Raamat “Dr Levini toitumistarkused” annab ülevaate õigest toitumisest, toitumisteraapiast ja varjatud toidutalumatusest

Äsja ilmus kirjastuselt Pilgrim hinnatud seeniorarst Adik Levini uus raamat “Dr. Levini toitumistarkused”, kus üle poole sajandi pikkuse kogemusega armastatud arst jagab oma tööpraktika jooksul kogutud teadmisi toitumisest. Raamatu esitlus-loeng toimub teisipäeval, 6. oktoobril kell 18 Rahvusraamatukogus.

Meie tõenduspõhine meditsiin käsitleb toitumise probleemi teisejärgulisena. Kõikidele soovitatakse nii-öelda Harju keskmist toitumise mudelit. Põhjusi on mitu. Esiteks puudulik koolitus juba tudengipõlves, teiseks on tõesti väga keeruline mõista, mis asi on tervislik tõenduspõhine toitumine, ja kolmandaks on meditsiin objektiivsetel põhjustel muutunud liiga farmaatsiakeskseks. Loomulikult ilma ravimiteta läbi ei saa, kuid kui tegemist on krooniliste haigustega, siis peaks ravimite kõrval olema väga tähtis roll ka toitumisel. Selle raamatuga olen püüdnud lugejat panna mõtlema, et tervisliku toitumise kontseptsioon on väheinformatiivne ja sellele on jäetud tihti ainult kaubanduslik ehk reklaami maik. Õigem on tervisliku toitumise asemel kasutada väljendit õige toitumine,” räägib doktor Adik Levin, kes on oodatud loengupidaja nii toitumisnõustajana kui elupõlise pediaatrina.

Nüüdisajal valitseb meil tohutu info üleküllus. Kuhu iganes me ka ei vaataks, on tuhandeid soovitusi toitumise, dieetide ja menüüde kohta. Millist valida, kus on tõde? “Dr Levini toitumistarkused” on raamat, mis eristub selgelt paljudest teistest nõuanderaamatutest. Selle asemel et ülistada mõnd uut toitumisteooriat, läheneb dr Levin hoopis teise nurga alt, rõhutades, et iga inimene on ainukordne ja eriline oma lõputute individuaalsete nüanssidega. Seega ei saa ka toit olla kõigile sama!

Raamat võtab kokku peamise seoses toitumisega, puudutab erinevaid teooriaid ning pakub varjatud toidutalumatuse osas välja hoopiski uue vaatenurga. Kuna toit on meie tervise üks olulisemaid aluseid, siis sobimatuid toiduaineid süües võime teha oma tervisele pöördumatult liiga. Kuidas õige toitumisega enda ja oma lähedaste tervist hoida, ongi selle raamatu peamine sõnum. Raamat on hea kaaslane igasse perre ning abiline ka terapeudi või arsti töölauale – huvitavaid mõtteid ja häid praktilisi nõuandeid jagub kõigile.

Loe lisa raamatu Adik Levin “Dr Levini toitumistarkused. Ülevaade õigest toitumisest, toitumisteraapiast ja varjatud toidutalumatusest” kohta kirjastus Pilgrim kodulehelt

Raamatu esitlus toimub Dr. Levini loenguga Alkeemia Akadeemia XIV raames:

Teisipäeval, 6. oktoobril kell 18 Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis

Jaga sündmust sõpradega facebookis
Piletid hinnaga 5 eurot on müügil kaupluses Muusa ja enne algust kohapealSeotud