Nõid Anete kirjanurk: nõidus ja radioaktiivsus

“Miks kõik inimesed üleloomulikku, nõiduslikku ja müstilist elu poolt ei koge?” See küsimus keerles mu peas, kui istusin kuumal saunalaval ja vahtisin süsimusti palkseinu. Esitan küsimusi ilma vastuseid ootamata. Viskan teema lihtsalt õhku, teen oma pea tühjaks ning jälgin ümbrust. Mõne aja pärast, kui olin piisavalt pikalt musti palkseinu vahtinud, siis tuli ootamatult vastus: “Radioaktiivsus.” Olin suures kuumuses ja tühjuses peaaegu juba oma küsimuse unustanud ja pidin pingutama, et mõista, kust sõna mu pähe ilmunud oli, kirjutab nõid Anete.

“Kõik inimesed ei koge üleloomulikku, nõiduslikku ja elu müstilist poolt radioaktiivsuse tõttu.” Seda vastust ei oleks ma osanud oodata. Radioaktiivsus ja nõidus ei ole teadupärast mõisted, mida omavahel ühendada võiks. Kaevusin oma mälusoppidesse ning leidsin infot, mis radioaktiivsuse fakti kinnitas. Radioaktiivsus lühidalt öeldes on aatomituuma lagunemine, millega kaasneb radioaktiivne kiirgus. Radioaktiivsust kiirgav keemiline element muutub protsessi lõpuks teiseks elemendiks.

Inimesed, kes on saavutanud oma elus taseme, kus nad on võimelised korda saatma üleloomulikke tegusid, on justkui radioaktiivsed. Nad on alustanud protsessi, mille lõppedes on neist saanud teised “elemendid”. Tuum (ego=enesetähtsus) on lagunenud ning lagundades oma ego, on vabanenud suur hulk energiat, mida on võimalik kasutada maagiliste rituaalide sooritamiseks. Siinkohal tasub ära märkida, et ego lagunemisel saadav energia on vaid üks energiaallikas, energiaid on võimalik koguda ka teistsugustel viisidel.

Sõna “radioaktiivsus” kutsub inimestes esile negatiivsed emotsioonid, mõtted ja mälestused. Radioaktiivsus – ohtlik nähtamatu vaenlane, mis võib tappa. Ka sõna “nõid” on sarnase negatiivse alatooniga, inimene, kes valitseb nähtamatuid energiaid ja pealtnäha tehes justkui “mitte midagi”, võib ka nõid luua või hävitada. Nii radioaktiivsus kui ka nõidus kuuluvad nähtamatu maailma valdkonda, samas on nii radioaktiivsust kui ka nõidust võimalik näha spetsiaalse “tehnikaga”.

Nõiaks saamise protsessi käigus tuleb ületada kriitilise massi piiri, et toimuks teatud ahelreaktsioon, mille tulemusena laguneks tuum (ego=enesetähtsus). Selleks võib kuluda mitmeid aastaid. Nõiaks õppimine on sama keeruline kui tuumafüüsika õppimine. Harjutused, mida nõid on sunnitud enesearendamiseks tegema on ülimalt keerukad, nõuavad suurt oskust keskenduda ning üsnagi ressursikulukad. Selle rada tuleb valida kogu südamega, poolikult sellel rajal sammuda ei ole võimalik. Tagasi võib vaadata, kuid arvatavasti ei kahetse mitte ükski nõid seda, et on valinud raja, millel on süda, mis elab ja hingab ning lookleb igavikku.

Miks siis kõik inimesed üleloomulikku, nõiduslikku ja müstilist elu poolt ei koge? Tõeline sügav kosmiline müstiline nõidus, mis tuksub sünkroonselt universumi ja nõia südamega, on alati radioaktiivne. Inimesed, kes on aastaid elanud tavalist elu, võivad üleloomulikke nähtusi kogedes surra. Inimesed soovivad kogeda nõiduslikku, sest nad tahavad tunda, et nemad on erilised, et nemad on väljavalitud, et nemad tähendavad midagi ehk siis soov kogeda nõiduslikku tuleneb egost, tuumast. Nõiduslik, müstiline elu pool nõuab aga tuuma (ego) lõhustamist. Kui ego lõhutakse kiiresti ära ja energiate tasemed nõia ja tavainimese vahel on liialt suured, siis on surm kiire saabuma. Juhul kui surma ei saabu, siis on inimese ego valmis leiutama kõikvõimalikke vastuseid nõiduse seletamiseks. Tõeline nõidus ei ole miski, mida raisata, näidata, kasutada selleks, et kellelegi midagi tõestada. Tõeline nõidus on oskus teha jõududega koostööd, jõududega sõdida, jõududele alluda, jõude allutada…Lõputu kulgemine universumi avarustes.

“Ja siin on mu saladus, väga lihtne saladus – ainult südamega võib õigesti näha, kõige tähtsam on silmale nähtamatu.” – “Väike prints” Antoine de Saint-Exupéry

Autor: Nõid Anete

Loe lisaks: 13. kuupäeva maagiline rituaal: mured minema

Puude võlujõud: millised puud annavad ja millised võtavad energiat?

Ingel igaks päevaks | Miks ingellik energia meile nii südamelähedane on?

Seotud