Piinava põiepõletiku raviks leidub tõhusaid looduslikke vahendeid

Põiepõletikku põhjustab enamasti külmetus, mõni väline ärritaja või mikroorganismide tasakaalu häire. Selleks, et leevendada ebameeldivus- ja valutunnet ning ravida põletiku põhjuseid, pakub loodus palju erinevaid tõhusaid vahendeid.

Põiepõletiku puhul on oluline kõigepealt kindlustada soojus ning seejärel kuseteed võimalikult hästi “läbi loputada”. Esmane abivahend võiks olla puhas vesi. Hästi sobivad kange kaselehetee, aedpetersell, kuldvits, mungalill, leesika- ja pohlatee, kibuvitsamari koos seemnetega. Soovitatavalt tuleks neid keeta veevannil.

Meestele on eriti sobiv väikeseõielise pajulille tee. Põiepõletiku puhul on oluline rohkelt juua ning süüa näiteks värsket kurki ja arbuusi. Kindlasti tuleb vältida jalgade ja neerude külmetamist. Põis vajab sooja, seda mõõdukalt ka põletiku korral.

Oluline on kanda puuvillaseid aluspükse, vahetada sageli pesukaitsmeid ja tampoone, käia sooja duši all. Kui pärast urineerimist tilgub uriini püksi, kusejuga on nõrk ja katkendlik, tundub, et põis on täis, aga uriini ei tule, ja alakõhus on õrn valu, võib esmase abinõuna soojendada soolakoti ning asetada selle alakõhule põiepiirkonda ja alaseljal lülisamba viimaste lülide kohale.

Võib teha mokšat (ravimtaimedest akupressuuripulk, mida saab osta paljudest tervise- ja loodustoodete poodidest) alaseljas lülisamba viimastele lülidele.

Hästi sobib ka kardemonitee (0,25 – 0,5 tl jahvatatud kardemoni klaasi kuuma vee kohta), ingveritee ja massaaž põie piirkonnas. Põiepõletiku sümptomeid aitab leevendada ka temperatuuritõusuga jalavann (alustades käe­soojast veest, tõstes temperatuuri aegamööda 40 kraadini), mille järel on eriti oluline vähemalt 20 minutit puhata ja kindlasti hoiduda uuesti kül­me­­tu­mast. Kummelivann võib anda samuti kohest leevendust. Tuleb teha kange kummelitee, lasta sel umbes 10 minutit seista, siis kallata tõmmis istevanni, istuda vannile tõmmise kohal ja mässida end sooja teki või salli sisse. Kummelivee aurul tuleb lasta mõjuda umbes 10 minutit. NB! Ettevaatust kuumale vannile istumisega! Vann ei tohi kõrvetada!

Kui põletikuga kaasneb tugev valu ja põletustunne, valulik ja kibe urineerimine, võib samuti manustada kardemoniteed (0,25 – 0,5 tl jahvatatud kardemoni klaasi kuuma vee kohta) või leesikateed (mitte rohkem kui neli päeva). Mitte varem kui põletik veidi leebuma hakkab, aitab paranemisele kaasa soe soolakompress alakõhule ja -seljale. Kompressi võib teha ka sooja sibula või kartuliga.

Põiepõletiku leevendamiseks esimene homöopaatiline aine on Cantharis, mida kasutatakse juhul, kui on pidev tualetti mineku vajadus, kuid urineerimine on väga valulik ja uriinis leidub verd. See aine sobib ka hästi külmetuse korral. Kui urineerimisel valu kusitis leeveneb, kuid lisandub valu põiepiir­konnas, sobib lisaks Nux vomica.

Nn mesinädalate põiepõletiku puhul (kui põiepõletik tekib pärast esimest vahekorda või uue partneriga) sobib hästi Staphisagria. Kui põiepõletikuga kaasneb veepeetus, aitab hästi homöopaatiline preparaat Apis. Oluline on saavutada ka piimhappebakterite tasakaal. Selleks on parimad elavate piimhappebakteritega preparaadid, mida leidub ökopoodides.

Kodusesse apteeki varu:

– jõhvikapreparaate

– piimhappebaktereid (võib kasutada ka profülaktikana)

– mokšapulk

– ingverit ja kardemoni

– kaselehe- ja leesikatee

– Cantharis, Nux vomica

Allikas: “Tänapäeva Kunksmoori koduapteek”

Seotud