Nõuanded meestele: kuidas õppida kõnelema puudutuste keeles?

Paljude poiste puhul on füüsiline kontakt kasvuaastatel loomulik – kui nad vaid saaks, teeks poisid igast mängust, tegevusest või autosõidust kontaktspordi. Suuremaks saades õpime austama teiste inimeste isiklikku ruumi ja ei anna ka kätele enam voli. Kui kõrvale jätta tervituseks käe andmine, viie viskamine ning mõni juhuslik riivamisi embus, suhtlevad täiskasvanud ilma füüsilist kontakti tekitamata. Me ei puuduta kedagi ja keegi ei puuduta meid. Mõnikord ei suhtle inimesed üksteist puudutades ka abielus olles. Kui mesinädalad, mil kaasadel justkui ei saa teineteisest kunagi küll, on otsas, hakkavad paarid teineteisest distantseeruma ning puudutused muutuvad üha harvemaks. Kiire elutempo ning palju jooksvaid probleeme justkui ei võimaldagi üksteisega puudutusi jagada. Kuid ometi võiksid sa oma kallimat puudutada, sest sellega näitad välja oma armastust ja hoolimist ning tekitad turvatunnet.

Kui sul jääb ideedest vajaka, kuidas naisele puudutuste abil armastust väljendada, proovi midagi järgnevatest.

• Harju naist igapäevaelus sageli puudutama. Tõmba sõrmedega läbi ta juuste, kui ta raamatut loeb. Puuduta ta õlga, kui ta köögis toimetab. Aja jooksul tekib ka kõige väiksematest asjadest lähedus.

• Võta harjumuseks naist suudelda kodust lahkudes, töölt koju tulles, enne magama jäämist. Need rituaalid kipuvad muidu kaduma, eriti kui te juba pikka aega abielus olete olnud.

• Muuda igapäevaseid harjumusi ja käitumismustreid nii, et teie vahel tekiks rohkem füüsilisi kontakte. Kui teil mõlemal on “oma” tool, lükake need teineteisele käesirutuse kaugusele. Vahetage voodipooli. Harjumatu koht tekitab tahtmatult ootamatuid kehalisi kontakte.

• Kui te restoranis olete harjunud üle laua istuma, istuge järgmisel korral kõrvuti. Kui te reeglina kõrvuti istute, istuge teineteise vastu ja katsetage natuke lauaalust flirti. Võtke mõni õhtu aega, et eksperimenteerida, välja uurida, millised puudutused su naisele kõige rohkem meeldivad. Puuduta kogu tema keha ja palu tal rääkida või mingil moel (pöial üles, kui meeldib, pöial alla, kui ei meeldi vms) kogu aeg märku anda, mida ta tunneb. Jäta meelde, milliste kohtade puudutamine teenib ära heakskiidu.

• Õpi veebist ja raamatutest erinevaid massaažitehnikaid. Eksperimenteeri ja uuri, mis su naisele kõige rohkem meeldib.

• Meenuta teie esimesi kohtinguid ning tuleta meelde füüsilisest kontaktist kogetud erutust, mida sa nüüd ehk iseenesestmõistetavana võtad. Kui te naisega omaette olete, püüa seda kunagist erutust taasluua.

• Kui sa naisele midagi ostma lähed, püüa leida midagi, mis käele mõnus katsuda on – näiteks kašmiirist kampsun, fliisist tekk, soojad, pehmed sussid.

• Kui ta haigeks jääb, pea meeles puudutuse tervendavat mõju. Kui ta pea valutab, paku, et sa masseerid ta kaela või meelekohti. Kui tal on gripp või külmetus, masseeri ta laupa.

• Kui teil on lapsed, õpeta neile puudutuste kaudu armastuse väljendamist. Julgusta lapsi palju kallistama. Mida rohkem sa ise eeskuju näitad, seda rohkem ka lapsed sellest õpivad ja su eeskuju järgivad.

• Suhtle mingi piiritletud aja jooksul naisega vaid puudutuste keeles. Ära ütle midagi, lihtsalt külvata üle füüsilise tähelepanuga.

• Kui ta voodis sinu poole seljaga on, kirjuta talle midagi selja peale ja vaadake, kas ta oskab ära arvata (Muide, “ma jumaldan sind”, leiab palju paremat vastuvõttu kui “aeg on koristama hakata”).

Autorid: Gary Chapman, Randy Southern

Allikas: Gary Chapman, Randy Southern “Armastuse viis keelt meestele”, kirjastus Pilgrim

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.