Õietilkadega kaamose vastu: nipid, kuidas pimedal ja stressirohkel ajal taimedest energiat ja elurõõmu ammutada

Õieteraapia on loodusteraapia liik, kus raviks kasutatakse teatavate taimede õisi. Kuna kõige tugevam taimeenergia asub just taime õites, siis kasutades seda õieenergiat on võimalik mõjutada meeleolu ja tundemaailma ning seoses sellega tõsta elukvaliteeti, ennetades ja leevendades haigusi.

Õietilgad tõstavad tuju, toimivad psüühika kõikidel tasanditel, neil on tasakaalustav ja negatiivseid tundeid nõrgendav toime, nad on suureks abiks nii üksi, kui ka teiste raviviiside toena. Õietilgad on täiesti turvalised. Õietilku saab tarvitada ükskõik millise muu raviga koos.

Minagi olen lummatud õitest ja õieenergiast – õite imelisest väest, mis meie emotsioone toetab. Õietilgad mõjutavad meie armastuse oskust, elamise rõõmu, suhtumist enesesse ja teistesse, sisemist kasvu, muutuste aegu, nendest on abi stressi, masenduse, leina, hingeliste traumade, üksindustunde, hirmu, viha, väsimuse, lootusetuse, meeleolu languse, ärevuse, jne. korral. Õieenergia aitab muuta mitte-toetavaid mõttemustreid ja hakkama saada keeruliste olukordadega elus.

Õieteraapia “isaks” peetakse inglise arsti Edward Bachi, kelle eesmärgiks oli anda inimestele võimalus end ja oma peret ise ravida ning haigusi ennetada, tehes seda õrnal ja looduslikul meetodil. Ta mõistis, et kõige tugevam taimeenergia asub taime õites ja kasutades seda õieenergiat on võimalik mõjutada meeleolu ja tundemaailma ning seoses sellega tõsta elukvaliteeti, ennetades ja leevendades haigusi. Bach töötas välja mooduse õieenergia kogumiseks ja talletamiseks, ta soovis, et õieteraapia olek kättesaadav kõigile.

Muidugi on ka ise võimalik valmistada päris enda õietilgad, mis on meie lähedal kasvanud õitest ja need on veel kõige paremad.

Soome õietilkade ajalugu näieks algas 80-nendate aastate alguses, kui Frantsila Ürditalu perenaine Virpi Raipala-Cormier naasis Bahci õieteraapia õpingutelt. Tema suur soov ja unistus oli teha soome õietilgad, mis oleks põhjamaal kasvavatest taimedest, kuna nendes õites on põhjamaa inimesile kõige omasem energeetika.

Siin mõned Frantsila õietilkade soovitused talviseks pimedaks ja stressirohkeks ajaks:

Nõges – “Minul on olemas vajalikud jõuvarud ja tahe”. Elujõu vahendaja. Annab oskuse oma jõuvarusid õieti jagada.

Pihlakas – “Tunnen südamest tulevat puhast andmise armastust”. Toob südamesse kergust ja julgustab jagama armastust. Jõuluaeg on ju jagamise aeg, nii armastuse, kui ka külluse!

Vesiroos – “Minu olemuse kõik küljed on tasakaalus ja rahu on minuga”. Kõrvaldab vaimse väsimuse, tugevdab usku ja tasakaalustab meelt. Leevendab stressi ja kurnatust.

Kasutamine:

Tilguta 1-2 tilka igast õiekontsentraadist 1 klaasi vette ja joo seda päeva jooksul väikeste lonksude kaupa.

Lisa õietilku ka vannivette või massaažiõlisse.

Autor: Malle Liik

Kel õieteraapia osas suurem huvi, siis neil on võimalus tutvuda õite peene maailmaga juba 13. detsembril. Lisaks õieteraapia sissejuhatusele on võimalik kohapeal valmistada ka oma õietilgad – iseenda turgutamiseks või kallile sõbrale kingituseks. Lähem info SIIN.

Seotud