Õiged kurgid – väärtuslik ravivahend ja imerohi!

Teadlased avastavad täiesti tavalistes toiduainetes üha rohkem uusi bioaktiivseid aineid – tihti tervendajate poolt niinimetatud naturaalseid ravimeid, mis aitavad organismil võidelda reuma, kõrge vererõhu ja vähi vastu, ennetada infarkti jne. Eriti tugev ja laialdane on selliste looduslike ainete toime, kui need satuvad organismi koos naturaalse toiduga, mis on veel ka mitmete vitamiinide, makro- ja mikroelementide ja antioksüdantide rikas. Inimesed otsivad viimasel ajal abi eksootilistest puuviljadest ja ravimtaimedest ning väga harva pööravad tähelepanu nendele toiduainetele, millega puutuvad kokku iga päev. Nii imelik kui see ka ei tundu, on väga rikas naturaalsete ravimite poolest tavaline kurk, vahendab Wirumill.ee.

Tervislikud on ökoloogiliselt puhtad, mahedad ja hästi värsked (ühe- või kahepäevased) või vähesoolatud hapendatud (fermenditud) kurgid – viimaseid on võimalik tervise parandamise eesmärgil kasutada aastaringselt. Allpool on esitatud nimetatud kurkide antioksüdandisisaldus, põletikuvastased, vähivastased ja teised tervendavad omadused ning säilitamise ja kasutamise viisid.

Farmakoloogilised, tervendavad ja ravivad omadused

Kurk reguleerib söögiisu (vähendab või suurendab), soodustab valkude ja rasvade head omastamist ning tekitab täiskõhutunde. Kõrvaldab ainevahetushäireid. Asendamatu abivahend kaalulangetusel.

Kiirendab vee liikumist organismis, soodustab liigse vee väljaviimist organismist, kõrvaldab veepaiseid (kurgi regulaarne tarbimine aitab südametegevuse tõttu tekkivate paisete kõrvaldamist).

Soodustab röga eritumist ülemiste hingamisteede haigestumisel, aitab võidelda köhaga.

Suurendab sülje eritumist, kõrvaldab halva hingeõhu, tagab happe ja aluse tasakaalu nii suuõõnes kui ka terves organismis. Parandab igemete ja hammaste seisundit, aitab ravida nendega seotud haiguseid.

Hõlbustab soolestiku tööd – aktiveerib näärmete nõrede eritust, kõrvaldab soolestikus toiduummistuse ja seisaku, takistab käärimis- ja mädanemisprotsesside arengut. Avaldab ravivat toimet paljude seedetrakti haiguste puhul: happe ja aluse tasakaalu häired, kõrvetised, gastriit, maohaavandid, krooniline kõhukinnisus.

On diureetilise (ei jää alla arbuusile), higileajava, lahtistava, sapinõre eritava, palavikumaandava, skleroosivastase, antibakteriaalse, põletikuvastase (pärsib põletikke tekitavate ensüümide aktiivsust), valuvaigistava (eriti valude puhul maos ja soolestikus), turse- ja paisevastase ja vähivastase toimega.

Lahustab ja viib organismist välja mustuse, toksiinid ning raskmetallide soolad. Aitab lahustada ja kõrvaldada kusihape kristalle liigestes, soolasid ja kive sapist ning neerudest.

Puhastab veresoonte sisemisi seinu ja tugevdab neid. Reguleerib ja normaliseerib vererõhku. Viib organismist välja liigset kolesterooli ja kusihapet.

Kõrvaldab valu artriidi ja podagra puhul ning on asendamatu abiline nende ravimisel. Takistab soolade ladestumist liigestes ja neerudes.

Toetab kilpnäärme funktsioneerimist ja takistab selle haigestumist.

Aitab kõhunäärmel eritada insuliini, kõrvaldada silmade väsimust, tugevdada mälu, soodustada vaimset arengut.

Aitab südamel kergemini töötada, normaliseerib südamerütmi, ennetab põletikke ja toitumishäirete tekkimist südames.

Toimib ravivalt vesitõve ja mitmesuguste paisete, põletike, dermatiidi, neeru- ja kopsuhaiguste, ateroskleroosi ning osteoporoosi puhul.

Allikas: wirumill.ee

Seotud