Nipid, kuidas puhastada keha toksiinidest ja GMO jääkidest

Soolestiku terve mikrofloora on meie immuunsüsteemi esimene rinne: need tillukesed bakterid kaitsevad meid erinevate probleemide eest alates vähist kuni allergiateni. Kuid teadlased on leidnud, et isegi väikeses koguses GMO-toitude tarbimine muudab meie kehas leiduvate kasulike bakterite geneetilist materjali nii, et need hakkavad meie oma soolestikus tootma pestitsiidi, kirjutab Telegram.

Soolestikubakterite geneetiliseks muundumiseks piisas kõigest ühekordsest portsjonist geenmuundatud sojast. Euroopas ei ole geenmuundatud soja inimeste toidulaual nii levinud kui mujal maailmas, kuid loomatoidus leidub seda siiski ning selle kaudu jõuavad muundatud geenid ka nende loomade lihasse ja piimasse.

On isegi arvatud, et geenmuundatud taimede põldude lähedal elavad mesilased on hukkunud selle tõttu, et nende organismis muutunud bakteriaalne koostis põhjustas midagi soolestikuvähi laadset.

Kuna selle probleemi tõelist mõju on alles raske määratleda, siis on seda enam oluline puhastada regulaarselt oma soolestikku kahjulikest jääkainetest, nende hulgas ka transgeensetest soolestikubakteritest. Nende asendamiseks tervete bakteritega tuleks tarbida ohtralt soolestiku normaalset mikrofloorat toetavat toitu.

USA-s on GMO toodangu vältimine peaaegu võimatu, kuid Euroopas on see lihtsam. Siiski on suur tõenäosus, et kui sa armastad väljas restoranides süüa, ostad poest töödeldud või mitte-mahedat toitu või võtad vitamiinipreparaate, mida ei ole teadlikult kvaliteetsest toorainest toodetud, siis sööd sageli väikeses koguses GMO-sid, ilma seda ise teadmata. Ning kui sa ei võta korrapäraselt ette keha puhastamist mürkidest, siis võivad need kuhjuda ning vallandada muutusi geenide ekspressioonis, mis toob kaasa kroonilised haigused.

Keha puhastamine toksiinidest ja GMO-dest

Transgeense materjali puhastamine organismist on äärmiselt oluline, kuna see kahjustab su seedimise mikrofloorat ning saastab verd, põhjustades muu hulgas seedimisprobleeme ja neuroloogilisi kahjustusi.

Terve ja tasakaalus keha ja vaimu taastamiseks saad abi järgmistest looduslikest toidulisanditest, mis aitavad puhastada keha kahjulikest ainetest:

Kõrbe-teelehe seemnekestad (Psyllium husk). Neid peamiselt Indias kasvava taime seemnekestasid on kasutatud mitmes toidulisandis ning need on tuntud suurepärase soolestikku puhastava toime poolest. Need aitavad soolestikust välja tuua jääkaineid ning taastada tervet seedesüsteemi. Kuna on teada, et GMO-d muudavad soolestikubakterite tasakaalu, siis see toidulisand on suurepärane abimees transgeensetest sissetungijatest lahtisaamisel, mis omakorda võimaldab kasulikel soolestikubakteritel taas võtta sisse oma õige koht seedesüsteemi reguleerijana.

Inimesed, kes kannatavad ärritunud soole sündroomi, kõhukinnisuse, kõhulahtisuse, haavandtõve ning teiste seedimisprobleemide all, on kõrbe-teelehe seemnekestadest palju abi saanud. Neid tuleb tarbida ohtra veega ning need moodustavad geelja massi, mis eemaldab soolestikust sinna ladestunud toksilised jäägid ning nende hulgas transgeensed bakterid.

MSM (metüülsulfonüülmetaan). Selleks, et toetada maksa võimet keha mürkidest puhastada, on see väävliühend võib-olla üks paremaid toitaineid. See aine on tervise alal töötavate professionaalide seas saanud peaaegu imeravimi staatuse. Arvatakse, et see on hädavajalik komponent keha mürkidest puhastamisel, energia tootmisel, raku hapnikuga varustamisel ja immuunsüsteemi töös. Enne seda, kui põllumajandustoodang küllastati üle GMO-de, naftakeemiast toodetud väetiste, pestitsiidide ja herbitsiididega, leidus orgaanilist väävliühendit toidus piisavalt, kuid tänapäeva “moodsa” põllumajanduse tõttu seda meie toidus napib.

Probiootikumid. Piimhappebakterite ja neid sisaldavate toitude söömine aitab taastada soolestiku normaalset mikrofloorat. GMO-de kahjuliku mõju vastu söö toorest hapukapsast, keefiri, kombucha teed, autentset miso suppi, hapendatud köögivilju ja jogurtit.

Purshi paakspuu koor ehk püha koor (Cascara sagrada). See on üks kõige tugevatoimelisem soolestikku puhastav taim ning iidsete kultuuride pärandis on seda juba ammu kirjeldatud kui soolestiku puhastajat ja toksiinide elimineerijat. See sisaldab ainet nimega antrakinoon, mis piisavalt suures koguses põhjustab soolestiku peristaltika (lihaskokkutõmmete) elavnemist ning selle läbi toetab seedesüsteemi aktiivsust. Purshi paakspuu koor sisaldab ka aineid, mis toetavad soolestiku peristaltikat tekitava lihaskoe tugevnemist, mis on oluline regulaarse jääkide ja toksiinide väljutamise jaoks. Lisaks on sellel olenevalt tarbitavast kogusest lahtistav toime.

Takjajuur (Arctium lappa või A. minus). Metsiku takja juurt on lihtne hankida ning see on tugevalt verd puhastava toimega. Kuna see on ka tugevalt diureetilise toimega, siis aitab see kehal vabaneda isegi raskesti väljutatavatest toksiinidest, sealhulgas GMO-de jäägid, pestitsiidid ja herbitsiidid.

Takjajuur aitab ka parasiitidest, raskemetallidest ja halvaloomulistest bakteritest vabanemisel, seda on kasutatud krooniliste bakteriaalsete ja viiruslike infektsioonide ravi toetamiseks. Kui seda kasutada kombinatsioonis teiste tugevatoimeliste puhastavate taimedega nagu võilillejuur, punase ristiku õied, Aloe vera, Cayenne’i pipar ja küüslauk, siis aitavad need taimed puhastada mitte ainult maksa, vaid ka nahka ja seedesüsteemi kahjulikest mürkidest.

Allikas: Telegram.ee

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.