Naudi mõnusat kodust jalaspaad

Jalgade eest hoolitsemiseks meeldib mulle aeg-ajalt teha jalaspaad, kirjutab Agnes Kajander raamatus „Tüdruk, sina oled ilus“. Kuidas see käib? Kõik algab taevalikult lõhnava sooja jalavanniga! Enne kui jalad vanni või kaussi pistad, tõsta käeulatusse teisedki vahendid, mida eesseisvaks protseduuriks vajad: kannutäis kuuma vett, pimsskivi nahapaksendite eemaldamiseks, küünekäärid ja -viil, küünehari, jalakreem, rätik ja sokid.

Tee nii:

● Kui su küüned on lakitud, eemalda eelnevalt vana lakk. Küünelaki eemaldajana soovitan atsetoonivaba versiooni, mis ei mõju küüntele nii kuivatavalt.

● Lisa jalavanni 2 supilusikatäit oliiviõli ja mõned tilgad antibakteriaalset rosmariini, teepuu või eukalüpti eeterlikku õli. Lavendli eeterlik õli annab kogemusele erilise, stressi leevendava nüansi!

● Leota jalgu umbes 15–20 minutit, vajadusel lisa vahepeal kuuma vett.

● Kui jalad on korralikult leotatud, on aeg surnud naharakkude ja mustuse eemaldamiseks. Kasuta koorimiskreemi või karedat nuustikut ja küüneharja. Nahapaksendid eemalda pimsskivi abil.

● Kuivata korralikult ja uha jalgadele ohtralt niisutuskreemi.

● Kui kreem on imendunud, pane mõneks ajaks jalga soojad sokid, mis „lukustavad“ niiskuse.

● Kui kreem on täiesti imendunud, pööra tähelepanu küüntele. Anna neile kääridega sobiv kuju ning korrigeeri vajadusel küünenahku. Kui kasutad küünelakki, siis puhasta küüned esmalt kreemijääkidest, muidu ei haaku lakk küünele.

Allikas: Agnes Kajander „Tüdruk, sina oled ilus“, kirjastus Pilgrim

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.