Nõiakunsti saladused: Kes on nõid? Millised on nõia tööriistad? Mida tähendab “kolmekordne seadus”?

Lühidalt öeldes on kõik nõiad loodusekummardajad. Võib ka öelda, et looduse austajad, kes tegelevad loodusmaagiaga. Nõiad on inimesed, kes austavad emakest loodust ja jumalat, tema loodut ja antut. Nõiakunst on religioon, mille juured ulatuvad paleoliitikumi, jahijumalate ja viljakusjumalannade kummardamiseni. Selle jälgi võib näha tuhandete aastate vanustes koopamaalingutes ja jumalannakujukestes, kirjutab Anu Pahka oma raamatus “Nõiakatla tarkuseterad.

Wicca on nõiakunst, mis on ilma keskse pühakirjata ning seetõttu on ka arusaamad ja uskumused kogukonniti erinevad. Wicca religioonis austatakse jumalannat ja jumalat. Jumalusi nähakse kõiges ümbritsevas – Kuus, Päikeses, tähtedes, kivides, taimedes … Kõiges on loodus.

Jumalikkust pole võimalik loodusest eraldada. Kõik looduses esinev on jumaliku väe ilming. Loodus on hingestatud. Wicca ainus reegel kõlab järgmiselt: “Sa tee, mida soovid, kui see kurja ei too.” Niisiis tunnustatakse vaba tahet ja kõigi inimeste õigust valida ise oma tee, kuni sinu valikud ei too teistele kannatusi. Nõidade seadustes on kirjas ka “kolmekordne seadus,” mis tähendab, et kõik teod tulevad kolmekordselt tagasi. Ehk et kui sa teed halba, saad selle kolmekordselt tagasi, ja kui teed head, saad sellegi kolmekordselt tasutud.

Igaüks võib olla nõid, kuid on mõned inimesed, kellel oleks justkui sündinud anne nõiakunstiga tegelemiseks. Nõiaks olemisse ei tohi kergekäeliselt suhtuda, sellega kaasneb teatud vastutus ja kohustus. See tähendab, et enne kui sa saad end nõiaks tunnistada, pead sa nõiakunsti tõeliselt õppima ja alles siis otsustama, kas see on ikka sinu jaoks. Kas oled suuteline vabastama end kõigest negatiivsest, olema ja elama täiuslikus armastuses ja usalduses kõigi maagia seaduste suhtes? Kas oled valmis oma südames olema täpselt nii siiras ja hea, kui on vaja, et olla Hea Nõid? Sa pead seda vastust teadma, enne kui otsustad end nõiaks tunnistada.

Nõiakunsti praktiseerimiseks ja rituaalide läbiviimiseks kasutatakse maagilisi abivahendeid ehk tööriistu. Nende eesmärgiks on peletada eemale negatiivsus ning aidata välja kutsuda jumalusi ja loodusjõude. Samuti aitavad need suunata energiat. Tööriistu kasutatakse peamiselt maagiaringide loomisel ja teiste tööriistade sissepühitsemisel.

Tööriistu seostatakse nelja elemendi – tuli, vesi, maa, õhk – jõududega. Enne kui tööriistu saab rituaalides kasutada, peab need elementide abil pühitsema. Tavaliselt pritsitakse abivahendit soolveega, lastakse läbi küünlaleegi või üle tule, hoitakse viirukisuitsu sees ning puudutatakse maapinda. Samuti kutsutakse elementide iidsed valvurid abivahendeid õnnistama. Tööriistad oleks parem ise teha, sest käsitsi valmistades paned neisse oma nõiavõimed. Enim kasutatavad tööriistad on nuga ehk athame, suitsutusastja, karikas, rituaaltaldrik, võlukepp, pada ja luud. Kasutatakse ka siidist nööri, palvehelmeid, kellukest ja erinevaid ennustusvahendeid, näiteks kaarte või kristallkuuli. Nõid teab täpselt, mis abivahendit temal vaja läheb.

Võlukeppi kasutatakse hingede kutsumiseks ja ringi loomiseks. See esindab tule elementi ning sümboliseerib nõia elujõudu. Võlukepi ideaalpikkuseks peetakse 18 tolli (45 cm). Kõige paremaks puuks, millest võlukeppi teha, on sarapuu. Ka saar, pihlakas ja paju on head. Oks tuleb lõigata kas kasvava kuu või täiskuu ajal. Mõned nõiad kasutavad hoopis kristallist, hõbedast, kullast, elevandiluust või eebenipuust valmistatud sauasid.

