Psühhoterapeut Pille Teearu: Tiina Tiituse raamat “Armastuse varjatud saladused” annab näpunäiteid, kuidas saada seda, mida sa tegelikult soovid

Psühhoterapeut ja nõustaja Pille Teearu jagab GoodNews.ee vahendusel lõike kirjastuselt Pilgrim ilmunud Tiina Tiituse raamatust”Armastuse varjatud saladused”.

“Ära jäta ennast oma raskete kogemuste ja mälestustega üksi. Su kogemus on küll ainulaadne, aga kindlasti mitte haruldane. Vägivalda, üksindust ja alavääristamist on väga palju kogetud. Oma looga aitad ka teisi sarnase kogemusega inimesi.”

Tiina soovitab inimestel otsida ja isegi suurendada oma mugavustsooni, eriti oma lähisuhetes. Samas aga lahkuda ja üle vaadata oma harjumustsoon, sest just seal võib küll väga igav olla.

“Tähelepanu ehk armastus on meie elu loomise tööriist. Kui mitte ainuke, siis kõige võimsam ja olulisem. See, millele pöörame oma tähelepanu, tuleb meie ellu. Kodeeringute tõttu me ei tea, mida me tahame. Küll aga teame palju sellest, mida me ei taha, pöörates tähelepanu kogu aeg nendele asjadele. Ja kuna oleme maailmas, kus sarnane tõmbab sarnast, siis saame seda, mille on meie tähelepanu.”

“Suurim kingitus partnerile oleks see, kui näeksime teda igal hetkel just sellisena, nagu ta tegelikult on. Kõik me tahaksime olla aktsepteeritud just sellena, kes me oleme, kuid paljudes moodsates uue vaimsuse õpetustes ja praktikates puudub neutraalsus. Õpetatakse olema jumalanna, kuningas, kuninganna, ingel või haldjas. Minu meelest on kõige võimsam olla inimene, just nüüd ja praegu.”

Kolm reeglit universumiga suhtlemiseks:

  • Soovida saad ainult iseendale või läbi enda vaatevinkli.
  • Ära mõtle liiga täpseid lahendusi välja.
  • Me ei saa ebameeldivat enda juurest ära soovida.

Piisab, kui hakkad soovima ehk oma tähelepanu teravdama sulle meelepärases suunas. Järgmisel hetkel tead juba natuke täpsemalt, mida sa tahad, ja siis veel täpsemalt.

Näiteks: “Lõpeta elimineerimistehnika ja astu jah-poolele. Märka ja tunnusta kõike sinu jaoks huvitavat igas naises või mehes, kes su teele satub. Nii ütled universumile, et oled valmis nägema ja vastu võtma seda, mida tahad.”

Keerulistest hetkeolukordadest aitab läbi minna:

  • Ära võta isiklikult.
  • Ära oota tema “kohtuotsust”.
  • Mu sõna on sulle seaduseks ja sinu sõna mulle.
  • Ole temaga nõus.
  • Ta kuuleb ja näeb sind.
  • Reageeri ootamatult, muuda mustrit, jne.

Edasi loe soovitusi ja harjutusi juba raamatust, saad palju näpunäiteid, kuidas saada seda, mida sa tegelikult soovid.

Raamatut soovitas: Pille Teearu

Allikas: Tiina Tiitus on tuntud isikliku arengu ja suhtenõustaja ning oodatud lektor. Oma teises raamatus käsitleb ta ausalt ja julgelt eelnevate põlvkondade raskeid kogemusi, mis kajavad meie tänastes suhetes. Ta läheneb mehe-naise ja vanema-lapse suhetele uudse nurga alt, raputades õige-vale ja hea-halva uskumusi.


Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.