Pühapäeval toimub Telliskivi Loomelinnakus Taimetoidupäev, kus selguvad tänavused parimad Smuutimeistrid

Sel pühapäeval, 24. aprillil alates kella kümnest neljani on kõik oodatud Telliskivi Loomelinnakusse (Telliskivi 60A, “Roheline saal”) Taimetoidupäevale, kus toimuvad neljandat korda ka Smuuti Meistrivõistlused. Võistlevad kaheliikmelised võistkonnad, kes valmistavad maitsva ja tervisliku smuuti. Taimetoidupäeva raames toimub sarnaselt eelnevatele aastatele taimetoidu tootjate, -maaletoojate ja -valmistajate toodete laat.

Selgi korral on Taimetoidupäeva eesmärgiks tutvustada taimetoitu, selle kasulikkust ja mitmekesiseid valmistamise võimalusi. Oodatud on kõik huvilised, aga ka pered lastega, kellele on plaanitud tervislikku söömiskäitumist toetav meelelahutus- ja lauamängu “Vikrekaar Minu kõhus” esitlus. Huvilistele on loengud tervisejuhtidelt Erle Jõema ja Margit Rannametsalt ning toitumisnõustaja Külli Holstingult.

Taimetoit on üha enam populaarsust koguv ning Taimetoidupäev Telliskivi Loomelinnakus on tuntud kohana, kus saab osa headest pakkumistest ja võimaluse avastada uusi tooteid. Müüjate seas on nii maitsva taimetoidu toitlustajaid kui ka tervislike toodete pakkujaid kuni vegan-jalanõudeni välja. Toimuvad ka smuutivalmistamise võistlused, mille vastu on olnud väga suur huvi nii osalemise osas kui ka firmade poolt oma toodetega toetamisel.

Taimetoidupäeva ajakava:

  • 10-16 – Laat “Rohelises saalis”
  • 10-11.30 – Toitumisnõustaja Külli Holstingu loeng “Kuidas hoolitseda oma mikroobide eest, keda ja kuidas toetada”, toimub Telliskivi 60a A3 hoone IV korruse koolitusruumis “Vägi”
  • 12-13 – Smuuti Meistrivõistlused 2016 “Rohelises saalis”. Meistriteoseid maitsevad ja hindavad žürii esinaine Angelica Udeküll (Restoran Wicca peakokk), toitumisterapeut Ülle Hõbemägi, Nele Pärje Eesti Vegan Seltsist, ajakirjanik Ingrid Peek, Smuutikohvik SMUHVIK perenaine Kati Lanets.
  • 13.30-15 – Tervisejuhid Erle Jõema ja Margit Rannamets “Vikerkaar taldrikul – miks ja kuidas innustada lapsi sööma rohkem aedvilju”, toimub Telliskivi 60a A3 hoone IV korruse koolitusruumis “Vägi”
  • 10:00-15:00 Lastele tervislikku söömiskäitumist toetav meelelahutus- ja lauamängu “Vikrekaar Minu kõhus” esitlus

Taimetoidupäeva Telliskivis korraldavad Nutrime OÜ, Eesti Toitumisnõustajate Ühing ja Nelly Voolpriit Rohelisest Taldrikust.

Uuri lisa Taimetoidupäev Telliskivis facebookilehelt ja jaga sündmust sõpradega.

Seotud