Õpilaste teaduslik eksperiment leidis, et taimed ei kasva Wifi kiirguse läheduses

Viis üheksanda klassi noort tütarlast Taanist, Hallerjupi koolist, tegid hiljuti teadusliku eksperimendi, mis põhjustab teadusringkondades segadust.

See algas tähelepaneku ja küsimusega. Tüdrukud märkasid, et kui nad magasid öösiti mobiiltelefon pea läheduses, siis olid neil järgmisel päeval koolis sageli keskendumisraskused. Nad tahtsid testida telefonikiirguse mõju inimestele, aga nende koolil ei olnud vajalikke vahendeid, et sellist katset läbi viia. Niisiis otsustasid tüdrukud testida kiirguse mõju taimedele.

Õpilased paigutasid kuus anumat täidetud kress-salatiga(Lepidium sativum) ruumi, kus ei olnud kiirgust ja kuus anumat seemnetega teise ruumi, kus oli kaks ruuterit, mis tüdrukute arvutuste kohaselt eraldasid umbes samasugust kiirgust nagu tavaline telefon.

Järgmise 12 päeva jooksul tüdrukud vaatlesid, mõõtsid, kaalusid ja pildistasid tulemusi. Eksperimendi lõpuks olid tulemused ilmselged – kressi seemned, mis olid paigutatud ruuteri lähedale ei olnud kasvanud. Paljud neist olid täiesti surnud. Samal ajal kui need seemned, mis olid paigutatud teise ruumi, kasvasid jõudsalt.

Eksperiment teenis tüdrukutele parima tunnustuse regionaalses teadusvõistluses ja teadlaste huvi kogu maailmas.

Kim Horsevad, õpetaja Hallerjupi koolis, kus eksperiment aset leidis, ütles et neuroteaduste professor Rootsis Karolinska Instituudis on huvitatud sama eksperimenti kordamast kontrollitud professionaalses teaduslikus keskkonnas.

Allikas: www.oleteadlik.ee

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.