Nuga on üks olulisemaid tööriistu. See on igaühe isiklik ja musta käepidemega, mida seostatakse tule elemendiga. Sellel on kahepoolne tera ning seda kasutatakse rituaalides ja ringi tegemiseks, aga mitte kunagi lõikamiseks. Ravimtaimede hakkimiseks ja muudeks sellelaadseteks tegevusteks kasutatakse valgepealist nuga.

Viirukipann on nõu, milles põletatakse õhu puhastamiseks viirukit või taimi. Seda kasutatakse enne rituaale selleks, et jumalannale ja jumalale pakutav õhk oleks puhas. Suitsutamine aitab ka negatiivseid energiaid eemale peletada. Mida viirukipannil põletada on vaja, sõltub rituaalist ja selle eesmärgist.

Karikas on naiselik tööriist, mis on viljakuse, ilu, armastuse, intuitsiooni ja alateadvuse esindaja. Karikas esindab vee elementi. Kui karikasuue on ülespoole suunatud, sümboliseerib see avatud üska. Kui aga karikas on kummuli ning suue on allpool, osutab see sünnile ja teadmistele. Selleks et mees- ja naisjõude ühendada, pistetakse athame ehk maskuliinne tööriist feminiinsesse veiniga täidetud karikasse.

Rituaaltaldrik on ketta- või ruudukujuline metallist, keraamiline või puidust taldrik, millele on joonistatud nõiakunsti sümbolid. Kõige sagedamini on selle keskel viisnurk. Taldrik sümboliseerib Maad ja tavaliselt seostatakse seda naisenergiaga. Seda kasutatakse energia maandamiseks ja toidu serveerimiseks.

Pada saab kasutada rituaalides tuletegemiseks ja viiruki põletamiseks. Rituaalides asetatakse pada altarile ringi keskele. Pada peetakse naiselikkuse sümboliks ja seda seostatakse jumalanna üsaga. Lisaks jumalannale sümboliseerib pada ka vee elementi, ümbersündi, surematust ja inspiratsiooni. Kevadriituste ajal täidetakse pada vee ja lilledega, talvisel ajal süüdatakse selles tuli, mis tähendab soojuse ja päikesevalguse taastulemist.

Luuda kasutatakse selleks, et sümboolselt kurjus minema pühkida ja puhastada ala, kuhu luuakse maagiaring. Selliselt pühitakse minema ka samas kohas varem paiknenud vana ja kulunud ring. Luuda hoitakse altari lähedal teiste tööriistade juures ning seda tarvitatakse rituaalides halva minemapeletamiseks.

Kõige olulisem sümbol nõiduses on pentagramm. See on nõia sümbol, kaitse ning positiivne energia. Viis punkti tähistavad maad, õhku, tuld, vett ning vaimu. Nõiduse sümbol pentagramm on julge ja põnev avaldus meie kohta siinses universumis. Pentagramm kujutab vana mõistet, milles võib leida filosoofilise mõtte nii Idas kui Läänes.

Kõik rituaalid viiakse läbi maagiaringi sees. Ring on eraldatud püha paik, mis võib paikneda kus iganes, näiteks elutoas või aias. Ringisisesel alal kohtuvad maine reaalsus ja jumalik. Ring pakub kaitset deemonite eest ja toimib rituaali käigus loodud energia mahutina.

Kuu on nõidadel üks kõige maagilisemaid taevakehi. Me korraldame ja viime oma loitse läbi vastavuses tema tsükliga, kuna tema valgustab ja annab meile jõudu. Nõiad usuvad, et noorkuu maagiat saab kasutada kolme ööpäeva jooksul alates uue kuu tekkest. See aeg sobib hästi igasugusteks algusteks. Kuu kasvamise faas on hea aeg külluse ja armastuse ellu toomiseks. Täiskuu ajal võid kinnitada kõike, mida oled kasvava kuuga soovinud, ning anda oma soovidesse ja taotlustesse väge läbi suure kuu kuma, läbi tema valguse veepinnal ja läbi peegelduse peeglilt. Kahaneva kuuga saab hakata tegema riitusi, mille abil saab lahti mitmesugustest halbadest harjumustest, kaotusvalust, haigusest või negatiivsusest. Maagias kasutatakse seda perioodi, kui kuud pole taevas näha. See periood on maagias surma või alguse periood.

Allikas: Šamaan Anu väekad rahamaagia nipid ja soovitused

Šamaan Anu Pahka maagilised nipid tervise heaks

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.