Orgaaniline Tseiloni kaneel – võimas abiline südamehaiguste ja veresuhkru korratuste puhul

“Enamus haiguseid saavad alguse kehasse pugenud tasakaalutusest ning kiireim võimalus tervist taastada on luua kehale parimad võimalused balansi taassaavutamiseks. Kõige tõhusamalt ja jätkusuutlikumalt saab seda teha just sobivate looduslike lahenduste abiga, sest vastupidiselt sünteetilistele ravimitele toimivad need kehaga leebes sünergias ja on kõrvaltoimeteta,” kirjutab integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja Liis Orav oma blogis Toitumistarkus.ee.

Suurepäraseid võimalusi keha rõõmustamiseks pakuvad orgaanilised ürdid ja vürtsid, mille võimsat potentsiaali siin maailmanurgas sageli alles tutvustama peab. Seekord peatun pisut pikemalt kaneeli tervendavatel omadustel.

Traditsioonilises Hiina meditsiinis vaadeldakse kaneeli kui kuumust genereerivat ainet, mis aitab stimuleerida yangi ehk tuld meie kehas. Seega saab kaneeli edukalt kasutada just nende konditsioonide puhul, mis tulenevad sisemuses lõõtsuvast liigsest külmast (yin). Ka Ayurveda ravitsejad soovitavad kaneeli nii põletike, igemehaiguste, potentsihäirete kui sooleprobleemide puhul.

Kaneeli on hea kasutada näiteks koos meega, mis on Hiina meditsiini filosoofia järgi n.ö. neutraalne aine, mis aitab saavutada yin ja yangi vahelist balanssi. Mee ja kaneeli kooslus aitab kaasa kaltsifitseerunud lubjastusetega hädas olevaid arterite puhastamisele, langetab vererõhku ning on ka tõhus artriidisümptomite leevendaja.

Kaneeli ja mett on mugav kasutada rutiinselt ja pikka aega igahommikuse toniseeriva joogina, klaasis soojas vees lahustatult. Jook stimuleerib ainevahetust ja seedetrakti tööd, hoiab ära puhitisi ja gaase ning annab nii mentaalset kui füüsilist energiat. Rääkimata sellest, et keha kõrge põletikuvalmiduse langetamise najal sulab kiiremini ka ülekaal.

Kaneel sisaldab lisaks põletikuvastastele ühenditele ka ohtralt kroomi, seetõttu on see sobilik vürts veresuhkru tasakaalustamiseks.

Tseiloni kaneelist võib teha mõnusa tee, kuhu on lisatud ka ingverit ja mett või kasutada seda koos kookosrasvaga vaimustavalt rikkalikus hommikukohvis.

Kaneeliravi puhul tuleb silmas pidada, et kasutataks just orgaanilist Tseiloni kaneeli ja mitte tavapoodides müügil olevat Cassia kaneeli, millel on kõrge kumariinide sisaldus. Kumariinid on fütokemikaalid, mis on suures koguses tarvitatuna maksatoksilise toimega. Tseiloni kaneel seevastu kumariine ei sisalda ning on ka maitseomadustelt tunduvalt hõrgum ja õrnem.

Autor: Liis Orav, integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja

Allikas: Üllatavalt lihtne moodus veresuhkru tasakaalustamiseks ja seedimise soodustamiseks

Terviseterapeut soovitab: väekas viirusetõrje puhtast loodusest

Toitumisnõustaja Liis Orav: toitumissoovitused läbipõlemissündroomi leevendamiseks

Toitumisnõustaja Liis Orav: äärmuslikud crash-dieedid ei ole jätkusuutlikud, küll aga ehmatavad ja ärritavad keha

Vähihaiguse varajased sümptomid – osake end jälgida ja kaitsta!

Tutvu ka kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Liis Orava raamatuga “Toida oma tervist”

Seotud