Nõuanded mehele: mida teha, kui naise emotsioonid löövad üle pea?

Sageli mehed kardavad naiste emotsioone: hüsteeriat, etteheiteid, agressiooni ja solvumist. Mehed ei tea, kuidas reageerida, vahel paugutavad uksi või lähevad toast välja. Mees arvab, et tegi midagi valesti, aga kuna naised ei tea sageli ise ka, mida nad tahavad, siis ongi neid raske mõista. Tihti üritavad mehed naisi vägivaldsusega allutada. Vihaselt käitudes provotseeritakse uusi skandaale.

Mehele meeldib, kui naine tantsib, laulab, naeratab, on tänulik jms. Meie ühiskonnas on levinud stereotüüp, et naine peab olema hell ja rahulik, aga tegelikult on naine stiihia. Meri võib ka rahulik ja hell olla, kuid ta on ka tormine. Igaühele meeldib oma meri. Kellele rahulik, kellele lained ja tuul. Kõik mere erinevad olekud tulevad ikka samast merest ja neid ei saa ette ennustada. Loomulikult leidub naisi, kes on tasased nagu peegelsile järv. Kui sul on selline naine, siis hoia teda ja ole temaga õnnelik.

Naine on hormonaalselt ebastabiilne olend ja ta on võimeline oma tundeid pidevalt muutma. Erinevates seisundites tunneb naine ennast eri moodi. Näiteks oli ta eile aktiivne, toimetas kodus ja teil oli hea seks. Hommikuks oli kõik muutunud. Nüüd tahab naine omaette olla ja arvutis istuda ning soovib, et teda rahule jäetaks.

Naine on paindlik. Kohanemisvõimest hoolimata on lapsepõlves kogetud vanemate kriitika jätnud temasse sügava jälje. Eriti kui emaga ei olnud turvalist kiindumussuhet või ei tunnustatud last piisavalt. Sageli piiravad emad oma tütarde unistusi. Kui laps ei saa ehtsaid tundeid väljendada, peidab ta oma unistused ära. Ta omandab kõrghariduse ja temast sirgub “normaalne naine”, sest ta soovib vanemate, mehe, laste, sugulaste ja kõikide teiste vastu hea olla. Emotsioonid ja rahulolematus aga kuhjuvad ja sageli on sellistel naistel sisemine varjatud agressioon ning neil võib esineda naistehaigusi. Lapsed peegeldavad emale tema sisemaailma ja see teeb naise veelgi tigedamaks. Naise sisemised vajadused on peidus tema teadvuse sügavuses, mida varjutab programm: “On vaja olla hea ema oma lastele ja hea abikaasa oma mehele”. Lisaks võib naisest saada seksisõltlane, kuna seks tundub ainsa võimalusena vabaneda kuhjunud energiast ja natukeseks rahuneda.

Tihtipeale on naise pretensioonid mehele etteheited talle endale, sest puudub eneserealiseerimine.

Väga hea on ennast väljendada loomingu kaudu. Tantsimine, laulmine, kudumine, õmblemine, tegelemine lillede või kosmeetikaga, sportimine, kulinaaria jne. Kui naisel puudub võimalus ennast läbi loomingu realiseerida, on ta suletud, tige ja sageli haige. Ta arvab, et ei ole vajalik ja häbeneb ennast.

Mida saab mees teha? Kiida oma naist. Tunnusta ka siis, kui tal kõik ei õnnestu. Selgita välja, mida su naine hästi teha ei oska, uuri, mis talle ei meeldi. Väldi kriitikat. Näita, et sa oled alati valmis teda kuulama ning toetama. Naise emotsionaalsus ei sõltu mehest, tunnete põhjused on naise sees. Emotsioone mõjutavad naise tsüklid, lapsepõlv ja vanemad. Samuti võib põhjuseks olla varasemalt kogetud petmine ja mehe katteta lubadused. Kõige destruktiivsem on see, kui mees hakkab ennast süüdistama.

Kui naine on emotsionaalne, siis on temaga võimatu rääkida. Kõigepealt tuleb naine maha rahustada. Rahustamiseks on kolm erinevat tehnikat. Kaks neist hüsteeriahoo ajal ja kolmas peale rahunemist.

Hoia oma sisemist tasakaalu. Ära lange ohvrirolli, et mida ma olen jälle teinud või öelnud ja et keegi ei austa mind. Kui hakkad ennast süüdistama, muutud ohvriks, millega muudad naise veelgi agressiivsemaks. Emotsioonid paisuvad veelgi, mees püüab ennast kaitsta ja muutub ka ise agressiivseks. Lõpuks tekib skandaal. Solvanguid ei ole võimalik tagasi võtta. Hoia ennast emotsioonide eest. Laev peab tormi ajal tugev ja stabiilne olema. Oska oodata. Hiljem võib naisele igasuguseid põhjuseid selgitada.

Paku toetust. Kuskil peitub tema emotsionaalsuse põhjus, aga ära hakka seda kohe välja selgitama. Esimene ülesanne on naine iseendaks saada – too ta maa peale tagasi. Ütle talle, et mõistad teda. Hiljem on aega ühiselt lahendus leida. Kui naine nutab, siis ütle talle, et armastad teda ka nutusena. Anna talle aega. Kui naine on emotsioonid välja elanud, siis saate omavahel rääkida. Väga emotsionaalsete naiste mehed ulatavad ise naisele lõhkumiseks taldrikuid või viivad metsa, et naine saaks seal karjuda niipalju kui kulub.

Kui naine rahuneb, siis küsi, mis juhtus ja kuidas saaksid teda aidata. Peamine – väldi etteheiteid.

Hüsteerias naine võib olla kole vaatepilt, kuid veel hullem on see, kui naine vaikib ja emotsioonid keevad tema sees. Ükskord lendab ikka potil kaas pealt. Väljaelamata emotsioonide tõttu kannatavad ka lähedased, nad võivad isegi haigeks jääda, kuna muretsevad, mis tema sees toimub, miks ta nii käitub. Sageli tehakse küll hea nägu, mõistmata, mis naise sees toimub.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Alexis Varnumi uuest raamatust “Armastus ja suhted uues reaalsuses”.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.