Reedel Tallinnas toimuv rahvusvaheline loomaõiguste konverents seob omavahel akadeemia ja aktivismi

Sel reedel, 4. novembril kell 10-15.30 toimub Tallinnas Õpetajate Majas juba kolmandat aastat rahvusvaheline loomaõiguste konverents, milles saavad sõna nii akadeemikud kui ka aktivistid. Seekordse konverentsi peaesineja on tunnustatud Ameerika filosoof, feminist ja loomaõiguslane Lisa Kemmerer.

“Juba kolmandat aastat toimuva konverentsi eesmärgiks on siduda omavahel akadeemia ja aktivism, teooria ja praktika. Konverents pakub kindlasti põnevat mõtteainet neile, kes pole loomaõiguste valdkonnaga tuttav ja inspireerib aktiviste, kes igapäevaselt loomade heaolu nimel tööd teevad,” räägib loomade eestkoste organisatsiooni Loomus esindaja Annika Lepp.

“Sel aastal oleme kokku pannud programmi, mis ühendab erinevaid distsipliine ja pakub igaühele midagi: on akadeemiliste uurimuste tutvustusi, filosoofilisi mõtisklusi ja inspireerivaid näiteid loomaõiguslaste igapäevatööst. Märksõnaks on erinevate rõhumise vormide omavaheline seotus,” selgitas konverentsi peakorraldaja Kadri Aavik.

Konverentsi peaesineja dr Lisa Kemmerer on Montana Billingsi Ülikooli filosoofia ja religioonide professor, filosoof ja aktivist, kes töötab loomade, keskkonna ja võimust kõrvalejäetute heaks. Kemmer on lõpetanud Reedi, Harvardi ja Glasgow Ülikooli ning kirjutanud-toimetanud üheksa raamatut.

Lisaks esinevad ettekannetega Ida-Soome Ülikooli vanemteadur Elisa Aaltola, loomaõigusaktivist ja Soome farmiloomade varjupaiga juhataja Piia Anttonen, Läti loomaõiguste organisatsiooni Dzīvnieku brīvība esindaja Aivars Andersons, sotsioloogia magistrant Kristina Mering, MTÜ loomade eestkoste organisatsiooni juhataja Kadri Taperson ja sotsioloogiadoktor Kadri Aavik.
Rahvusvaheline konverents “Loomaõiguslus akadeemias ja aktivismis: teadmised ja tegutsemine loomade heaks” toimub Tallinna Õpetajate Majas sel reedel, 4. novembril kell 10 – 15.30.
Konverentsi korraldab MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja selle toimumist toetavad SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital, VegFund ja Well-Fed World.
Ettekannete sisukokkuvõtetega ja täpse ajakavaga saab tutvuda SIIN

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks. Vaata ka loomus.ee

Seotud