Nõid Anete kirjanurk: karikate 2 – heleroosa unistus või reaalsus

Tarokaartides sümboliseerib Karikate mast vee-energiat, tundeid, emotsionaalseid sidemeid ja suhteid. Vesi võib kustutada janu, lahustada, lõdvestada, kuid veel on võime ka enda alla matta, uputada, hävitada. Karikate masti kaardid võivad näidata nii negatiivseid kui positiivseid tundeid. Ladudes kaarte partnerlussuhete peale, on paljude naiste unistus näha kaartides abielu, hingelist sidet, tasakaalu – Karikate 2 on kaart, mis kõike seda sümboliseerib.

Kolm aastat tagasi ladusin kaarte iseenda partnerlussuhte peale, välja hüppas Karikate 2 koos teiste soodsate kaartidega ning olin enam kui veendunud, et antud noormees on just see, kellega ma abiellun. Seda valusam mul oli, kui lahku läksime. Iseendale kaarte laduda on keeruline, kontrolli mõttes lasin selle sama suhte peale panna kaarte teistel ennustajatel. Kummalisel kombel rääkisid teiste kaardid täpselt seda sama, mida minu enda kaardid, abielu, valge kleit, lapsed, kodu – selline elu, millest väikesed tüdrukud unistavad. Selle teadmisega polnud mitte midagi peale hakata, sest reaalsuses olime me juba lahku läinud.

Selleks, et teha ennustused olematuks ja tõestada iseendale vastupidist, sisustasin oma elu kooli, õppimise, töö, trenniga ja lükkasin kõik ennustused kõrvale. Töötasin end niivõrd üle, et pool aastat hiljem kõrge palavikuga voodis lamades taipasin, et Karikate 2 oli end tagurpidi keeranud ja ujutas mu veega üle, hävitas, uputas, tegi mu haigeks. Olukord näis väljapääsmatuna, sest inimesi ei saa sundida suhtlema, kui nad seda ei soovi.

Mõned nädalad hiljem, tundsin end juba paremini. Vaatasin aknast välja ja mõtlesin, et elu läheb ju edasi. Oleksin väga tahtnud selle noormehega rääkida, kohtuda, aga uhkus ei lubanud vastavaid samme astuda. Panin telefoni käest ja lõin arvutikaane kinni, otsustasin, et väike jalutuskäik teeks mulle head. Lasin jalgadel end kanda ja intuitsioonil juhatada, jalutuskäik näis olevat absoluutselt hea mõte, kuni hetkeni, mil TEMA mulle tänaval vastu jalutas. Olin niivõrd hämmingus, et ei suutnud teda isegi teretada. Kõndisime vaikides teineteisest mööda.

Järgneva kolme aasta jooksul oli neid kordi, kus üritasin teda peast välja saada, mitmeid. Põgenemised lõppesid sellega, et jooksin talle otse sülle. Vahelduva eduga üritasin edasi liikuda, juhtunut unustada, kinnitada iseendale, et see kõik on vaid minu fantaasia. Tegin otsuse, et liigun edasi, ainult selleks, et avastada 7 kuud hiljem ühe juhusliku kohtumise käigus, et kõik tunded, Karikate 2, on ikka veel seal. Hingasin, lasin lahti, vabastasin, tõukasin mõtted temast eemale.

Minu viimane rituaal temast loobumiseks sisaldas klaasi veini ja tüdrukute õhtut sõbrannaga, mille käigus sai lubatud, et kui mu klaas tühjaks saab joodud, lahustab kogu selles olnud punane vein selle “suhte” ära. Lõime sõbrannaga veiniklaasid kokku ja jõime tühjaks. Panime lauale. Lauale jäi kaks veiniklaasi, kaks karikat. Karikate 2. Ma ei teadnud enam, mida arvata, tegin lühikokkuvõtte: “Vaata, Karikate kaks.”

Karikate 2 on kaart, mis sümboliseerib suurt hingelist liitu, seksuaalset või emotsionaalset tõmmet, abielu, kuna Karikate mast on seotud ka loomingulisuse, illusioonide ja fantaasiatega, võib seda kaarti tõlgendada kui heleroosat unistust abielust. Karikate 2 ei ole niivõrd tugevalt armastusega seotud kui seda on Armastajate kaart. Kaardil olev number kaks näitab seda, et suhte toimimiseks on vaja kahe osapoole initsiatiivi, kaart näitab ka seda, et enne kui saame kogeda armastust väljaspool, tuleb iseenda mees-ja naisenergiate vahel saavutada ühtsus, tasakaal ja harmoonia. Kindlasti on selle kaardi puhul oluline ajaline faktor, mõnikord näitab ainult aeg seda, mis suhtest hakkab saama, sest vee-energia on muutlik, tunded on pidevas muutmises.

Kulus kolm ja pool aastat enne kui mõistsin Karikate 2 sügavamat tähendust, abielu on liit, mis algab seestpoolt, iseenda nais- ja meespoole ühendamisest, kõigepealt tuleb abielluda iseendaga…

Autor: Nõid Anete

Loe lisaks: Nõid Anete kirjanurk | Maailma esimene naine – metsik Lilith

Nõid Anete kirjanurk | Numbrimaagia: vaata, mida tähendab number, mida pidevalt kohtad!

Nõid Anete kirjanurk | Eelmiste elude saladus

Seotud