Ava külgmenüü

Oled depressioonis? Stephen Hawkingil on sulle ilus sõnum

Ütlematagi on selge, et Stephen Hawking on üks intelligentsemaid inimesi maal. Ta sündis täpselt 300 aastat hiljem kui Galileo suri ja oli kõrgteadmistega matemaatikas lapsena juba enne seda, kui ta omandas kõrgemad kraadid täiskasvanuna. Kui Hawking 8. jaanuaril aastal 1942 sündis, ei teadnud keegi, et tal avalduvad 21-aastasena raske haiguse, amütroofilise lateraalskleroosi (ALS) tunnused ja keegi ei arvanud, et arstid ennustasid, et mees ei ela kauem kui 24nda eluaastani.

Sellegipoolest jäi Hawking kindlaks (nii nagu ta on ka kõikidele muudele eluaspektidele kindlaks jäänud) ja elab siiani, olles 74 aastat vana. Lisaks ta õpetab, teeb teadusuuringuid, teoretiseerib ja avaldab materjale tänase päevani. Hawking tunnistab, et ta ei oodanud elult rohkem suurt midagi kui tema raske haigus diagnoositi, aga ta tunnistab, et see on teinud iga asja ja igaühe tema elus palju rohkem nauditavaks kogemuseks ja saavutused veelgi enam erilisteks. Tal on nüüd 12 auväärset kraadi ja on teinud mitmeid läbimurdvaid avastusi, mis puudutavad Universumit, Suure Paugu teooriat ja elu ennast – suurema osa ajast aheldatuna ratastooli ja olles kõnevõimetu.Hawking tuletab meile meelde hoida elus õiget perspektiivi: “Pea meeles vaadata üles tähtede poole ja mitte maha oma jalgade suunas. Ära kunagi loobu töötamisest. Töö annab sinu elule mõtte ja eesmärgi ja ilma selleta on elu tühi. Kui sa oled õnnelik ja leiad armastuse, jäta endale meelde, et see on seal olemas ja ära viska seda ära.” Jahmatavalt, ühel jaanuarikuu loengul Kuninglikus Londoni Instituudis, seostas Hawking Musta augu depressiooniga, kuna need mõlemad on asjaolud, mille eest ei ole võimalik põgeneda.Hawking sõnas: “Selle loengu sõnum on, et Mustad augud ei ole nii mustad kui nad on näidatud.

Ilma kontota saate ühes kuus lugeda kuni 5 tasuta artiklit. Selle artikli edasi lugemiseks logige sisse või liituge Alkeemiaga luues endale tasuta konto.