PODCAST #74: Pereterapeut Meelike Saarna: kui me käitume lapsega mittearmastavalt, siis selle tulemusel ta lõpetab enda armastamise, sest ta ei tunne ennast väärtuslikuna

Alkeemia podcasti emadepäeva saates on külas kogenud pereterapeut, kirjanik, ema ja vanaema, Meelike Saarna.

Kiindumusuhe oma lapsega luuakse beebieas läbi beebile häälestumise ja määratlemise. Kuidas seda teha, kirjutab Meelike Saarna oma uues raamatus „Uhiuus siin maailmas. Elust läbi beebi silmade”.

Head suhted rahustavad inimesi. See on oluline ka suhetes oma lastega. Laps igatseb ja vajab turvalist seotust ja oma vanema kohalolu, sest see loob talle tunde, et maailm on täitsa turvaline ja tore koht. Ema roll on olla soe ja hooliv ning tunnustav. Oluline on oma last kuulata ja temaga rääkida, kui ta seda tahab ja vajab. Olla tema jaoks kohal, võtta ta vastu, sellisena nagu ta on. Laps vajab tunnet, et ta on oma vanemale tähtis.

Nutimaailma tasakaalustamiseks on vanema vastutus selles seada piire. Lastel see oskus endal puudub. Oluline on selle kõrvale tutvustada oma lapsele ka elu. Lapsed igatsevad seda aga tihtipeale nad ei teagi, mis see päris elu ongi.  See on vanema vastutus.

KUULA PODCASTI!

 

 

 

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.