Naudi teed!

Unusta kohvipaus ning kutsu selle asemel kaaslased teed jooma. Usu, oled selle eest tänulik iseendale ja ka teised on õnnelikud, sest tulemuseks on kaunim nahk, lamedam kõht ning tugevam immuunsüsteem.

Must tee tugevdab immuunsüsteemi

Külmetuste hooajal sobib paar tassi musta teed päevas imehästi. Uuringud on näidanud, et  see aitab organismist põletikud eemal hoida. Lisaks sisaldab tee kofeiini, kuigi mitte sama palju kui kohv, kuid siiski aitab aju aktiivsena hoida isegi siis, kui tunned end haiglase ja uimasena.

Punane tee aitab punnis kõhu vastu

Punane rooibose-tee on valmistatud Lõuna-Aafrika taimest, see on täiesti kofeiinivaba ning tõeline kõhu sõber. Tees leiduvad flavonoidid mõjuvad gaasides vaevlevale kõhule rahustavalt ning aitavad nii kõhuvalu kui ka kõhulahtisuse vastu.

Valge tee parandab nahka

Kui inglise teadlased degusteerisid 21 taime- ja ürdiekstrakti, tuli välja, et valge tee aitas kõige paremini hoida nahka värske ja kaunina. Selle sordi valmistamiseks korjatakse teelehed samadelt taimedelt kui rohelise ja musta tee puhul, kuid korjatakse varem ning töödeldakse vähem. Selle tulemusena sisaldab valge tee enim antioksüdante, mis puhastavad keha kahjulikest vabadest radikaalidest, mis omakorda tekivad liigse päikese, stressi ja halva toidu mõjul.

Taimetee tasakaalustab keha ja meeli

Taimetee ei ole tegelikult tee, sest see on jook, mis on valmistatud kuivatatud lehtedest, juurtest ja lilledest, mitte teetaimest. See ei ole aga põhjus sellest joogist loobuda. Eriti kummeliteest, mis mõjub rahustavalt nii meelele kui ka närvisüsteemile. Hea valik eelkõige neile, kes tahaks elu veidi rahulikumalt võtta.

Roheline tee kiirendab ainevahetust

Sul on mõned liigsed kilod, mis ei taha kuidagi kaduda? Sellisel juhul vali roheline tee. Hiina teadlaste sõnul võivad selles leiduvad väga kasulikud ained kiirendada ainevahetust ning seeläbi vähendada vöökoha ümbermõõtu. Tee sellest aga oma regulaarne harjumus, sest tulemuste saavutamiseks on vaja juua vähemalt kuus tassi rohelist teed päevas.

Allikas: www.kaaluabi.ee

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.