalik hibisk”, “Must maagia”, “Brain Power Fuel” ja “Kirglik vaarikas”. Smuutid pole mitte ainult hõrgud, vaid kosutavad ka suurepäraselt tervist.

Eelika Maranik on toitudest ja jookidest kirjutanud paarkümmend hästi müüvat raamatut ja pälvinud nende eest auhindu Rootsis ning teistes riikides. Eelika raamatuid on ilmunud ligi kolmekümnes riigis ja temast kõneldakse kui smuutikuningannast.

Nooruse läte

Aloe barbadensis (harilik aaloe) arvatakse olevat üks inimkonna vanimaid ravimtaimi. Rahvameditsiinis on seda üle kogu maailma kasutatud tuhandeid aastaid. Nüüdisajal lisatakse aloe vera’t paljudesse jookidesse ja kontsentreeritud mahladesse, kuid mitte alati suures koguses. Seepärast loe koostisainete nimistut, et saada teada, kui palju toode aloe vera’t sisaldab. Aaloemahla tehakse istanduses kasvatatud aaloetaimedest, see peab olema puhas, kontsentreeritud ja külmpressitud.

Heal lapsel on palju nimesid, aaloed nimetatakse ka Veenuse kingiks, arstiks potis, imetaimeks ja taevalikuks võluvitsaks. Värske aaloe võib suures annuses olla lahtistava toimega, nii et ära tarbi seda liiga palju.

Kaks klaasi smuutit

  • 30 g spinatit
  • pool avokaadot
  • 150 g külmutatud ananassi
  • 1,5 dl aaloemahla
  • 2,5 dl naturaalset kombucha’t
  • 2 tl nisuorasepulbrit (või peotäis värsket nisuorast)

Mikserda kõik koostisained ühtlaseks smuutiks. Vaata Eelika Maraniku raamatu “Probiootilised smuutid” kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Seotud