Punase lõnga maagia ehk miks seotaks käe ümber punane lõng

Võibolla olete märganud, et osad inimesed kannavad randme ümber punast lõnga, mõnikord ka roosat või sinist. Ka lapsed kannavad seda. Mis on selle põhjuseks?

Ammustest aegadest on peetud peaaegu kõikides kultuurides punast lõnga käe ümber kaitseks kurja silma ja needuse vastu, mis rahva uskumuste kohaselt avaldub esmajoones ootamatu nõrkuse ja peavaluna, edaspidi aga tulevad terviseprobleemid ja ebaedu isiklikust elus ja karjääris.

Paljudes kultuurides kantakse punast niiti või lõnga ka selleks, et lahti saada kurjusest iseenda sees.

Punast värvi aga on alati peetud energeetiliselt kõige tugevamaks värviks. Meenutagem kasvõi rahvariiete tikandeid punase niidiga, punast värvi kaelakeesid jne. Peale selle on punane värv planeet Marsi värv, mis juhib tugevaid ja tahtekindlaid inimesi.

Arvatakse, et villane lõng (peamiselt kasutatakse just villast) paneb vere kiiremini liikuma ehk siis parandab vereringet (antud kohas).

Rahvaravis seotakse punane lõng ümber käe venituse, artriidi, käe kroonilise väsimuse (käte sundasendis töötamise tõttu) korral.

Lõnga tarvitatakse erinevate käe- või jalahaiguste puhul käe või jala ümber sidumiseks; alati ei panda niisugusel juhtumusel rõhku punase värvi peale.

Soolatüükaid arstides seotakse lõng soolatüüka ligidale liikme ümber ja mõni aeg hiljem maetakse siis maha. Niisuguse arstimisega loodetakse saavutada soolatüügaste kadumist. Tihti tehakse soolatüügaste arstimisel sõlmi lõnga. Tavalisesti püütakse niisugust lõnga verega osaltki punaseks värvida.

Odraiva korral tuleb siduda punane lõng põletikus silma vastaskäe (ehk siis kui odraiva on paremas silmas, siis vasaku käe ja vastupidi) teise ja kolmanda sõrme ümber, kolm korda kaheksakujuliselt, et teed nagu sõrmede vahel kaheksa. Ja lõng ikka sinna alla, kus käsi sõrmedeks üle läheb. Seal on nimelt silma punktid ja kui neid stimuleerida, kaob ka põletik. Võib siis sõrmedega aeg ajalt “kääre” teha ja neid liigutada, et lõng ikka stimuleeriks neid punkte. Paranemine saabub väga kiiresti.

Marjule minnes seoti punane lõngajupp korvi külge, et marjasaak oleks hea.

Teist värvi lõnga kasutamine:

Roosa lõng – Ilu ja nooruse jaoks.

Sinine lõng – Alates juba Salomoni ajast seotakse see tarkuse ja karisma jaoks.

Millise käe ümber lõng seotakse?

Seotakse vasaku käe ümber. Arvatakse, et vasak kehapool on hingele saaja pool. Aga kui on soov kasutada seda valu või haiguse puhul, siis ikka sinna, kus valutab.

Kuidas lõnga siduda?

Kaitsmise eesmärgil soovitatakse lasta siduda sellel inimesel, keda armastate, kes on teile truu või siis oma vaimsel teejuhil. Lõng/niit on vaja tihedalt randme ümber siduda ja kinnitada sõlmega. Seejärel siduda veel 6 sõlme, nii et kokku saab 7 sõlme. Siduja võiks seotavale inimesele samal ajal abipalvet, taotlust, loitsu lugeda.

Mis saab siis, kui lõng ära kaob?

Arvatakse, et see on hea märk. Et lõng tegi oma töö ära ja kadus.

Tõlkinud ja toimetanud Ingrid Prass

Seotud