Ava külgmenüü

Naiseks olemise kunst II: Nunn, prostituut, nõiamoor, amatsoon, tuhkatriinu – milline variarhetüüp sinus võimutseb?

Alkeemia avaldab järjejutuna katkendeid psühhoterapeut Katrin Saali Sauli raamatust "Naiseks olemise kunst", kus autor kirjeldab naise nelja elutervet arhetüüpi ning ka nende variarhetüüpe. Millised on variarhetüüpide ilmingud ning kuidas need naist mõjutavad ja kujundajavad?

Eluterve arhetüüp rõõmustab naist ennast ja tema kiirguses on ka teistel inimestel hea olla. Eluterve arhetüüp on tasakaalus. Sellest, mida tasakaal iga eluterve arhetüübi juures konkreetselt endast kujutab, tuleb pikalt juttu järgmistes peatükkides.Paraku on aga nii, et tasakaalu on keeruline leida ja raske hoida. Vääratada on lihtne mõlemale poole – minnes üle võlli ehk siis evida mingit energiat liiga palju või siis vastupidi – naisel pole sisemist jõudu/julgust/oskust arhetüüpi endas kogeda. Tulemuseks on ebaküpsete variarhetüüpide domineerimine naise psühholoogias.Kui elu on lill, pole sugugi keeruline püsida elutervetes arhetüüpides. Variarhetüüpidesse satub naine suuresti ikka selle pärast, et ta elu pole lill või vähemalt tundub naisele, et see on mingi vale lill ning ta libiseb tasakaalus arhetüübist välja.Olen rajanud oma teooria variarhetüüpidest sellisena, et tasakaalus arhetüübil on kaks üle võlli läinud ning kaks nõrka variarhetüüpi.Üle võlli läinutest ühel juhul liialdab naine arhetüübi psüühilise energiaga, seda energiat on tema mõtlemises ja käitumises liiga palju. Teisel juhul on ta aga liialduse tõttu sootuks eemaldunud naiselikust energiast ning saanud tulemuseks meheliku, agressiivse ja aktiivse väljenduse.Arhetüübi nõrga väljenduse puhul ei kasuta naine ühel juhul selle arhetüübi psüühilist energiat oma elus piisavalt.

Ilma kontota saate ühes kuus lugeda kuni 5 tasuta artiklit. Selle artikli edasi lugemiseks logige sisse või liituge Alkeemiaga luues endale tasuta konto.