Ava külgmenüü

Nõiduspõhine meditsiin aitab avastada haiguste sügavamad põhjused ning terveneda terviklikumalt

Tänapäeva läänemaailma tervisevaldkonda valitseb tõenduspõhine meditsiin. Selle kõrval jätkab inimeste tervena hoidmist aastatuhandeid vana ida meditsiin. Mõlemad on olulised ja vajalikud vastavalt sellele, millise tervisehäda käes inimene vaevleb - keegi ei kahtle kirurgia ja erakorralise meditsiini olulisuses, samuti on teada kui oluliselt mõjutab meie tervist kõik meie eluviisiga seonduv. Samamoodi on oma koht ja tervendav roll ka nõiduspõhisel meditsiinil.

Nõiduspõhine meditsiin on aastatuhandeid vana iidne tervendamisviis, mis näeb haiget inimest laiemalt kui vaid füüsiline keha oma füsioloogiliste ja psühholoogiliste probleemidega: inimene on multidimensionaalne olend, kelle mõõtmed ulatuvad kaugemale kui pelgalt meie füüsiline instrument ja selle kaudu viie meelega tajutav maailm, ning kogu seda tervikut on võimalik teatud meetoditega mõjutada.Esimesed teadaolevad kirjalikud allikad nõiduspõhise meditsiini tõhusast tervendamisvõimest pärinevad Egiptusest. Me teame, et esimesed märked kirurgia kohta pärinevad sealt aastast 2750 e. Kr, aga juba veelgi varem, aastal 3000 e. Kr kirjutab Imhotep, keda peetakse Egiptuse meditsiini loojaks, oma papüüruserullides sellest, kuidas lisaks kehalistele protseduuridele ravida ka inimese hinge, kasutades selleks erinevaid maagilisi võtteid. Inimese avaramale olemusele ja selle mõjutamisele erinevate maagiliste viiside kaudu leiab viiteid ka Ebersi papüüruserullide tekstidest, mis pärinevad arvatavalt 1500 aastast e. Kr.Samuti tegeleti inimese ravimisega väga mitmekülgselt Vana-Kreeka hiilgeaegadel, kus omavahel põimusid nii füüsiline kui spirituaalne tervendamise tasand. Lisaks kehalistele teraapiatele ja füüsiliselt manustatavatele ravimitele kasutati mitmeid psühholoogilise ja metafüüsilise mõõtmega tegelevaid praktikaid: näiteks pidasid vanad kreeklased eluviisi ja dieedi kõrval väga olulisteks “ravimiteks” inimese uskumussüsteemi ja meeleseisundit.

Ilma kontota saate ühes kuus lugeda kuni 5 tasuta artiklit. Selle artikli edasi lugemiseks logige sisse või liituge Alkeemiaga luues endale tasuta konto.